14.09.20, 17:52Fot. screenshot - YouTube (Tv KUL - telewizja dla Ciebie!, Nienieodpowiedzialni)

,,TP’’ publikuje list w obronie ks. Wierzbickiego. ,,To antyteizm’’

Z inicjatywy Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie powstał list otwarty w obronie ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. Jego sygnatariusze sprzeciwiają się wywieraniu presji na duchownym wobec jego poręczenia za Michała Szutowicza. List ten skomentował dla portalu wPolityce.pl ks. prof. Jarosław Marecki SDS: „to ukryty antetyeizm” – pisze wprost salwatorianin.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki jest jedną z 12 osób, które poręczyły za Michała Szutowicza ps. „Margot”, kiedy ten przebywał w areszcie. To poręczenie właśnie miało w dużej mierze przyczynić się do decyzji sądu o uchyleniu wobec Szutowicza tymczasowego aresztu. Kiedy tylko aktywista wyszedł na wolność, od nowa zaczął swoje skandaliczne prowokacje, atakując Polskę i Kościół katolicki. Do tych prowokacji ustosunkował się na łamach „Gazety Wyborczej” sam ks. prof. Wierzbicki, który podkreślił, że swojego poręczenia nie żałuje i podpisałby je ponownie.

Poręczenie to jednak nie jest pierwszą kontrowersją wokół osoby Kierownika Katedry Etyki na KUL. Już wcześniej dawał on się poznać ze swojej przychylności dla ideologii gender, którą niejednokrotnie afirmował w swoich publicznych wypowiedziach, m.in. na łamach „GW”.

„Tygodnik Powszechny” murem za ks. prof. Wierzbickim

Wobec tego swoją petycję do władz KUL wystosował ks. prof. Ryszard Sztychmiler. Duchowny kategorycznie domaga się zwolnienia ks. prof. Wierzbickiego z pracy na KUL. Podkreśla, że nie można tolerować sytuacji, w której na katolickiej uczelni duchowny, korzystając ze swojego autorytetu wykładowcy, wygłasza tezy sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego, siejąc zamęt w umysłach młodych studentów i naukowców.

W odpowiedzi na tę petycję List otwarty w obronie ks. Wierzbickiego wystosował Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie, pod którym podpisało się 300 członków i sympatyków klubu, w tym były rektor KUL ks. prof. Andrzej Szostek:

- „Kampania oszczerstw i nienawiści wymierzona przeciwko Księdzu Profesorowi Alfredowi Wierzbickiemu przybiera formę, która wzbudza w nas, niżej podpisanych, głęboki niepokój i wewnętrzny sprzeciw. Ksiądz Profesor podpisał poręczenie za osobę, której działań i poglądów nie podziela ani nie popiera, co wyraził bardzo jednoznacznie. Jego decyzja motywowana była przekonaniem o niewspółmierności zastosowanej kary względem przewinienia oraz –a to podkreślić trzeba szczególnie –autentyczną miłością bliźniego” – czytamy w liście.

Zdaniem sygnatariuszy listu, ks. prof. Wierzbicki, jako filozof i etyk, ma prawo do „niezależnych interpretacji rzeczywistości społecznej i moralnej”. Najwyraźniej w opinii autorów wolności tej nie ogranicza ani sama etyka, będąca nauką normatywną, ustalającą normy moralne; ani nauka Kościoła, której wierność ks. Wierzbicki przysięgał.

- „Zwracamy się do wszystkich oskarżycieli Księdza Profesora, by oddzielili porządek jego własnych czynów i przekonań od czynów i przekonań osoby obdarzonej jego miłosierdziem. Jesteśmy chrześcijanami. Nie ma chrześcijaństwa bez miłosierdzia. I nie ma chrześcijaństwa tam, gdzie panuje nienawiść. Bóg zlecił nam posługę jednania (2 Kor 5, 18) i w tej właśnie perspektywie należy, w naszym przekonaniu, widzieć i interpretować decyzję Księdza Profesora. Jego głos zawsze służył i służy jednaniu zwaśnionych, a często po prostu wrogich sobie światów, ukazuje możliwość ich współdziałania w służbie człowiekowi, afirmowanemu w jego osobowej godności” – czytamy w liście.

