18.01.22, 21:22Fot. screenshot Twitter (Ghost Robotics)

Uzbrojone psy-roboty trafią do amerykańskiej armii

Arsenał armii Stanów Zjednoczonych najprawdopodobniej zostanie wzbogacony o psy-roboty uzbrojone w broń maszynową i artyleryjską.

Konkretnie zaś chodzi o robota o nazwie Vision 60. Został on zaprojektowany przez amerykańską firmę Ghost Robotics.

Ghost Robotics udostępniła na swoim profilu zdjecie wyposażonego w działko psa-robota o nazwie Special Purpose Unmanned Rifle.

Jak informuje producent, Vision 60 to platforma zdolna do oddawania precyzyjnych strzałów w najróżniejszych warunkach, zarówno w dzień, jak i w nocy. Broń może strzelać 6,5 milimetrowymi nabojami Credmoor. Jest to amunicja zdolna do neutralizacji celu oddalonego nawet o 1200 m.

W USA przeprowadzono wiele testów i ćwiczeń z wykorzystaniem psów-robotów. Maszyny te mają docelowo towarzyszyć żołnierzom na polu bitwy.

Roboty zdolne będą nie tylko do wykonywania zadań na lądzie, ale także będą potrafiły wspomagać piechotę morską przy atakach z morza.

jkg/interia

Komentarze

Taka prawda2022.01.18 21:57
Zamiast świat przeznaczać pieniądze na żywność na ochronę środowiska walkę z nierównościami klasowymi na ochronę zdrowia to wydaje biliony na broń na mordowanie na śmierć to jest bardzo smutne .
No jaka ta prawda jest?2022.01.18 22:28
Wyjaśnij mi, jak pieniądze mają załatwić "nierówności klasowe"? Żywności nie brak - propagujesz demagogie.
Piotr Nowak 🖐🏻😁😁😁 teraz Anonim🌈🌈🌈2022.01.18 23:02
Jak to jak? Maja siedzieć w skansenach i żreć spać i kopulować. Jedzenie będzie dostarczane przez organizacje typu Szorosz tu szoosz tam. W ten sposób zlikwiduje się głód. Jasne. To dołóż do złotego melona Owsika.