28.06.16, 19:50

Troje dzieci zginęło przez szafki z IKEI

Po serii nieszczęśliwych wypadków, w których zginęły małe dzieci, IKEA postanowiła wycofać niektóre swoje produkty ze sprzedaży. 

Dwójka dwumiesięcznych chłopców i dwulatek zginęli przygnieceni przez szafkę, w serii nieszczęśliwych wypadków. W związku z wypadkami szwedzka firma wycofuje komody z serii Malm ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jak tłumaczy IKEA, wypadki nie są winą producenta, ale klientów, którzy wbrew zaleceniom zawartym w instrukcji obsługi nie przytwierdzali mebli do ścian. Nieprzymocowane do ścian meble, przewracały się kiedy dzieci się na nie wspinały.

W sumie, w Stanach Zjednoczonych doszło do 14 takich wypadków, przy czym w trzech z nich dzieci zginęły przygniecione przez mebel. Jak podają amerykańskie media, w trzech wypadkach zginęła dwójka dwumiesięcznych chłopców i dwulatek. Szwedzka firma zdecydowała się wycofać w związku z tymi wypadkami produkt ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale nadal sprzedaje je w innych państwa – m.in. w Polsce.

Jednocześnie firma zdecydowała się na przeprowadzenie kampanii informacyjnej, która przypomina klientom z Kanady i USA o konieczności przytwierdzenia szafek do ściany.

emde/telewizjarepublika.pl