I znowu, najwyraźniej jego autorzy zapomnieli, że jednym z nakazów miłosierdzia jest upomnienie grzesznika. Jednak ks. prof. Wierzbicki, publicznie broniąc Michała Szutowicza, nie pokusił się o publiczne wezwanie go do porzucenia agresji i zaprzestania kolejnych prowokacji.

Ukryty antyteizm wśród katolickich uczonych

List w obronie ks. prof. Wierzbickiego skomentował dla portalu wPolityce.pl ks. ks. prof. Jarosław Merecki SDS, wykładowca etyki na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie i członek nadzwyczajny Papieskiej Akademii im. św. Tomasz z Akwinu.

- „Medialne zainteresowanie osobą mego przyjaciela ks. prof. Alfreda Wierzbickiego (obydwaj byliśmy uczniami śp. ks. prof. Tadeusza Stycznia), którego jesteśmy świadkami w ostatnim czasie, a zwłaszcza list w jego obronie, podpisany przez wielu znakomitych profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w tym przez jego byłego rektora, ks. prof. Andrzeja Szostka, wywołały we mnie dwie refleksje” – pisze salwatorianin.

Pierwszą z tych refleksji jest kwestia rozumienia wolności akademickiej. Filozof przytacza artykuł ks. Stycznia i ks. Szostka zatytułowany „Liberalizm po marksistowsku”. Duchowni w swojej pracy wyróżnili dwa rodzaje wyzwolenia: „wyzwolenie przez prawdę” i „wyzwolenie od prawy”. Podkreślają w nim, że „wyzwolenie od prawdy” polega na zadeklarowaniu przez człowieka całkowitej zależności wyłącznie od samego siebie:

- „Moja smutna refleksja jest taka: Czy Katedra Etyki KUL kierowana przez ks. prof. Wierzbickiego nie znalazła się właśnie w miejscu, w którym wolność stawia się przed prawdą?” – pisze ks. prof. Merecki.

Druga refleksja dotyczy używania przez księży profesorów rodzaju żeńskiego odnośnie Michała Szutowicza:

- „Chyba się nie mylę sądząc, że akceptują jego prawo do tworzenia prawdy o sobie samym, niezależnie od tego, jaka jest rzeczywistość. Nasz Mistrz, ks. Tadeusz Styczeń, stanowisko, które stawia wolność przed prawdą w przypadku teologii nazywał ukrytym antyteizmem. Co to znaczy? Znaczy to, że odrzuca się Boga jako Stwórcę, a jego miejsce zajmuje człowiek, który uznaje się za stwórcę samego siebie” – pisze.

