19.01.15, 19:27

V kolumnę rozgrzeszymy nie hurtowo ale pod kanonicznymi warunkami wyrażenia żalu i pokuty

Od wybuchu rewolucji na Majdanie wszyscy obserwujemy niezwykłą aktywność rosyjskiego, putinowskiego aparatu propagandowego w polskiej przestrzeni publicznej. Daje się ją zaobserwować zarówno w wypowiedziach polityków - rozmaitych opcji politycznych, organizacji kulturalnych czy stowarzyszeń uchodzących dotąd za niezależne, często mieniące się jako prawicowe i katolickie. Również w wielu mediach takich jak portale internetowe, tygodniki papierowe i internetowe mające renomę niezależnych i strzegących tradycyjnych wartości.

Propaganda ta nacechowana jest wrogością do przemian niepodległościowych na Ukrainie, podważaniem Giedroyciowego ducha stosunków między-narodami w Europie Środkowej opartego na poszanowaniu i współpracy narodów w obliczu, jakże wciąż aktualnego, rosyjskiego zagrożenia. Odznacza się również bezprzykładnie nachalnym serwilizmem wobec Rosji i Putina i legitymujących jego agresję na Krym i Donbas. Głosy te wpisują się w nowy klangor ochranowsko - jurgieltniczej tradycji rosyjskiej propagandy jakby wyprodukowanej w Łubiance. Propaganda ta, wylewa się do tej pory przez tuby Kremla w zainstalowane w Polsce i w różnych stolicach Europy. Szczególnie zaś, wydaje się być nią zarażona polska oraz europejska tzw. Nowa Prawica oraz tzw. ruchy „narodowe”.

Działalność rosyjskich ośrodków propagandowych na terenie Polski, stanowi istotne zagrożenie dla jasnego definiowania polskiego interesu narodowego, jak i dla przejrzystości dyskursu politycznego toczącego się w kraju. Bowiem podmioty, osoby oraz media uprawiające prorosyjską propagandę, to nie są byty z którymi nie mamy kontaktu. To często redakcje, które proponują nam dziennikarzom współpracę i koledzy z redakcji z którymi dzielimy biurka. Brak oceny tego zjawiska w przestrzeni publicznej, jak również przymykanie oczu na tę propagandę prowadzi do powstania trudnych do oszacowania szkód, wynikających z braku klarownej oceny moralnej instytucji i osób, których działalność godzi w polską rację stanu, prowadzi do podmycia fundamentów naszej tożsamości oraz wypacza umysły i sumienia naszej młodzieży, która za sprawą środowisk liberalnych III RP z „Gazetą Wyborczą” na czele przyłożyła ręki do fatalnego stanu świadomości historycznej młodzieży.

Jak pisał Jarosław Marek Rymkiewicz: "Kto zło lekceważy, pomniejsza, bagatelizuje, ten ze złem raczej rady dać sobie nie zdoła" ("Wielki Książę").

Pamiętając te słowa lepiej pojmujemy ciążącą na mediach misję głoszenia prawdy, szczególnie wobec bezprzykładnej ofensywy promoskiewskich agitatorów na nieustanne dezinformowanie opinii publicznej.

Działania Nowej Prawicy i ruchów „narodowych” podejmowane przez szeroką koalicję agentów i poputczyków Putina, ma w istocie na celu zdeprecjonowanie pozycji prawicy głównego nurtu i odstrzelenie "dużego Kaczora". Naturalnymi sojusznikami osób i organizacji zajmujących kilka dni temu siedzibę PKW okazały się w szczególności media: "Gazeta Wyborcza", TVN czy ośrodki polskiej władzy jak Prezydent i Premier. Wobec pogarszającej się kondycji finansowej Agory, TVN w kontekście zbliżających się, dużymi krokami wyborów parlamentarnych, uzyskanie większości przez Prawo i Sprawiedliwość stanowi śmiertelne zagrożenie dla ich ekonomicznego istnienia. Bez transfuzji w postaci reklam pochodzących ze spółek Skarbu Państwa „Gazeta Wyborcza” oraz jej wydawca Agora może przestać istnieć. Dlatego ze wszystkich sił będzie ramie w ramię z Nową Prawicą, z PO, próbować rozwalać polską prawicę, aby wyhodować na lidera prawicy niszowe partyjki jak Ruch Narodowy czy Kongres Nowej Prawicy, czy lidera któregoś ze związków zawodowych, których poparcie póki co, oscyluje w granicach błędy statystycznego.

