11.03.13, 15:02

SUKCES! TVP2 tłumaczy się z kabaretu Limo. Przeprasza widzów, którzy "poczuli się urażeni"

- Przede wszystkim chcielibyśmy podkreślić, że cykl „Tylko dla dorosłych” emitowany jest po godzinie 23.00, opatrzony kwalifikacją wiekową od lat 16 i – jak wskazuje tytuł – skierowany jest do widzów dorosłych, świadomych satyryczno-kabaretowej konwencji programu. Formuła cyklu „Tylko dla dorosłych” oparta została na gatunku „stand-up”, bardzo popularnym m.in. w Stanach Zjednoczonych. Jego istotą jest autorski i najczęściej improwizowany charakter występu stand-upera zaproszonego do programu (przypominamy, że cykl „Tylko dla dorosłych” emitowany jest „na żywo”) - czytamy w oświadczeniu dyrekcji TVP2.

- Formuła ta zakłada także dużą swobodę wypowiedzi artysty kabaretowego, utrzymanej często w tonie ostrej, bezkompromisowej satyry z wykorzystaniem środków takich jak przerysowanie, przejaskrawienie czy świadomie wywołana kontrowersja. Do tego właśnie gatunku pragnęliśmy nawiązać, powołując do życia cykl „Tylko dla dorosłych” w TVP2 i odświeżając formułę programów kabaretowych stanowiących swoistą tradycję telewizyjnej Dwójki - wyjaśnia dyrekcja programu.

- Zależało nam także, aby dopuścić do głosu młode i średnie pokolenie polskiego kabaretu, a panowie Albert Giza i Kacper Ruciński, którzy wystąpili w piątkowym odcinku, należą do czołówki rodzimych stand-uperów. Aktualnie czekamy na decyzję KRRiT w związku ze skargą, która po emisji programu została do niej skierowana przez grupę posłów PIS. Jednocześnie wszystkich naszych widzów, którzy poczuli się urażeni treściami zawartymi w piątkowym odcinku „Tylko dla dorosłych” pragniemy serdecznie przeprosić - czytamy w oświadczeniu TVP2. 

