28.03.16, 15:30

Waszczykowski o zamachu w Pakistanie

Minister Spraw Zagranicznych wypowiedział się na temat zamachu w Pakistanie, w którym zginęły 72 osoby. 

"W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i własnym pragnę wyrazić kondolencje wszystkim rodzinom i bliskim ofiar wczorajszego zamachu w Lahore w Pakistanie. Jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar, szczególnie wśród kobiet i dzieci." – napisał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w specjalnym oświadczeniu w związku ze wczorajszym zamachem w Pakistanie, w którym zginęły 72 osoby, a ponad 300 zostało rannych.

Przypomnijmy, że wczoraj w mieście Lahore położonym we wschodnim Pakistanie zamachowiec-samobójca zdetonował bombę. W wyniku eksplozji zginęły 72 osoby, a co najmniej 300 zostało rannych. Ofiarami zamachu są w większości kobiety i dzieci. Do jego przeprowadzenia przyznali się talibowie z ugrupowania Dżamaat-ul-Arar ("Żołnierze Allaha"), którzy oświadczyli, że ich celem byli chrześcijanie.

"Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu, którego ofiarami są niewinni i bezbronni ludzie. Mamy nadzieję, że organizatorzy niedzielnego ataku, podczas którego zginęło wielu chrześcijan zostaną schwytani i postawieni przed sądem." – napisał szef MSZ.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.03.28 16:18
Lewicowa tolerancja i liberalna otwartość sprawiła że giną niewinne osoby.