Misją portalu Fronda.pl jest i będzie informowanie o tym wszystkim opinię publiczną, w duchu Józefa Mackiewicza - „tylko Prawda jest ciekawa”. Niech nikt nie liczy na to, bez względu na szatę jaką nosi, że będziemy przepraszać za Prawdę!

Pamiętamy również o chrześcijańskiej gotowości do przebaczania, również sowieciarzom, putinistom, agentom wpływu, jurgieltnikom, czy użytecznym idiotom z ruska "poputczykom".

Warunkiem przebaczenia będzie zawsze czynny żal i mocne postanowienie poprawy.

Redakcja Fronda.pl

Komentarze

anonim2014.11.26 8:01
"Niech nikt nie liczy na to, bez względu na szatę jaką nosi, że będziemy przepraszać za Prawdę!" Niestety, w tych sprawach akurat nikt nie oczekuje przeprosin od Frondy za głoszenie prawdy - jakże mielibyście przepraszać za coś czego nie robicie? "Warunkiem przebaczenia będzie zawsze czynny żal i mocne postanowienie poprawy." Z Waszych ust, to ociera się o szyderstwo z sakramentu pokuty. Od wielu miesięcy w sposób podły szkalujecie każdego kto tylko w najmniejszym stopniu szkodzi interesom nie Polski, ale Prawa i Sprawiedliwości. Nie spodziewajcie się że ktokolwiek będzie Was prosił o wybaczenie. To Wy, gdy kiedyś łuski spadną Wam z oczu i zrozumiecie jak daleko upadliście, będziecie błagać swoich byłych czytelników o przebaczenie i obiecywać poprawę.
anonim2014.11.26 8:07
"V kolumnę rozgrzeszymy..." Redakcja przekracza kolejne granice obłędu... Zuchwałość i pycha podszyta nienawiścią... Obyście się opamiętali i sami okazali skruchę...
anonim2014.11.26 8:12
Co za bełkot. Zamiast Putina wstawcie "wrogów ludu", albo "burżujów", albo "imperialistów", albo "kułaków", to będziecie mieli bolszewicką agitkę z czasów rewolucji październikowej 1917 r. Gotów jestem założyć się, ze oni to z jakiejś agitki skopiowali.
anonim2014.11.26 8:40
a gołębie to drony Putina, a to co się z nich wydobywa i spada ma ludzi to są pluskwy podsłuchowe
anonim2014.11.26 8:51
Każde oburzenie społeczne niezależne od PiSu jest dla frondy wroga działalnością agenturalną. To co robi RN, KNP i inni nie można nazwać V kolumną Putina, lecz odpowiedzią na plucie w twarz Narodowi.
anonim2014.11.26 8:55
Szanowna Redakcjo, Szanowni Państwo, może i NP ma jakieś zapędy na wschód, ale nie RN. Wysłuchałem już kilka konwencji RN, i oni nie są ani za USA i UE, ani za Rosją, Oni wyznaczają nowy kierunek. Nie może być tak, że jeśli ktoś krytykuje USA, to oznacza, że jest za Rosją. Nie jesteśmy jakimiś intelektualnymi impotentami, żeby w każdej sytuacji rozważać tylko 2 możliwości, może pojawić się 3 kierunek. To, że Fronda jest za PiS, to już widać od dawna, i wcale to źle o Frondzie nie świadczy. Ale jeśli coś wytknę PiS, to nie oznacza, że jestem za Putinem. Ładnie tak oskarżać inne ugrupowania o coś, czego nie zrobili? To tak jak z faszyzmem, założysz patriotyczną koszulkę i lewackie oszołomy napiętnują faszyzmem. Niech PiS i RN razem zaczną walczyć o uczciwe wybory, bo bez tego ani jedni, ani drudzy do władzy nie dojdą...
anonim2014.11.26 8:59
A mnie się wydaje, że ta V kolumna to PiS i jej medialne ramię czyli "Flądra". Proszę zauważyć - przed Majdanem Ukraina była w miarę stabilna gospodarczo i politycznie, stanowiąc naturalny bufor między CCCP-bis a PRL-bis. Po Majdanie Ukraina została okrojona, zdestabilizowana i wydana na łup międzynarodowych bankierów, którzy rozkradną to, co jeszcze da się rozkraść. Zaś sami Ukraińcy pójdą w dyby gorsze nim my. I na nic zda się "flądrowy" kamuflarz - złodziej zawsze krzyczy ...łapać złodzieja...
