10.12.19, 16:41zdj. screen Youtube/Senat RP

Szczecin: Rozpoczyna się śledztwo w sprawie Grodzkiego

Jest śledztwo dotyczące korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był profesor Tomasz Grodzki - obecny Marszałek Senatu. Prokuratura bada także kilka innych wątków korupcyjnych w szpitalu Szczecin-Zdunowo.

Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu i dotyczy zdarzenia z 2009 roku - poinformował Radio Szczecin Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

- Mogę potwierdzić, ze w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie zostało wszczęte śledztwo dotyczące zachowań o charakterze korupcyjnym. Jednakże z uwagi na dobro postępowania mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o zdarzenie z 2009 roku - mówił Marcin Lorenc.

Prokuratura bada także kilka innych wątków korupcyjnych w szpitalu Szczecin-Zdunowo. Jednym z nich jest jest sprawa domniemanego przyjęcia "na fundację" 500 dolarów od profesor Agnieszki Popieli za operację jej matki - czego miał domagać się profesor Tomasz Grodzki.

- Śledztwo jest na początkowym etapie. Jego zakres może się zwiększyć, jeżeli w jego toku zostaną ujawnione inne watki - powiedział Marcin Lorenc.

Kwalifikacja prawna przyjętego śledztwa obejmuje artykuł 228 kodeksu karnego, zagrożony karą do 10 lat więzienia.

yenn/IAR, Polskie Radio

 

