25.06.19, 19:21

Wielka Brytania:Decyzja o zmuszeniu do aborcji uchylona

Angielski sąd apelacyjny uchylił decyzję tzw. Trybunału ochrony dotyczącą przymusowej aborcji wbrew woli kobiety. Sędziowie stwierdzili, że w pełni wyjaśnią swoją decyzję w późniejszym terminie, ale okoliczności sprawy są „wyjątkowe”. Chodzi o 20-letnią dziewczynę, która pragnie urodzić swoje dziecko będąc już w 22 tygodniu ciąży. Trybunał podjął decyzję w sprawie młodej Nigeryjki powołując się na tzw. „najlepszy interes” kobiety. W uzasadnieniu znajduje się ponadto określenie „umiarkowanie poważne” upośledzenie utrudniające naukę.

Tzw. Trybunał ochrony w Anglii rozpatruje problemy prawne ludzi uznanych za osoby o obniżonej zdolności umysłowej. Decyzja w sprawie apelacji zapadła po tym, jak tysiące ludzi podpisało petycję wzywającą brytyjskiego ministra ds. zdrowia i opieki społecznej Matthew Hancocka do interwencji w tej sprawie.

Wcześniej biskupi Anglii i Walii zdecydowanie opowiedzieli sie przeciwko zmuszaniu do aborcji kobiety wbrew jej woli. Jeden z tamtejszych biskupów John Sherrington powiedział, że „zmuszanie kobiety do aborcji wbrew jej woli oraz woli najbliższej rodziny narusza jej prawa, nie mówiąc już o prawie jej nienarodzonego dziecka do życia w rodzinie, która zobowiązała się do opieki nad nim”. Dodał, że jest to smutna i niepokojąca decyzja dla całej rodziny, którą należy otoczyć modlitwą.

Zdaniem biskupów rodzi się poważne pytanie o rozumienie tzw. „najlepszego interesu”, gdy pacjentka nie ma wystarczających zdolności umysłowych i podlega decyzji sądu wbrew swojej woli. Decyzja Trybunału stanowi ponadto wyraz nadmiaru władzy państwa nad obywatelami, dlatego musi zostać zmieniona – uważają biskupi Anglii i Walii.

Dodajmy, że matka kobiety zaoferowała opiekę nad swoim wnukiem, ale sędzia Trybunału stwierdziła, że babcia nie jest w stanie jej zapewnić odpowiedniego wychowania. Inny sędzia z kolei uzasadniał, że „matka doznałaby większej traumy z powodu zabrania dziecka do adopcji po urodzeniu, niż z racji aborcji”.