anonim2014.11.26 9:46
Hipster prawica, ot co! co dalej? szkoła nawigatorów.
anonim2014.11.26 10:01
@GenesisX Jeśli "pierwszą drogą" była podległość i oddawanie suwerenności sajuzowi sowieckiemu a "drugą drogą" jest oddawanie niepodległości i suwerenności "eurosajuzowi" to trzecią i jedynie słuszną drogą (o której pisze Rysiek) jest Niepodległa Polska której interes wyznacza Polska Racja Stanu. Nie da się tego zrozumieć będąc wypranym z niepodległościowej "myśli"- a takiego spustoszenia w głowach większości Polaków skutecznie dokonała bolszewia...
anonim2014.11.26 10:02
Niestety, po wymianie składu redakcyjnego fronda.pl się po prostu skończyła
anonim2014.11.26 11:05
Szanowna redakcjo, proszę was - na przyszłość nie zapominajcie brać rano tabletek...
anonim2014.11.26 11:19
@GenesisX Smutny człowieku... Właśnie przez takich "żyjących forsą" sprzedawczyków i zdrajców jesteśmy ciągle wikłani we wszelkie "sajuzy"...
anonim2014.11.26 11:24
No cóż przy okazji tego paszkwilu Fronciarze, zgodnie ze swoją agenturalną logiką sami się zdemaskowali. Odcinając się i wskazując GW i TVN jako wypaczające umysły itd. i pisząc jednocześnie identyczne brednie odnośnie konfliktu ukraińskiego pokazują że są po tej samej stronie. Przyjmując, że GW i TVN dezinformują i nie działają w interesie polskim a Fronda pisząc to samo milcząco stawia się w tym samym obozie. W związku z tym kto uwierzy poza osobami upośledzonymi umysłowo, że między PISEM a PO jest jakakolwiek różnica w kwestii polityki zagranicznej i w związku z tym ewentualna zmiana spowoduje jakąkolwiek różnicę na bardziej samodzielny kurs i zejście z drogi ślepego serwilizmu względem Usraela. Swoją drogą wydaje mi się że Polska popełnia błąd 39 roku jeżeli Rosja chce odzyskać hegemonię w regionie kosztem USA to Polska będzie polem walki także podjudzanie i robienie za dywersanta raczej taką ewentualność przybliża niż oddala co widać na zdychającej i rozpadającej się Ukrainie w sposób jaskrawy czyli zamiast poprzedniego kursu równowagi jest konfrontacja, na której możemy tylko stracić ale nasza agentura podobnie jak judeobanderowcy ma to w nosie więc nie jest zainteresowana stratami gospodarczymi i terytorialnymi i dlatego należy ją uznać za antypolską. W przeciwieństwie od tzw. ruskich agentów.
anonim2014.11.26 11:25
@ GenesisX "jest albo bieda w socjaliźmie ale bogactwo w kapitalizmie" O ile jest to prawda to ogółem bredzisz jak potłuczony. Kapitalizm oznacza że mamy włazić w tyłek USA i UE?
anonim2014.11.26 11:55
Co to za nowi "redaktorzy" co piszą takie "perełki"? Co tu się dzieje na tym portalu? Przecież to kolejny tekst sięgający dna. Fronda będzie rozgrzeszać. To jakaś masakra jest. Czy ktoś specjalnie niszczy frondę od środka? Bo to tak wygląda.
anonim2014.11.26 12:04
rozwala mnie klasyczne kłamstwo postempaków: "...środowisk liberalnych z Gazetą Wyborczą..." Środowisko post-zydokomuny nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek wolnością. To zwykli socjalistyczni totalniacy bliscy faszyzmowi. Cfanie ukradli nazwę "liberalzmu" i pod sztandarem "wolności" prowadzą ludzi w niewolę. Tak to juz jest - masoneria, komuniści, socjaliści i podobna hołota biega ze słowem "wolność" na paszczy. Co za kpina.
anonim2014.11.26 12:31