kak/wPolityce.pl, klubtygodnika.pl, Fronda.pl

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 22:00
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
ja2020.09.15 21:35
KUL od dawna uczelnią katolicką nie jest. Nie damy już żadnej złotówki na tę heretycką uczelnię.
Antek z Czerniakowa2020.09.15 14:19
eKAI @ekaipl " W programie Moniki Olejnik na antenie @tvn24. ks. Wierzbicki powiedział o ks.prof. Guzie: “Można być profesorem, ale można być też skończonym durniem". - A tymczasem obrońcy ks. Wierzbickiego twierdzą , że: - "Nie ma chrześcijaństwa bez miłosierdzia. I nie ma chrześcijaństwa tam, gdzie panuje nienawiść. Bóg zlecił nam posługę jednania (2 Kor 5, 18). - czyli Wierzbicki ukraść to dobrze, ale Wierzbickiemu ukraść to już brak miłosierdzia ! ! ! ! ! ! !
dr2020.09.15 12:40
to jest taki problem że "Margot" ewidentnie "rżnie głupa" bo twierdzi że jest kobietę i ma dziewczynę.. jakiegoś logicznego dyskursu "za grosz" nie posiada.. i to już nawet nie oto chodzi że uf "Margot" racji nie ma... ale oto że po co się zajmować tym "Margotem" skoro nie chce wejść na poziom logicznego akademickiego dyskursu ... żenujące jest to że tyle "naukowych głów" traci czas na na te jałowe dysputy.. a obrona przykazań przez katolika jest że tak powiem z urzędu ..nie zależnie czy to zwykły katoliki czy profesor katolik ... wiec ten zwykły "katolik" patrzy na wypowiedzi profesorów jak na jakiś "mapec -szoł" to już nawet nie chodzi oto że zachowania homo są grzechem ... ale nie mogą być reklamowane bo by nie było następnego pokolenia.. . to po co ten cały przygłupawy dyskurs profesorski o niczym.. a płcie są dwie tak samo jak są tylko dwa rodzaje plenników co każdy ośmioklasista wie a "profesory" nie wiedzą ? a kto tam kim się czuje to już jego problem i ewentualnie psychologa (terapełty ) itp... grunt że jest wolność i się można z tego leczyć lub nie ... ale z tego powodu nie można zmieniać prawa.. bo to już nawet nie chodzi o zapis w konstytucji że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny ale to wynika z faktu biologicznego ...związek homo nie pocznie dzieci (przyszłych obywateli i płatników podatków i ZUS) no to żadne przywileje im się nie należą ..tak po prostu.. wic profesory skończcie te jałowe dyskusje o niczym .. to już lepiej pogadać czy bardzie się sprawdza system podatkowy socjaldemokratyczny (wysokie podatki) czy wolnorynkowy (niskie podatki czyli mniejszy socjal) // mnie na prawdę nie interesuje Margot i kim się czyje..jak dla mnie może się czuć nawet i bocianem ..ale co mnie to obchodzi ? ano nic... i nikt nie ma prawa z tego powodu zmieniać prawa o bocianach
Prawda2020.09.15 11:09
JUZ ANI ZŁOTÓWKI NIE DAM NA KUL. To ma być profesor od czego sie pytam?- od plugastwa, bezczeszczenia świętości!!!!
Anonim2020.09.15 10:17
Ks. Wierzbicki to taki Gowin KK
Peter2020.09.15 9:38
Jak długo jeszcze będzie lewacki tygodnik dla katolików , a w Kościele jacyś marksiści ? W ten sposób Kosciół traci świętość ,a wręcz jest zochydzany. Ale na taki postulat wiekszość księży pewnie odpowie , aby patrzeć na swoje grzechy , by wyciągnąć belkę ze swojego oka. To bardzo wygodne, zaatakować ludzi domagających się prawdy. A w rozstrzygnięciu politycznym Kosciół zachowuje bezpieczną neutralność. Nie chodzi o to , aby politycznie działał , ale aby mieć zdanie takie jakie miałby Chrystus. A tego zdania nie widać.
Po 11 ...2020.09.15 8:48
Za­py­taj­cie katolika, daję sło­wo: nie kła­mię, ale było jak ulał sześć słów w tym te­le­gra­mie: ZA­CZA­RO­WA­NI KSIĘŻA ZA­CZA­RO­WA­NY PAPIEŻ ZA­CZA­RO­WA­NY KUL.
Patrick2020.09.15 8:35