eMBe/Satelitarne.tv/TVP

Komentarze

anonim2013.03.11 15:20
rozum Możesz zdefiniować kto jest normalny [masz na myśli siebie]
anonim2013.03.11 15:25
Sluchaj franio o malym rozumku jesli jestescie osobami kulturalnymi, to zrozumiecie, ze ten portal NIE JEST DLA WAS!! Najpierw musicie dorosnac drogie dzieci! Wiec do zobaczenia za ok 30 lat!!
anonim2013.03.11 15:25
Nawiedzeni to są tutaj ci komentatorzy, którzy bronią LIMO. Rozumiem, że można się z czegoś śmiać albo robić jakieś "docinki" mniej czy bardziej śmieszne... ale obrażać już nie wolno. Niech się cwaniaki z Koranu pośmieją a "nawiedzeni obrońcy" niech ich wtedy bronią... Limo już więcej nie obejrzę - zresztą i tak są słabi wyjątkowo...
anonim2013.03.11 15:26
chamstwo trzeba tępić jak te głupie kabarety
anonim2013.03.11 15:27
Skecz obrażający katolików, jestem katolem i dobrze było się z tego pośmiać
anonim2013.03.11 15:28
Bezmyślność to choroba duszy. Występuje w dwóch postaciach: manii i niewiedzy. Kłamstwo posiada wiele aspektów: niedopowiedzenie, półprawda, oczernianie... Ale zawsze jest bronią tchórzy.
anonim2013.03.11 16:02
@Octopus Posługując się twoją logiką: Jesteś wyjątkowy cham i bydlę. Poczułeś się obrażony? Trzeba było tu nie włazić i nie czytać.
anonim2013.03.11 16:07
niech wszelka lewacka swołocz opuści portal poświęcony. To nie miejsce dla Was biedne, sfrustrowane kundelki;
anonim2013.03.11 16:09
Po jaką cholerę tylu "młodych wykształconych z dużych miast" zakłada sobie na frondzie konto? Nie lepiej, wykształciuchy, czytać michnika, macać grodzką?
anonim2013.03.11 16:16
gdyby Limo zwyzywało od szmat i kobiet lekkich obyczajów matki takich osobników jak @rozum czy @Octopus to byłoby to dla nich obraźliwe czy nie ? Bo dla mnie jest obraźliwe gdy oblewają Święty Kościół Katolicki pomyjami ponieważ jest to zamach na Założyciela tego Kościoła (czyli Chrystusa) i tym samym oblanie pomyjami mnie (jako że mam zaszczyt stanowić ten Kościół)
anonim2013.03.11 16:17
Raczej bym się nie podpisał pod protestem. Dla mnie występ był zwyczajnie niesmaczny i wcale nie śmieszny, raczej żałosny. Cóż poradzić, że dla niektórych najgłupsza próba żartu z jakiegoś autorytetu, jest "SUPER" i "MEGA"...
anonim2013.03.11 16:17
"Limo" powinno zmienić nazwę na "Dno", ale taki kabaret już niestety istnieje. Widziałem ten kwałek o papieżu i jest wyjątkowo słaby, a do tego pełen wulgaryzmów. I nie chodzi tu nawet o to, że "obiektem" jest papież, to osobne zagadnienie. Ten skecz to po prostu żenada. Kolejny dowód na to, że nasi "standupowcy" (to solowy "popis" Abelarda Gizy z Limo) są nędznej klasy.
anonim2013.03.11 16:25
Widzisz franio, Tobie zycia nie starczy zeby zrozumiec to o czym mowie. Ale i tak Cie lubie wlasnie za to, ze tak sie roznimy. Zastanawiajace, co nie??
anonim2013.03.11 16:45
Ogorek: Szczególnie kieruję to do Ciebie i Tobie podobnych frondokatolików: Osobiście znam jedną osobę, która (niegdyś praktykująca i głęboko wierząca osoba, czytająca bardzo regularnie Frondę też) zdystansowała się do Kościoła bardzo mocno m.in. po lekturach i refleksjach treści tutaj zamieszczanych i "pełnych miłości" komentarzy frondowych katotalibów (na to ostatnie określenie nawet nie oburzał się Terlikowski) - czyli dzięki takim ludziom jak Ty, Polipid3, Gandalf, Credo, itd. Także dobra robota. Kontynuujcie...
anonim2013.03.11 16:48
Limo to tęczowa bańka na oku po bokserskim urazie. Jak widac niektórym rzeczywiście trzeba nabic pare baniek aby wróciło im ludzkie poczucie humoru. Ci rozesmiani debile niech przypomną sobie rechot Szczuki z Madzi Buczek .Omalże na kolanch jjej nie przepraszała. U nas kabaretów wiecej jak wojska w Portugalii .Tylko z ich repertuarem coraz gorzej.Najlepiej wychodzą im dowcipy poniżej pasa lub poniżej godności człowieka i jego wiary-Tylko po co Dla paru ich pięciu minut.-Żenada