Źródło: VaticanNews.va

Komentarze

Dancer2019.06.26 12:36
Dyżurny dumny pedryl nic nie pisze? No tak! Jego ciota może abortować jedynie G.....O! Pozdrawiam normalnych.
anonim2019.06.26 11:39
Kraje zachodu europy nie wiedzą co to komunizm, dlatego nie zdają sobie sprawy z tego, że właśnie to wprowadzają przepisami prawa. W awangardzie tego neokomunizmu stoją "zieloni" i pederaści wszystkich maści.
Magda2019.06.26 1:17
Sąd nad niewinnym. - Powód? - Pragnienie życia. - Wyrok? - Śmierć. Jakie to smutne ...
JPIII2019.06.25 21:50
Ta matka jest głupia. Powinna mówić, że dziecko jest zrobione przez boga, bo nie wie kto jest ojcem. i kaatole zrobiliby z niego syna bożego tak jak zrobili z maryny. Marynie dziecko zrobił stary pedophil zw. bogiem a który zgwałcił 14 letnią dziewczynkę zw. maryną. "Owocem" tego gwałtu jest pedał Jezusek, który łajdaczył się z kolesiami zw. apostołami.,
Magda2019.06.26 1:07
Zastanawiam się, czy ty miewasz poczucie własnej wartości? Obawiam się, że nie. - Bo kim może być nikt?
Matka Polka2019.06.26 15:25
Myślisz czasami o przyszłości? Tej po swojej śmierci.. nadejdzie nieuchronnie.
Wojciech2019.06.25 21:36
Powtarzam jeszcze raz: aborcja to zbrodnia. To zamordowanie z premedytacją niewinnej istoty. Ci, którzy ją wspierają lub pochwalają są współwinni tej zbrodni. Chcesz zabijać, zabij się sam, najlepiej rozrywając się kawałek po kawałku bez znieczulenia.
REALISTA2019.06.25 21:28
A ona sobie wymyśliła za bedzie ży jak panisku na socjalu na tej niewiele z zycia mającej istocie
Wojciech2019.06.25 19:40
Aborcja to zbrodnia!
Ćwierć wyklęty 2019.06.25 19:56
Co ty powiesz
Joanna2019.06.25 20:53
A coś się nie podoba....można tu nie zaglądać , bo tu wszyscy rak myślą ,...
Maria Blaszczyk2019.06.25 21:07
Ja tak nie myślę. Myślę, że zbrodnią było wykorzystanie tej dziewczyny. Chyba że to jakiś religijny cud, na ty to ja się nie znam. A teraz sąd próbuje minimalizować skutki. Czy w dobry sposób - nie wiem, wydaje mi się, że najlepszy z możliwych. Jest to skomplikowana kwestia i nie ma tu prostych rozwiązań. Poświęcenie tej żyjącej, czującej kobiety dla dobra płodu - byłoby chyba jeszcze gorsze.
Zerr02019.06.25 22:01
Na szczęście dobry Bóg dał nam siłę, rozum, zdecydowanie i odwagę, aby sie bronić przed Dobroludzizmem. Nie wątpię, że wielu zginie walcząc z Robiącymnamdobrze, ale wolność warta jest ofiary. Mój świat jest prosty a rozwiązania też są proste: tak-tak, nie-nie, co ponadto od Złego jest.
Maria Blaszczyk2019.06.25 23:23
A tę biedną dziewczynę- ofiarę jakiegoś zboka - niech diabli wezmą... Zapewne dobre to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne.... A dziewczyna niech będzie jak ten stopień, po którym udasz się do nieba. Ot, kukiełka w rękach kolejnych nie liczących się z nią psycholi.
Zerr02019.06.26 0:12
To Postępowcy chcą ją wysłać do diabła, sprytnie nazywając to "troską", i równie sprytnie pomijając los jej dziecka, i skazując je na przeraźliwie okrutną smierć. Życie jego dla was nic nie znaczy, tyle co śmieć na drodze bezlitosnego postępu. Postępowe kryteria "dobrostanu" budzą szczery sprzeciw i gniew. Niech nas ręka Boska broni przed Dobrodziejami. Postępy postępu: terror lepiejwiedzących medyków.
Maria Blaszczyk2019.06.26 12:06
Dziecka? To nie jest dziecko. To płód. Zaawansowany już w rozwoju, oczywiście, że lepiej by było, gdyby do tego nie doszło. Ale w jakiś sposób doszło, zgaduję, że matka zataiła, że dziewczynę zgwałcono. A już z tym okrucieństwem nie wymyślaj, to jest 22 tydzień ciąży. Nie ma jeszcze połączeń wzgórzowo-korowych. Czyli ta istota nie odczuwa jeszcze bólu ani innych bodźców. Trudno nazwać "okrutnym" coś, co nikomu nie przysparza cierpienia.
Zerr02019.06.26 15:17
Bzdury, dziecko odczuwa od ca. 16 tygodnia. Co prawda zbrodniczy proaborterzy kłamią ze "niieee. ależ skąd!" ale to nie pierwsze ich łgarstwo. PS. Dlaczego uważasz, że połączenia wzgórzowo-korowe są konieczne do 'odczywania'? Przeciez to jawny absurd. czy zwierzątka nieposiadające kory 'nie odczuwają'? Czy rak którego zapakuję do wrzątku "nie czuje"? PPS. Z tym 'zgwałceniem' to typowa dla ciebie imaginacja. Nie wiem czy zauważyłaś, ale niepełnosprawni intelektualnie tworzą coś na kształt wspólnoty. Znają się, razem chodzą, razem się bawią. Razem róbia różne rzeczy, w tym tzw seks. O żadnym 'zgwałceniu' mowy nie ma. Kobieta się nie broni, tylko sama chce. Uważasz, że niepełnosprawni intelektualnie to bydło któremu mozna dyktować takie rzeczy? Uważasz, że są ludzie którym możecie (pałą policjanta) zabronić seksu bo sa zbyt 'głupi'? Jesteście NIELUDZCY.
anonim2019.06.26 21:10
Nie tylko to. Oni zakładają też normalne rodziny.
Zerr02019.06.26 15:27
errata - dziecko doskonale i zawsze odczuwa od 16 tygodnia. Część dzieci nawet od 12 - jak wykazano na filmie Silent Scream. Częśc proaborcyjnych zaprzańców kłamie że "ależ skąd", ale inni udowadniają że absolutnie tak. "odczuwanie" jak widac kształtuje się między 10 a 16 tygodniem życia.
anonim2019.06.26 21:14
A powiedz "litościwa" Marysieńko, jak to się stało, że za ten rzekomy gwałt była sądzona dziewczyna, jej matka, a także jej dziecko, zwane przez ciebie pieszczotliwie płodem, tylko nie gwałciciel? Ano ona została potraktowana, jak worek kartofli, a ty bredzisz coś o trosce o nią.