Była przed laty taki instytucja: Forum Frondy, pamiętam prowadzone na nim błyskotliwe, pełne erudycji dyskusje jego uczestników. Dziś pozostały tylko piękne wspomnienia i portal, który przypomina bardziej katolickiego Pudelka niż dawną mądrze buntującą się Frondę. Artykuł o V kolumnie jest niestety kwintesencją głupoty i pychy dzisiejszych redaktorów tego portalu: uznali się oni za kościół, który sam wskazuje kto jest świętym a kto grzesznikiem i sam wyznacza warunki pokuty i rozgrzeszenia. Nie zauważyli tylko jednego: jak bardzo upodobnili się tonem i sposobem myślenia do kościoła nieświętych Stalina i Bieruta.
anonim2014.11.26 12:52
Genesis merytoryczny poziom twoich argumentow, jest taki sam jak poziom frondowej propagandy, i uzymaj moich wpisow, do szerzenia tejze propagandy, z zalem musze to przyznac ze jestes albo chorym czlowiek, albo zajadlym wrogiem Polski. ten portal powinien byc pocioagniety przed prokurature, to juz przekracza wszelkie granice jakiegokolwiek smaku. Wlazcie dalej w dupe ukraincom, czekam z niecierpliwoscia jak na tym wyjdziecie, Zegnam
anonim2014.11.26 13:33
Jeszcze jedno droga redakcjo, glosxaca prawde Czemu nie macie odwagi nazwac klakierem putina ks. Zalewskiego???
anonim2014.11.26 13:56
Taki kolejny haniebny artykuł powinien skłonić poszkodowanych i pomówionych o skierowanie sprawy do sądu,tego typu pomówienia kogokolwiek jest niedopuszczalne w państwie prawa. Swoją drogą Fronda twierdząca ,ze wyraża katolickie poglądy tak brutalnie i z nienawiścią obmawia ludzi ,coś niebywałego,kto i po co to robi ?.Przecież w razie procesu autorzy przegrają go z kretesem .
anonim2014.11.26 14:45
Zauważam, iż redakcja nie dostrzegła, że będący ostatnio na Frondzie na cenzurowanym red. Michalkiewicz od lat jest stałym felietonistą Radia Maryja. Może więc dobrze, że redakcja tego nie dostrzegła, bo i ojciec Rydzyk jest ruskim agentem skoro toleruje w swoich mediach kogoś tak "kontrowersyjnego"?
anonim2014.11.26 15:11
ILE W WAS PYCHY!!!
anonim2014.11.26 15:44
Pomiędzy towarzystwem kojarzonym z okrągłym stołem, a tymi flekowanymi tutaj w rodzaju SM, JKM, Brauna, są dwie różnice: 1. Pierwsza grupa uważa obecny porządek za co prawda niedoskonały, ale permanentnie "reformując" go, może zażywać wielu przyjemności. Druga zaś uważa, iż niereformowalny ustrój trzeba wypalić ogniem i siarką do gołej ziemi, obecny układ polityczny wysłać w najlepszym razie precz (jeśli nie do łagrów) i zbudować wolną Polskę. 2. Pierwsza grupa traktuje Żydów jak święte krowy, budując im Muzeumy itp., rozzuchwalając ich do kolejnych żądań, utwierdzając w przekonaniu o swej wyjątkowości wobec gojów. Druga grupa traktuje Żydów jak równych sobie obywateli, którym czasem należy się pochwała, ale czasem i pstryczek w nos. Podobna krytyka pierwszej grupie nawet by nie przyszła do głowy; byłoby to równoznaczne ze znalezieniem się na granicy progu wyborczego, tak jak KNP i RN, a przecież im chodzi tylko o jak najmocniejsze przytrzymanie się zawsze pełnego państwowego żłoba.
anonim2014.11.26 17:00
Proponuję zejść z obłoków. Primo: nie macie władzy odpuszczania grzechów, więc powoływanie się na kanoniczne warunki jest absurdalne. Secundo: wyciągnijcie belkę z oka. Wasze partyjniactwo nie ma nic wspólnego z niezależnymi mediami.
anonim2014.11.26 18:48