anonim2013.03.11 16:52
Sukcesem, to ja bym tego nie nazwał. Nie ma zapowiedzi wycofania programu, TVP2 się wytłumaczyło i ładnie przeprosiło, aby wszystkim łatwiej było się pogodzić z tym, że program ten jest nadawany. Mamy na Frondzie tak naciąganą propagandę sukcesu, że szkoda gadać.
anonim2013.03.11 16:53
Jakby nabijali się z Tuska, to na prawicy klaskali by uszami z radości, a tak to wiadomo- obraza.
anonim2013.03.11 17:07
Te kabarety to taka normalność, jak polskość Tuska - chamitudo diseminaris
anonim2013.03.11 17:07
Edziu napisał(a): "Nawiedzeni to są tutaj ci komentatorzy, którzy bronią LIMO. Rozumiem, że można się z czegoś śmiać albo robić jakieś "docinki" mniej czy bardziej śmieszne... ale obrażać już nie wolno. Niech się cwaniaki z Koranu pośmieją a "nawiedzeni obrońcy" niech ich wtedy bronią... Limo już więcej nie obejrzę - zresztą i tak są słabi wyjątkowo... " Jesteś żałosny, nawet nie wiesz, że w tym skeczu Giza nabija się też z Mahometa. Boisz się, że jak obejrzysz ten skecz przed wyrobieniem sobie zdania, to Bóg postawi ci minusa w swoim niebiańskim notatniku czy jak? Słaby kabaret? Jakby był o Tusku, to byś z podniecenia o wieczornej modlitwie zapomniał, a że pojechał po twoich wierzeniach i poglądach, to jest "słaby", a rzucanie guanem w Komorowskiego w jakiejś głupawej grze komputerowej też było słabe? Krytykowałeś to? Czy wrzeszczałeś o wolności słowa? Żałosne obłudne ludki. O Limo się nie martw ci kompleksiarze z PiSu załatwili im taką reklamę, że dziś już nie ma chyba osoby w Polsce, która nie słyszałaby o tym kabarecie. Dajecie się sterować jak kukiełki w teatrze lalek. Abelard będzie teraz liczył kasę z sal nabitych widzami, którzy chcą się pośmiać z humoru niecenzurowanego, a wy zrobiliście z siebie rozgoryczonych i sfrustrowanych dziadów, którzy śmiać się potrafią tylko z Tuska i z głupich, ale bezpiecznych pod względem światopogladowym żartów Dańca albo Pazury.
anonim2013.03.11 17:19
@Odynek Marnujesz swoje powołanie krytyka sceny polskiej.Co ty robisz na łamach Frondy.?.Może pisz do" Faktu"?Tam nawet cenzora mają!.
anonim2013.03.11 17:28
@Ondraszek1- mnie tylko wkurza obłuda. Jak gnoją Antykomora za niskich lotów atak na Komorowskiego, to wrzask o cenzurze (i nawet słusznie), jak Limo ponabija się z papieża w majtkach pozdrawiającego tłum z okna, to radujecie się, że będzie ciąganie po sądach. Obłuda to zresztą nie tylko przypadłość "frondystów". Lewicowcy np. często atakując np. Pinocheta bronią w tej samej wypowiedzi np. Jaruzela, wtedy też reaguję, a oni też się oburzają i wynajdują tysiąc (według nich) słusznych racji dowodzących, że Pinochet był zły, a Jaruzel dobry. Czytam i Frondę i inne strony polityczne, parapolityczne, bo lubię popatrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia, to poszerza horyzonty.
anonim2013.03.11 17:41
@Odynek Większośc papieży nosiła majty i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego a tym bardziej smiesznego.Oczywiście jezeli ktoś lubi dowcipy poniożej pasa to jego poziom.Ja się do niego nie zniżam. Co do Pinocheta i Jaruzelskiego juz dość skrajnych opini sie naczytałem i to pozostawiam swojej rozwadze. A znane ci jest powiedzenie -"Jedni lubia pomarańcze inni jak im stopy smierdzą ".-Ja wole zapach i smak pomarańczy.
anonim2013.03.11 17:50