Komentarze

Dr Nobody2019.12.11 18:08
Czy wystarczy być złodziejem, żeby należeć do PełO ???
guess who2019.12.11 8:13
Gdyby zgodził się przejść na stronę PiS i zostać ministrem zdrowia - też byłoby śledztwo?
anonim2019.12.10 22:28
Na frondzie trwa zmasowany atak płatnych zdrajców ,pachołków układu pis-kler
JanP2019.12.10 19:35
Łapówka, pieszczotliwie na Podlasiu nazywana chaborą, żadnego Polaka nie bulwersuje. Nie danie łapówki, to wyraz totalnej głupoty i naiwności. Prawdziwy Polak nie popełnia takich błędów.
celnik2019.12.10 18:28
Jeśli coś jest podejrzanego to należy to skrupulatnie wyjaśnić. Póki co jest niewinny tak samo jak Banaś czy Kwiatkowski. Wszystko zależy od skrupulatności i apolityczności kolesiow w togach. Skoro Sawicką zrobili pokrzywdzoną i świętą, to wszystko jest możliwe łącznie z tym, że durczok jest niewinny !!!!!!!
Mirek2019.12.10 17:56
No i grodzki może trafić do ogrodzenia.....na 10 lat .
Lennon2019.12.10 17:44
Wysyłamy Grodzkiemu propozycję, podobnie jak prośby do Bolka o udostępnienie nam metody wygrywania w toto-lotka każdego tygodnia, aby Grodzki podpowiedział nam jak to się robi, że pacjęci lub członkowie ich rodzin wpłacają pieniądze „dobrowolnie” na fundycję, a profesor jako szef tej fundacji ma takie bogactwo na kontach i w nieruchomościach ! Czekamy na udostępnienie nam tych informacji z niecierpliwością, bo biznes oparty na fikcyjnych fakturach dzięki CBA już nie działa.
Piotr Nowak2019.12.10 17:43
Spoko PO-je-by i inni lewaccy śmier-dziele, wkrótce będziecie rżeć jak końska du-pa do bata ! Oto metoda do przejęcia większości w Senacie przez PIS: 1. Panią senator Lidię Staroń, która startowała w wyborach z listy PIS należy jak najszybciej przywołać do porządku, bo nie została senatorem by wstrzymywać się od głosu (takie coś może sobie robić Jachira, a nie poważna kobieta senator), i oświadczyć jej, że jeśli się nie podporządkuje to zostanie obłożona anatemą do trzech pokoleń ! 2. Minister Ziobro powinien pogonić eu-nuchów sędziowskich do procesów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego z PO. Ci dwaj po wyroku „usiądą” sobie na jakiś czas, co da kolejne 2 głosy dla PIS ! 3. Jak widać jeden z senatorów PO to niepełnosprawny siedząco-leżący na wózku inwalidzkim. Trzeba z nim rozmawiać ! Skoro kasuje 500 plus od PIS-u, to powinien przejść na stronę PIS ! 4. Ten cały Michał Kamiński (misiek), obecnie w-ce marszałek senatu to chodząca bida ! Jemu wystarczy obiecać, że po tej kadencji za 4 lata dostanie intratne stanowisko w rządzie lub spółce skarbu państwa, to będzie lizał rękę jak pies ! A co będzie po 4 latach ? Bóg wie ! 5. Grodzki jest „jeszcze”marszałkiem senatu, ale słyszymy, że był lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa i matoł, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny grodzkiej) ze Szczecina ma dom, mieszkanie i działkę budowlaną, jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł i obcych walutach $, €, Fr i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Przecież według niego „łapówki” szły na fundację przy szpitalu, a nie na jego prywatne konto ?!! Ot zagadka ! Jest kolejna osoba , oprócz Prof. Agnieszki Popieli, potwierdzająca, że Grodzki brał łapówki w Szpitalu Szczecin Zdunowo przy ul Sokołowskiego, gdzie był wówczas ordynatorem” – to pan Guzikiewicz (dane osobowe są przekazane do CBA). I kolejni ludzie zgłaszają się, aby potwierdzić łapówkarstwo Grodzkiego ! Oj dzieje się dzieje ! 6. Są to minimum 3-4 głosy odzyskane w zasadzie bez większego wysiłku, i raczej pewne w 100%.
Seth2019.12.10 17:41
Do kierownków ZLew-u, komucha Szczażastego, zboczka Biedronia lub śmiszka i żyda Zandberga. Panowie, jeśli macie trudności ze znalezieniem kandydata na prezydenta w majowych wyborach 2020, to podajemy wam listę potencjalnych zasłużonych kandydatów, odpowiednich do potiomu waszych formacji politycznych: Oto lista najgłupszych profesorów w Polsce: W Polsce mamy 3 stopnie profesorskie, mianowicie profesor nadzwyczajny, zwyczajny i nienormalny. Obecnie trwa rywalizacja na najgłupszego profesora. Oto dotychczasowi kandydaci: 1. prof. Jan Hartman – kretyn, zw. LGBT 2. prof. Monika Płatek, UW (w rodz. Homoseksualnych rodzi sięwięcej dzieci niż u hetero) 3. prof. Joanna Senyszyn – zw. Lewactwa i LGBT 4. prof. Wojciech Sadurski - należy do Homo insipiens 5. prof. Magdalena Środa - należy do Homo insipiens 6. prof. Hanna Gronkiewicz Waltz – prof. złodziej 7. prof Danuta Huebner ( ue = ü), należy do Homo insipiens 8. prof. Andrzej Zoll – prawnik z wywróconym muzgowiem 9. prof. Tomasz Nałęcz – należy do Homo insipiens 10. prof. Radosław Markowski – prof. debil 11. prof. Jadwiga Staniszkis - feministka 12. prof. Marcin Matczak – mężczyńni mogą rodzić 13. prof. Ireneusz Krzemiński – wysoki poziom neurotyczności 14. prof. Ewa Marciniak – wysoki poziom neurotyczności) 15. prof. Andrzej Tretyn – zwolennik LGBT 16. prof. Maciej Giertych - należy do Homo insipiens 17. prof. Marcin Król – lewak, należy do antypisowskiego psychiatryka) 18. prof. Ewa Graczyk (zGdańska) – przygłupka, należy do tęczowej zarazy