@Redakcja Moim zdaniem, możecie sobie spokojnie odpuścić tego rodzaju teksty - nie wiem jak innych, ale mnie słowa: "Od wybuchu rewolucji na Majdanie wszyscy obserwujemy niezwykłą aktywność rosyjskiego, putinowskiego aparatu propagandowego w polskiej przestrzeni publicznej. Daje się ją zaobserwować zarówno w wypowiedziach polityków - rozmaitych opcji politycznych, organizacji kulturalnych czy stowarzyszeń uchodzących dotąd za niezależne, często mieniące się jako prawicowe i katolickie. Również w wielu mediach takich jak portale internetowe, tygodniki papierowe i internetowe mające renomę niezależnych i strzegących tradycyjnych wartości" - jadowią, bo w tym samym czasie na blogosferze czytam publikowane wyraźne pro moskiewskie treści. Osoby podpisujące się: PiotrZW i BJZ (komentatorów pomijam, bo być może trudno jest moderować każdy wpis) czują się tutaj swobodnie. Uważam, że najpierw powinniście zrobić porządek na własnym podwórku, a dopiero później ubolewać, iż: "Brak oceny tego zjawiska w przestrzeni publicznej, jak również przymykanie oczu na tę propagandę prowadzi do powstania trudnych do oszacowania szkód, wynikających z braku klarownej oceny moralnej instytucji i osób, których działalność godzi w polską rację stanu, prowadzi do podmycia fundamentów naszej tożsamości oraz wypacza umysły i sumienia naszej młodzieży, która za sprawą środowisk liberalnych III RP z „Gazetą Wyborczą” na czele przyłożyła ręki do fatalnego stanu świadomości historycznej młodzieży." Natomiast słowa: "Misją portalu Fronda.pl jest i będzie informowanie o tym wszystkim opinię publiczną,... " - uważam za kpinę z pogrzebu.
anonim2014.11.26 18:53
Ten tekst jest psychiczny.Banderowski bełkot.
anonim2014.11.26 19:08
Wycieranie sobie gąb Rymkiewiczem przez takich tępaków, nie jest w stanie skalać ani nazwiska, ani jego dzieł. Przekroczyliście na stopę linię oddzielającą rzeczywistość od kabaretu i wiarę od opętania. Za wszystko, co tu piszecie, odpowiecie przed Bogiem.
anonim2014.11.26 21:27
No nie zaraz tutaj padne. Tomku Terlikowski- WROĆ.. Bo to szambo zwane dalej Frondą obraza nas Polskich Narodowców, a prymitynwy tekst w rodzaju Trybuny Ludu potwierdza tylko związki z obląkancami z PIS. Towarzysze redaktorzy Ja Polski Narodowiec, kalam sie i poddaje krytyce partyjnej, za dochylenia Putinowskie i prosze o wymierzenie kary partyjnej. Genezis X czy jak tam tobie upowski wieprzu, predzej czy pozniej z tej swojej ukrolskiej gnojowki wyleziesz, ale my nie wybaczamy kolaborantom Bandery !!!
anonim2014.11.27 6:26
@Schikaneder. Chodzi Ci o to, że jest zbyt młody by uczestniczył w kursach WUMLu?!! Ty je sobie doskonale przyswoiłeś...
anonim2014.11.27 6:57
@andersson3 - akurat to jeszcze w czasach pana Terlikowskiego zaczęło się złowrogie ujadanie na Michalkiewicza zwiastujące to co teraz mamy, choć wcześniej teksty SM były z przyjemnością cytowane jako pożyteczne. Może jakiś rozkaz z góry? Nie wiem.
anonim2014.11.27 11:25
http://www.wydawnictwofronda.pl/oswiadczenie Wydawnictwo Fronda oświadcza, że jest zupełnie osobnym bytem prawnym niż portal fronda.pl.
anonim2014.11.27 13:22
Dlaczego Fronda która była czymś dobrym dołącza swoimi nienawistnymi i niesprawiedliwymi artykułami w sprawie prawicy, księży patriotów do zastępów szatana, zastanówcie się bo to Prawda
anonim2014.11.27 16:17
„tylko Prawda jest ciekawa”- to piszcie q....prawdę zamiast rzucać oszczerstwa i rościć sobie prawo rozgrzeszania lub zatrzymywania.
anonim2014.11.27 18:47
