17.01.15, 21:00

To świat laicki odpowiada za mord na chrześcijanach dokonywany przez islamistów!

Tym razem swoje oburzenie i złość fundamentaliści wyładowali nie na pracownikach redakcji paryskiego czasopisma satyrycznego, ale na kościołach i przypadkowo spotkanych chrześcijanach.

W mieście Zinder w Nigrze po zakończeniu modlitw uzbrojeni w pałki i dzidy muzułmanie spalili lub splądrowali 10 kościołów różnych wyznań, w tym trzy świątynie katolickie, jak też szkołę prowadzoną przez misjonarzy. Atakowano także domy chrześcijan i budynki użyteczności publicznej. Cztery osoby zamordowano, a 45 odniosło rany. Prezydent Nigru był jednym z sześciu przywódców krajów afrykańskich, którzy uczestniczyli w niedzielnej demonstracji przeciw terroryzmowi w Paryżu. 

Muzułmańskie manifestacje podobne jak w Nigrze, choć o mniej tragicznych konsekwencjach, miały miejsce [od Pakistanu po Turcję, Sudan i Mauretanię] w Pakistanie, Mauretanii, Algierii, Turcji, Jordanii, Syrii, Sudanie, Tunezji i Jerozolimie. W wielu miejscach próbowano atakować francuskie placówki dyplomatyczne lub ośrodki kulturalne. Manifestacje odbywały się między innymi pod hasłami: „Zamach na proroka to zamach na wszystkich muzułmanów”, „Wszyscy jesteśmy Mahometem”, „Jestem Kouachi” – od nazwiska braci, którzy zamordowali dziennikarzy w Paryżu, „Rząd francuski powinien przeprosić” i „Francuzi bandą tchórzy”. W innych krajach, jak Iran czy Katar, władze państwowe wystosowały oficjalne protesty przeciw obrażaniu uczuć religijnych muzułmanów.

Były pakistański minister do spraw mniejszości religijnych, katolik Paul Bhatti po piątkowych zamieszkach w Karaczi powiedział, że wprawdzie „z jednej strony karykatury Mahometa są nadużyciem prawa do wolności wypowiedzi. Z drugiej jednak mamy do czynienia z ideologią, która wykorzystuje religię do własnych celów, w tym do propagowania terroryzmu”.

I tak właśnie będzie wyglądać współczesny exodus chrześcijan. Będą mordowani za to, że chorzy z nienawiści do religi i Boga ateiści mają konieczność demonstrować swoją niechęć do islamu.