Czy Szutowicz poniósł konsekwencje swoich czynów? Czy zapłacił za zniszczone mienie i czy przeprosił tych których skrzywdził? czy zmienił swe postępowanie? Jeśli nie, a mamy dowody ze nawołuje po raz kolejny do przemocy, to o czym mówimy? Czy dumni profesorowie tego nie rozumieją, czy służą ideologi śmierci? Czy Ojciec przyjmuje marnotrawnego syna gdy ten trwa w grzechu i niszczy przekazane mu mienie? Ojciec okazuje miłosierdzie i wychodzi na przeciw synowi wtedy gdy ten rozumie wreszcie co uczynił, gdy zmienił swe postępowanie i okazał skruchę. Wtedy jest czas na miłosierdzie! Co oznaczają słowa Jezusa: "nie rzuca się pereł przed wieprze"?
Jan Radziszewski2020.09.15 8:18
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 8:13
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Kościoła i Polski. Nie czytajcie moich wypocin.
R2020.09.15 6:38
chrześcijanie służą człowiekowi czy Bogu ? Jeśli Bóg mówi chroń dzieci i wdowy bo to jest prawdziwa religia i upomnij grzesznika to chroń i upominaj bo służysz Bogu, a nie ludziom którzy za to że upominasz mogą wyrzucić cię z pracy albo zwyzywać od hipokrytów bo ty sam jesteś większym grzesznikiem od nich; myśli Boga nie są naszymi myślami i trudno je odróżnić dlatego opieramy się o Biblię a nie o wierzbickich czy bonieckich ani rydzyków czy wojtyły
Olej2020.09.15 0:15
I mamy Judaszów współczesności, obłudników przyodzianych w kapłańskie szaty. Oby was zmierzono co do waszych słów zanim skutkiem tego co głosicie będzie zgorszenie i rozłam Kościoła. Jesteście siewcami kłamstwa i obłudy !
Marek2020.09.14 23:19
Łachudry udające księży. Ot wszystko. Tak profanują Katedrę Etyki, którą odziedziczyli po ks. prof. Karoli Wojtyle.
Beno2020.09.14 22:40
Też mi autorytet "Towariszcz powszechny". A niejakiemu ks. Wierzbickiemu sami studenci powinni kijami po doopsku głupotę z głowy wybić
Monika2020.09.14 22:36
Te stare dziadki chcą rozwalić życie młodym ludziom. Te stare komuchy księżowskie co jeszcze wymyślą. Już złotówki nie dostanie ode mnie ta uczelnia. Pomyśleć, że moi dziadkowie i rodzice finansowali tę uczelnie.
Zatroskany2020.09.14 22:05
Ksiądz Wierzbicki to mędrzec wschodu czy zachodu ?
Beno2020.09.14 22:37
Mędrzec Bliskiego Wschodu.
Odpierdolcie się quasikatolicy od KUL-u2020.09.14 21:02
Chodźcie na swoje łacińskie msze do następców biskupa Lefebvre'a.
sok z banana2020.09.14 20:54
decyzja wierzbickiego była przekonaniem o niewspółmierności zastosowanej kary względem przewinienia oraz autentyczną miłością bliźniego” – czytamy w liście klubu tygla powszechnego. więc gdzie był wierzbicki wówczas, gdy do więzienia trafił niepełnosprawny za zabranie ze sklepu batonika wartego 2 zł, wstawił się za tym nieszczęśnikiem, który do końca nie rozumie swoich czynów, gdzie więc był wówczas ten wierzbicki, czy zatem jego miłość bliźniego rzeczywiście jest autentyczna - na pewno nie, jego miłość bliźniego jest wybiórcza, jego miłość bliźniego zależy od tego kogo on uważa za bliźniego
stonka2020.09.14 20:49
Link do petycji do władz KUL w sprawie odwołania ks. Wierzbickiego: https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/
Alicja2020.09.14 20:42
Niestety KUL to od dawna zniszczona uczelnia i od dawna już nie katolicka. Podobnie oczywiście jak TP. To przykre, ale prawdziwe.
beti2020.09.14 20:29
Ksieza przebierancy - czuc na odleglosc.
Anonim2020.09.14 19:56
Przypominam "zawodowym rozjemcom", którzy pragną bezkarności i swobody działań dla wrogów Kościoła, nie da się stawiać Bogu świeczki a diabłu kaganka, ci którzy tak myślą, już są po drugiej stronie.
info2020.09.14 19:51
tylko lewacki brukowiec może bronić takie lewackie gów.o w koloratce jak wierzbicki
Anonim2020.09.14 19:48
Śp. Danuta Ring śpiewała, gdzie ci mężczyźni? Ksiądz, jako akademicki etyk, nie wdając się w żadną polemikę, powinien sam ustąpić?
Łagodny2020.09.14 19:44
Dzięki takim tzw. kapłanom coraz więcej Polaków olewa Kler ciepłym moczem.
AJM2020.09.14 19:38
