28.12.15, 16:34Mateusz Klinowski w towarzystwie Janusza Palikota (fot. za: mateuszklinowski.pl)

Czy to mówi burmistrz Sodomy, Gomory czy Wadowic?

Antyklerykalny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski porównał Jezusa do uchodźców i islamskich terrorystów. Później tłumaczył, że chciał tylko pokazać, iż Jezus zostałby z Polski pogoniony”, gdyby żył w dzisiejszych czasach.

  

„Dziś czcimy i świętujemy narodziny żydowskiego heretyka, dziecka «Arabów», terrorysty i sekciarza z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. Pamiętacie?” - ogłosił Klinowski w bożonarodzeniowym wpisie na Facebooku. Wpis wywołał burzę w lokalnych mediach. Wielu mieszkańców Wadowic nie było w stanie zrozumieć, w jaki sposób Klinowski doszedł do tego, że Chrystus był Arabem, albo terrorystą.

„Jezus mieszkał na Bliskim Wschodzie. Dziś wielu Polaków określa uciekające stamtąd osoby mianem «terrorystów» tylko z racji odmienności kultury i wyznania – tłumaczył się w kolejnych wpisach samorządowiec. - Mój wpis stawiał pytanie kim byłby dzisiaj dla Pani Jezus i jego rodzina?”

„Nie chciałem nikogo obrazić – dodawał - a jedynie wskazać, że dzisiaj Jezus (czy Jego rodzice) zostałby z Polski pogoniony, choć prawie każdy z nas deklaruje się jako chrześcijanin. I niestety niewielu fakt ten zastanawia. Ubolewam, że tak słabo w tej kwestii wybrzmiewa głos Kościoła i argumenty moralne, a dominuje przekaz polityków i podsycanie lęków”.

Wątek arabskiego pochodzenia Jezusa nie został przez Mateusza Klinowskiego wyjaśniony. Burmistrz nie sprecyzował też, kto z uchodźców został ostatnio „pogoniony” z Polski.

Być może chodziło o to, że – według Klinowskiego – dla Polaka każdy człowiek z Bliskiego Wschodu to Arab, a każdy Arab to terrorysta. Trzeba by tylko jakoś udowodnić, że Polak nie odróżnia Araba od Żyda. No i pogodzić to z narracją o odwiecznym polskim antysemityzmie. To ostatnie może nawet być łatwe - trzeba mówić, że Polacy nienawidzą Arabów, bo nienawidzą Żydów, a mylą jednych z drugimi; publika powinna to łyknąć.

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować pana burmistrza i z niecierpliwością czekamy na kolejne wpisy.

 

KJ/wadowita24.pl/wadowice24.pl

Komentarze

anonim2015.12.28 16:45
i to są politycy? nie rozumieją zmian w UE i na świecie, nie pojmują jaka zmiana w polityce nie tylko wewnętrznej UE ale całkowitej obecnie rozbieżności interesów i decyzji jakie każde z państw musi już podjąć suwerennie bo świat (wątpliwych od początku) wartości i wspólnoty UE runął wcześniej niż zaczął się exodus z Bliskiego Wschodu, mylą skutki z przyczynami i nie widzą zmiany charakteru obecnych umów międzynarodowych nie widzą że świat się przeobraża, zmienia się układ sił i sojuszy
anonim2015.12.28 16:47
i takich pajaców oraz agentów mamy zamiast elity politycznej, zgroza! duży kraj pełen idiotów
anonim2015.12.28 17:11
Kto na niego głosował? Czekam aż ten goguś zacznie obrażać Mahometa albo Mojżesza.
anonim2015.12.28 19:03
Wysadzić z stołka tego naśladowcę Czerwonego Smoka - Lucyfera który jako pierwsze stworzenie nie chciał być szczęśliwym poddanym w Królestwie Chrystusowym i dlatego został strącony w noc bez gwiazd, w ciemności zewnętrzne /Iz 14,12-15; Ap. 12,3 nn.)
anonim2015.12.29 0:14
No coz, jak sie jest malo inteligentnym to sie pie rozumie takich wpisow i sie robi jazgot o cokolwiek. Wsumie to Jezus bel semita, arabusy to tez semici. Byl rewolucyjny na swoj sposob. Byl uwazany za heretyka czyli za nieprawowiernego. No i na koniec utozsamial sie z uciskanymi a moza lepiej powiedziec z bezbronnymi. Oczywiscie moze nie wszyscy co przychodza do Europy sa uciskani i bezbronni i pewnie nalezaloby zwrocic na to uwage. To jednak pie wyklucza, ze powinnismy jako chrzescijanie popatrzyc na "innych" w kategoriach polityki Jezusa a pie doktryn koscielnych, ktore pie zawsze maja wiele wspolnego z nauczaniem Jesusa.
anonim2015.12.29 7:23
Wyborcy Wadowic sami wybrali i niech głośno się cieszą, że "dowalił" zwolennikom świętowania Bożego Narodzenia. Następne święta odwołać w Wadowicach......