"Głosy te wpisują się w nowy klangor ochranowsko - jurgieltniczej tradycji rosyjskiej propagandy jakby wyprodukowanej w Łubiance. Propaganda ta, wylewa się do tej pory przez tuby Kremla w zainstalowane w Polsce i w różnych stolicach Europy." Jakbym czytał przemówienie I sekretarza Partii Komunistycznej. Frondo, proponuję zmienić adres na www.prawda.cccp - coraz bardziej ją przypominacie. A jeśli nie chcecie chcecie przepraszać za taką "prawdę" to macie rację, nie ma za co. A na koniec jeszcze jeden cytat: "co robicie w ukryciu, będą głosić po dachach" Jezus Chrystus - szkoda, że Jego cytujecie coraz mniej.
anonim2014.11.28 8:39
Haha. Fronda łaskawie wyraża skłonność do przebaczenia ludziom, których sama kłamliwie obraziła o ile to oni wyrażą skruchę. Kabaret.
anonim2014.11.28 12:18
Ja się już wstydzę być kojarzonym z Frondą.... coraz częściej podkreślam jej historię, by odseparować ją i siebie od was. Drapiecie dno, szczyle.
anonim2014.11.28 15:46
I autor zapewne ma się za znawcę tematu. Pogratulować. Hipokryzja sięga tu granic absurdu, najpierw redakcja pisze, że osąd należy do Boga, by za chwilę nazwać Polaków "V kolumną". To właśnie są oszczerstwa. Redakcja również zostanie rozliczona z rzucania fałszywych oskarżeń. Więcej nie czytam portalu "fronda", moją opinię rozpowszechnię.
anonim2014.12.1 12:50
rzeczywiście odrzucenie konfabulacji Giedroycia to straszliwa zbrodnia. Dla sekciarzy nizdolnych do samodzielnego myślenia wręcz nie do pomyślenia. Wy nauczcie się myśleć PiSowcy. Sami obserwujcie to co się dzieje dookoła i na tej podstawie wysnuwajcie wnioski. Wy jak typowi umysłowi niewolnicy tego nie umiecie. łapiecie się jakichś niesprawdzonych ideologii i powtarzacie prawdy objawione jak mantra. Nikt od was żadnego przebaczenia nie oczekuje. To wy już niebawem będziecie skomleć o przebaczenie. Jeszcze z 10 porażek wyborczych i może wróci wam rozum i pojmiecie że obrażaniem inaczej myślących jesteście skazani na klęskę.
anonim2014.12.1 21:35
Módlcie się aby Wam ludzie przebaczyli ...
anonim2015.01.22 9:04
Popieranie działań Rosji jest popieraniem wojny a więc zabijania. Tu niema żadnego usprawiedliwienia dla tych, którzy często są piewcami demokracji. Wojna po stronie Ukraińców jest usprawiedliwiona, ponieważ jest państwem napadniętym i ma obowiązek bronić się. Wojna po stronie Rosji i jej popieranie jest grzechem, ponieważ jest podyktowana pychą, chciwością, pogardą.
anonim2015.01.22 21:05
Przywoływanie autorytetu Giedroycia jest mocno podejrzane. On i paryska "Kultura" odpowiadają za formowanie naszych popeerelowskich elit politycznych, wszystkich tych Geremków, Michników, Kuroniów, środowiska KOR. Wyciąganie jego "autorytetu" przez rzekomo opozycyjną Frondę świadczy o tym, ze Fronda jest spadkobierczynią tego samego politycznego nurtu, co środowisko "Gazety Wyborczej". To samo dotyczy wspieranej przez Frondę partii, czyli PIS. Mielibyśmy niestety do czynienia z pewnymi wariacjami tego samego politycznego nurtu. Wszystkie wojny w jego obrębie byłyby w gruncie rzeczy tylko niewielkimi rodzinnymi sprzeczkami. Zresztą, jeśli wziąć pod uwagę, ze Kaczyńscy byli związani ze środowiskiem KORu, to nie ma się czemu dziwić. Wczoraj wyciągnięto tu "autorytet" Bujaka, dzisiaj Giedroycia, jutro moze znajdą się jakieś cytaty z głębokich myśli prof. Geremka na temat tzw. "idei jagiellońskiej". Cóż za zgoda z tekstami zamieszczanymi przez "gazetę Wyborczą" na temat Ukrainy! Za to tutaj jest mocno kontrowersyjny obraz działalności Giedroycia, 3 kolejne strony; proszę zwrócić uwagę równiez na komentarze: http://bobry7.salon24.pl/607247,obalanie-polskich-pomnikow-kiezun-obalony-a-giedroyc