Aż trudno uwierzyć, że 300 osobistości /uważających się za katolików/ NIE ROZRÓŻNIA MIŁOSIERDZIA OD BEZKARNOŚCI. O tempora, o mores!
Po 11 ...2020.09.14 19:42
A może odróżniają ... a ty nie?
ladychapel2020.09.14 19:36
O Kardynale Konradzoe Krajewskim, który jest papieskim jałmużnikiem - to się nawet nie zająkniecie - dlaczego? Bo najzwyczajniej w świecie zawstydza cały ten śmieszny kościół rydzyków, jędraszewskich czy ten opoj głódź
Jan Radziszewski2020.09.15 8:26
przypominam ci Prawo "Nie tykajcie moich pomazańców ( Ps 104,15) por św Katarzyna z Sieny "Mistyczne ciało Kościoła św.
Joanna2020.09.14 19:15
To przykre, że tak zwane znakomitości, które podpisały list w obronie ks. Alfreda Wierzbickiego, wymienione z funkcji i nazwiska, odwracają kota ogonem i to na użytek sprawy nie dającej się obronić. A więc po kolei: 1. Michał Szutowicz pseudonim "Margot" nie jest niewinnym przedszkolakiem, który niechcący popchnął kolegę w piaskownicy, lecz pełnoletnim dorosłym mężczyzną, który dopuścił się fizycznej agresji wobec osób, które mu nie zagrażały, a jedynie głosiły poglądy, niepodobające się panu Szutowiczowi. 2. Nie zauważyłam listu podpisanego przez m.in. ks. prof. Wierzbickiego czy ks. red. Adama Bonieckiego, w którym krytycznie oceniliby zachowanie pana Szutowicza, które jest naruszeniem prawa obowiązującego w Polsce, zasad Ewangelii oraz uznanych powszechnie zasad życia społecznego; 3. Natomiast podpisany przez w/w sygnatariuszy list w obronie pana Szutowicza można zrozumieć tak, że - według tychże sygnatariuszy - pan Szutowicz nie uczynił niczego niewłaściwego, atakując fizycznie obrońców życia i ich samochody, a zatem jest bezpodstawnie oskarżany za "czyny dozwolone"; 4. A jeśli tak, to sygnatariusze dają nam sygnał, że według nich zasady moralne, religijne oraz prawo pewnych osób nie obowiązują i każdy, kto chce wobec nich wyegzekwować te zasady czy prawo dopuszcza się wobec nich prześladowania, szykan itp... 5. A teraz, kiedy ktoś ośmielił się wyrazić dezaprobatę dla postawy ks. Wierzbickiego (profesora KUL, etyka z zawodu!!!) jego koledzy (też etycy!) piszą kuriozalny list - odwołując się do miłosierdzia chrześcijańskiego i powołując się na autorytet nieżyjącego profesora KUL, etyka ks. Tadeusza Stycznia; to skandaliczne nadużycie wciągać śp. Profesora w swoje żałosne dialektyczne fantazje, które trudno nazwać refleksją naukową, bo to czysta sofistyka!!! 6. Szanowni Sygnatariusze listu "TP", gdzie byliście, jak osoby broniące życia nienarodzonych (zgodnie z nauką Ewangelii, nauką Kościoła, nauką św. Jana Pawła II) zostały pobite przez pana Szutowicza??? Po wyjściu z aresztu nawet nie podziękował swoim obrońcom za wsparcie, ale z jeszcze większą nienawiścią lży kościół, Jezusa Chrystusa, Matkę Najświętszą, a ludzi wierzących uważa za śmiecie. TO WASZ WYBÓR - BIERZECIE ZA TO WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ!
Po 11 ...2020.09.14 19:51
Polacy też wykolejali faszystowskie pociągi ( co nie było zgodne z obowiązującym prawem), wykonywali wyroki (co też nie było zgodne z prawem), okradali niemieckie składy broni, i ratowali Żydów (co było przestępstwem). A dzisiaj też są na szczęście tacy ludzie ( jak widać nawet po stronie KK), którzy wiedzą gdzie jest prawda i dobro, i gdzie stoi PiS.
ladychapel2020.09.14 19:10
PiS to permanentne szukanie wroga. LGBT, potwór dżender, cykliści, ekolodzy, wegetarianie, nauczyciele, lekarze, Boniek, Sztur, Owsiak, ks. Boniecki, ks. Wierzbicki i generalnie wszyscy, którzy mają inne zdanie i światopogląd. Polska to kraj w większości zamieszkiwany przez niewykształcone dzbany i wsioki, dzięki którym właśnie taki dzbanowy PiS jest u władzy - ludzi sfrustrowanych
andrzejTIKTOK2020.09.14 19:11
Napisz do mnie na TikToku - Andrzej
Jan Radziszewski2020.09.15 8:29