mark

Za: Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2015.01.17 21:47
Wszystko zło w "sprawie paryskiej", to szyderstwo. Szyderstwo zawsze jest grzechem. Nie zabijaj! To odnosi się także do zabijania ducha w człowieku. Decydentom którzy popierają taki "dowcip" w stylu charlie, zależy na niesnaskach. Wcale o dowcipy im nie chodzi, tylko wiedzą, jak zdenerwować świat Islamu. Fanatyk zawsze łatwo się zapala. Niewiele trzeba, do sporu. Tłoczenie na siłę tych lekko mówiąc niesmacznych pseudo-karykatur - to też zaślepienie i fanatyzm ślepych i odstępców. Z Kogo szydzą? Czy pył będzie szydził ze Stwórcy? Jeżeli tak, to miara jego upadku się przepełni. Bo głupiec nigdy nie powie, że źle zrobił. On nie ma rozeznania. Bo zło jest głupotą, gdy stanie się prawdą człowieka i wtedy uleczenie możliwe jest tylko u Pana. Bo jak pozna chory Słońce Sprawiedliwości [Chrystusa]?
anonim2015.01.17 22:32
" Były pakistański minister do spraw mniejszości religijnych, katolik Paul Bhatti po piątkowych zamieszkach w Karaczi powiedział, że wprawdzie „z jednej strony karykatury Mahometa są nadużyciem prawa do wolności wypowiedzi. Z drugiej jednak mamy do czynienia z ideologią, która wykorzystuje religię do własnych celów, w tym do propagowania terroryzmu”. " W kontekście powyższego, nie należy się dziwić, że niejako przy okazji obrywają chrześcijanie. Przecież powyższe słowa, byłego ministra dolewają oliwy do ognia. Powinniśmy raczej dołączyć do protestów muzułmańskich, bo owa "tfurczość" obrażała nie tylko wyznawców islamu, ale częściej uderzała w chrześcijaństwo.
anonim2015.01.17 23:17
Wystarczy, że Klara dołączyła do islamistów, chrześcijanie powinni dołączyć do katolików.
anonim2015.01.17 23:35
"Powinniśmy raczej dołączyć do protestów muzułmańskich, bo owa "tfurczość" obrażała nie tylko wyznawców islamu, ale częściej uderzała w chrześcijaństwo." W dużej części, bo UE, popiera i prowadzi atak na Chrystusa i atakuje Kościół. Masoni. Jeżeli Chrześcijanie mieli by z Muzułmanami protestować przeciwko laickim europejskim prześmiewcom, to czym jest dziś już Europa? Zwłaszcza, jeżeli ktoś otworzy taką "redakcję" jak CHH w Polsce. Gdyby przywódcy światowych zachodnich mocarstw, zwłaszcza europejskich byli naprawdę z Chrystusem, nikt z nich nie poparłby szydzenia z jakiejkolwiek religii. Sami dają dowody swej wiary - odrzucenia Chrystusa - kochanego Boga. Gdyby było inaczej, problemu by nie było, a przynajmniej łatwiej by było walczyć z fundamentalizmem. Oni działają tak, by zrazić i sprowokować wszystkich muzułmanów. Przez wzgląd bowiem na szacunek dla bliźniego swego - stworzonego na podobieństwo Boże - przez Twórcę Wszystkiego, i Władcę wszystkiego - Boga Trój-Jedynego - nigdy - albo z Miłości Doskonałej, lub przynajmniej z mniej doskonałego, ale szacunku Bogu należnego, nie poparli by szydzenia z Boga i uczuć swych bliźnich, gdyby Kochali Chrystusa. Czy należy popierać zabójców, tak jak i prowokatorów? Nie. Bo kto sieje wiatr, ten zbierze burzę - tym gra szatan. Najgorsze, że ludzi tak łatwo jest w dzisiejszych czasach nastawić jednych na drugich, a nie taka jest droga do Nieba. Dlatego także trzeba pamiętać o roztropności w mieszaniu się w to, co jest obecnie zwykłym bagnem, co nie powinno być jednak rozumiane, jako bagatelizowanie spraw.
anonim2015.01.18 0:36
Ale durnota ... Jaś leje Kazia, bo Stefek się nabija z Jaśkowych pryszczy, więc winny jest Stefek. Macie więcej takich potęg intelektu na składzie?
anonim2015.01.18 3:16
@AirWolf A Charlie Hebdo to jaka religia? Wbijcie sobie do łbów lewaki, że to wasz nihilizm i walka z Bogiem prowadzi do nieszczęść. To co się wydarzyło jest przez was! Bo przecież wszyscy jesteście Charlie Hebdo. Każdy z was utożsamia się z tymi świniami i macie czelność dalej drwić? Każdy, który tu pisał że jest Charlie Hebdo, ma splamione sumienie krwią mordowanych dzisiaj chrześcijan i drwiny tego sumienia nie zagłuszą.
anonim2015.01.18 8:34
Ateiści, bluźniercy-Charlie Hebdo, islamiści-mordercy niewinnych chrześcijan.Tym co ich łączy jest nienawiść, pochodząca od ich ojca-diabła.
anonim2015.01.18 12:04
@Credo- Tylko tyle i aż tyle!. Ja też nie jestem Charlie Hebdo!
anonim2015.01.18 12:34
@Credo Klarcia jest OK. Może za długo tylko przebywa za granicą i potrzebuje zdrowszego powietrza...