Ogorek: Nie dopowiadaj sobie o bliźnim (którego nie znasz), bo w tym wypadku bardzo mocno wypaczasz fakty. Dystans do Kościoła nie wziął się tylko przez Frondę (ta osoba była zachwycona i nie jest agresywnym antyklerykalizmem czy ateizmem również) czy też awatary i komentarze - to był złożony proces. Co najwyżej Fronda doskonale dopełniła ten proces. Jezus ponoć powiedział: "Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni" - a Ty nawet nie wydałeś sądu, tylko wyjechałeś z wiązanką szkalujących przypuszczeń. Czyli frondowy standard.
anonim2013.03.11 17:50
@Ondraszek Jako jest w Rzplitej wiela Panów Bratów, tako i dla równej wagi nalazła się i moc hultajstwa. Ale Matka nasza Rzplita mądrością i tolerancyją stoi, i nie każden hultaj jednakoż godzien nahaja jak i nie każden Pan Brat godzien buzdygana.... Przeto rozumnie wykoncypować należy co trefnisia acz lichego robotą, a co hultaja podłą zdradą.... Kłaniam się Waszeci :)
anonim2013.03.11 17:51
errata do postu wyżej: (ta osoba NIE była zachwycona i nie jest agresywnym antyklerykalizmem czy ateizmem również)
anonim2013.03.11 18:06
@rozum zmien Twoj awatar bo Twoje wypowiedzi z rozumem nie maja nic wspolnego. Sa pelne zlosliwosci i ponizaja innych. Moze Ci o to wlasnie chodzi? Boga widzą ci, którzy Go potrafią widzieć, to znaczy ci, co mają otwarte oczy duszy. Chociaż bowiem wszyscy mają oczy, u niektórych są one zaćmione i dlatego nie mogą zobaczyć światła słonecznego. Z tego jednak, że ślepi nie widzą, nie wynika, iż słońce nie świeci, lecz że oni są dotknięci ślepotą. Tak i ty masz zaćmione oczy swojej duszy z powodu grzechów i złych czynów twoich. Dusza człowieka powinna być czysta jak lustro odbijające promienie. Jeżeli lustro pokrywa rdza, nie można w nim zobaczyć ludzkiej twarzy. Tak samo jeśli w człowieku byłby grzech, nie może on widzieć Boga.
anonim2013.03.11 18:15
@rozum A co na ten news Watyklan?.Hłe,hłe hłe!!. Tobie potrzebny zaczarowany ołówek by myśłlał za ciebie. Brak rozumu to także rozum Powiedziłabym ci że jestes durniem ale ci nie powiem!!.
anonim2013.03.11 18:21
@Rozum Daleko odbigłeś od tematu... Rozmawiamy o kabarecie, obrażeniu się niektórych widzów i przeprosinach Tv Pamiętasz jeszcze?
anonim2013.03.11 18:22
http://www.tvp.pl/rozrywka/programy-satyryczne/kabarety-w-tvp/wideo/limo/limo-zjazd-papiezy/490016 zachęcam do jedynkowania wszytskich kabaretów tej grupy
anonim2013.03.11 18:26
@aromz.p To hultajstwo braki w ich rozumie mąca .Im buzdrygan ni kmieciowa rozga nie pomocna .Ni w jasyr ili dyby nie wspomogą tegoi hatałajstwa nawrócić.Jeno katowskim toporem im rozum zanizyc.Azaliż kozactwu na pohybel rzucic aby im tępy pal w tylec dawkowali, i na pożarcie ogarom zadali. Acanu wszech godności polecam!.
anonim2013.03.11 18:32
@Rozum Widze, ze masz zbyt waski zakres dzialanie Twojego rozumu. Interesuje Cie tylko "jedno".Mysle, ze mozna zainteresowanie swoje ukierunkowac troche dalej niz tylko widziec instynktowne aspekty funkcjonowania czlowieka.
anonim2013.03.11 18:38
@Rozum Psychologia zna takie okreslenie jak - "projekcja". Jezeli by to nie przekraczalo Twoich mozliwosci to zapoznaj sie z tym okresleniem.
anonim2013.03.11 18:55
No nie, Rozum skrócony o głowę.... ban nie jest najlepszym rozwiązaniem, dużo lepsze jest przekonanie oponenta do swoich racji... Ban to wyraz bezsilności , a wręcz nawet działanie cenzorskie....
anonim2013.03.11 20:44
Jaki sukces. Za tydzień będzie inny podobny numer. Dopóki nie wyrzucą jakiegoś dyrektora na zieloną trawkę to nie będzie sukcesu.
anonim2013.03.12 3:32
po raz drugi - Widziałam skecz... i krótko: Skecz chamski i prostacki dla chamów i prostaków.