przypominam żydowska Lady - ci Prawo ST "Nie tykajcie moich pomazańców ( Ps 104,15) por św Katarzyna z Sieny "Mistyczne ciało Kościoła św.
Randka juz dzis2020.09.14 19:08
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl ====================== Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
andy2020.09.14 18:39
Tacy ludzie jak ks. prof. Szostek tak bardzo się zestarzeli, okryli się taką demencją starczą, że kompletnie nie pamiętają o czym pisali w młodości i jakie poglądy tam głosili. Zaprzeczają samym sobie i co gorsze, nie wiedzą o tym. Degrengolada umysłowa i duchowa.
Wojtek Polak2020.09.14 18:35
ks.prof. staje w obronie( nie tylko obrona ale i upomnienie) ludzi rozwiązłych upadłych moralnie. a czemu to nie stanął w obronie obrazy przedmiotów kultu religijnego.jakoś żaden postępowy duchowny nie stanął w obronie kibica(kibic nie może liczyć na miłosierdzie i obronę przez ks prof) aresztowanego za posiadanie plastikowego widelca albo jak uprzednia władza(po-psl) strzelała do górników.czemu to ci księża którzy tak zaciekle bronią teraz osoby lgbtq+znp itp a nie bronili ludzi wyrzucanych z kamienic w warszawie ale i nie tylko. i czemu to ci postępowi ks uprawiają jakąś nie zrozumiałą gimnastykę słowną zamiast mówić tak tak nie nie czyli prosto i zrozumiale. i teraz do ks prof Mareckiego naszym MISTRZEM nawet i postępowych kapłanów z tytułami prof. jest Jezus Chrystus a nie żaden kapłan. jak się nie zmieni na KUL-u to proponuję nie posyłać tam naszych dzieciaków bo coś tam za dużo "pachnie" postępem i lawendą.
Darek2020.09.14 18:58
Kult przedmiotów i wizerunków to grzech sodomski i ks. prof. doskonale zdaje sobie z tego sprawę - trudno żeby wbrew Biblii i samego Bogu bronił jawnogrzeszników.
Wojtek Polak2020.09.14 22:19
grzech sodomski to nie jest to co ty wymyśliłeś czemu kłamiesz?sodoma i gomora została ukarana za-Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…
Trupia Voń Prezesa2020.09.14 18:12
Nie czytajcie artykułów na portalu Karnowskich. Śledźcie poważnych publicystów na facebooku.
Anonim2020.09.14 18:36
Ja wiem... to chyba lepiej na "Pudelku"...
Żydownik POwszechny2020.09.14 18:09
może sobie juz pisać co chce, kiedyś to czytała inteligencja mieniąca się katolicką, teraz to już tylko kółko wzajemnej adoracji, chrzczonych scyzorykiem "katolików"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 18:03
jezus też się wstawił za jakąś kürwą! i zamiast wydawać wyroki, wypowiedział słowa: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem”.
Sticky Notes2020.09.14 18:11
Rzekł do niej Jezus: "I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 18:14
no i grzeszyła czy nie, wiadomo coś na ten temat?
Wojtek Polak2020.09.14 18:41
jeśli używasz cytatów z Nowego Testamentu powinieneś wiedzieć czy coś wiadomo na ten temat chyba że jesteś nieuk i prawdziwa kretynizacja.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.14 18:43
możesz mi podesłać zatem jakieś przykłady z biblii co się dalej działo z tą kürwą
infor2020.09.14 19:57
Dla takiego głupawego padalca jak ty, może ona nadal być kur.ą, ale i tak ty przy niej jesteś tylko zwykłym gówn.em, któremu napluć w pysk byłoby zaszczytem
Styki2020.09.14 18:47
Nie podchodź do byka z przodu, do konia z tyłu, do głupiego w ogóle.
Styki2020.09.14 18:49
Moj wpis odnosi sie do Sticky Notes
Styki2020.09.14 18:51
i Wojtka Polaka
zdumiony głupotą lewackiego debila2020.09.14 19:55
znowu twój bełkot pokazuje, że jesteś lewackim debilem. Najpierw debilu poczytaj o co w tym fragmencie Pisma Świętego, dopiero wtedy wydawaj bełkot. Ciekawi mnie, kto płodzi takich debili, którzy dla pieniędzy potrafią zostać zwykłym śmieciem
Jan Radziszewski2020.09.15 8:32
przypominam żydowska świnio - ci Prawo ST "Nie tykajcie moich pomazańców ( Ps 104,15) por św Katarzyna z Sieny "Mistyczne ciało Kościoła św.