Mirek2019.12.10 18:10
!8 przychlastów z tytułami . Ale jest ich o wiele więcej . A potem dziwią się co niektórzy że Uniwersytet Warszawski jest w piątej setce uczelni na świecie .
B.w2019.12.10 18:50
wg rankingu szanghajskiego w 8 setce
Elektor2019.12.10 17:39
Tomasz Grodzki. W tle rozmowa w „ Sowie i Przyjaciołach” Według gazety GP, Tomasz Grodzki, będąc szefem klubu radnych PO w Szczecinie, zmieniał zdanie ws. rozbudowy centrum handlowego Galaxy, a jego zachowanie jest podejrzane. 8 października 2013 roku Tomasz Grodzki, szef klubu radnych PO w Szczecinie, zapowiedział, że radni PO nie poprą uchwały pozwalającej na rozbudowę centrum handlowego Galaxy. Dzień później doszło do spotkania w restauracji Sowa i Przyjaciele Krzysztofa K. ze spółki Echo Investment, należącej wtedy do miliardera Michała Sołowowa, z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem województwa zachodniopomorskiego i szefem szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, a także z posłem PO, byłym ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Zdaniem „GP”, rozmowa dotyczyła rozbudowy Galaxy, którego właścicielem była spółka Echo Investment. Przedstawiciel właściciela Galaxy podpowiedział Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, jak radni PO mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy: „Niech się pójdą wy-sr-ać, k*wa, w tym momencie” — pisze Gazeta Polska Pięć dni później obecny marszałek Senatu zmienił zdanie w sprawie Galaxy i zagłosował "za". Jak miał tłumaczyć, przekonały go "bardzo rzeczowe" argumenty inwestora – czytamy w dzisiejszym numerze "Gazety Polskiej".
Ja2019.12.10 17:45
Ważne, że on jej dawał.
robaczek2019.12.10 17:38
Grodzki marszałkiem senatu, bo już myślałem, że Borusewicz marszałek samolocik będzie rządził w senacie z pupilką szefową senatu Ewą Polkowską, której dawał wysokie (800 tys. zł) premie (nie wiemy jeszcze czy ona mu też dawała). O Grodzkim słyszymy, że jest lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa i matoł, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Taki osioł jest marszałkiem senatu, bo na takich opiera się trwanie sowietyzmu w totalnej opozycji ! Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny Grodzkiej) ze Szczecina ma dom (120 m2 za 480 tas. zł), mieszkanie (70 m2 za 300 tys. zł) i działkę budowlaną (2750 m2 za 175 tys. zł), jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł (200 tys.) i obcych walutach USD (24 tys.), € (13 tys.), Fr (13700 ) i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Przecież według niego „łapówki” szły na fundację przy szpitalu, a nie na jego prywatne konto ?!! Ot zagadka ! Wysyłamy Grodzkiemu propozycję, podobnie jak prośby do Bolka o udostępnienie nam metody wygrywania w toto-lotka każdego tygodnia, aby Grodzki podpowiedział nam jak to się robi, że pacjęci lub członkowie ich rodzin wpłacają pieniądze „dobrowolnie” na fundycję, a profesor jako szef tej fundacji ma takie bogactwo na kontach i w nieruchomościach ! Czekamy na udostępnienie nam tych informacji z niecierpliwością, bo biznes oparty na fikcyjnych fakturach dzięki CBA już nie działa. Są kolejne osoby , oprócz Prof. Agnieszki Popieli, potwierdzająca, że Grodzki brał łapówki w Szpitalu Szczecin Zdunowo przy ul Sokołowskiego, gdzie był wówczas ordynatorem” – to pan Guzikiewicz (dane osobowe są przekazane do CBA). I kolejni ludzie zgłaszają się, aby potwierdzić łapówkarstwo Grodzkiego ! Oj dzieje się dzieje !
anonim2019.12.10 17:27
Jak na razie to są pomówienia i manipulowanie na dość niskim poziomie. Typowy styl SBecki który wykorzystuje PiS po stracie senatu. Ciemny głupi lud to kupuje. Oczernianie, to prosta metoda zwalczania przeciwników... jak widać ciągle w modzie!
LULEK2019.12.10 18:01
Sam jesteś ciemny człowieczku ogłupiony ideologicznie.