08.03.21, 09:05

Wincenty Łaszewski: To jedna z tych, które ocaliły świat

O. Gabriele Amorth twierdził, że jej wstawiennictwo pomagało mu skutecznie wyrzucać demony podczas egzorcyzmów. Jednak ta kobieta potrafiła pokonać złego ducha jeszcze będąc tu na ziemi…

Niesamowitą historię życia bł. Aleksandriny da Costa – mistyczki, która uratowała przed piekłem tysiące dusz – ojciec Amorth opisał w poruszającej opowieści, która jest jedyną biografią w całym jego pisarskim dorobku. Książką o błogosławionej portugalce zachwycił się dr Wincenty Łaszewski, wielki znawca mistyków i objawień. Przeczytaj jego tekst o bł. Aleksandrinie i książce “Ukryta w uśmiechu. Bł. Aleksandrina Maria da Costa”.

Lektura życia

Ta książka dla niejednego z nas może okazać się lekturą najważniejszą; może nawet lekturą życia. Wcale nie dlatego, że ukazuje niezwykłe losy kobiety, która – ile można by o tym pisać! – żyła z uśmiechem, jakiego nie znajdziemy na innych twarzach, choć po ludzku jej życie nie dawało ani jednego powodu do szczęścia. Jej cierpienie, samotność, niezrozumienie, wszystko to jest pierwszą warstwą tej postaci, piękną, fascynującą, kiedy jednak pytamy, dlaczego Jan Paweł II wyniósł ją na ołtarze, musimy spojrzeć głębiej. Odpowiedź znajdujemy w książce Amortha – wielkiego czciciela Maryi, znawcę dróg zła i mającego wgląd w karty przyszłych dziejów.

Ciekawa jest konstrukcja jego pozornie jednowarstwowej książki. Stąd niejednego z nas czeka podczas lektury coś na wzór duchowego oświecenia.

Bezradność szatana

Książka proponuje nam, zatroskanym o losy świata, właściwą – bo Bożą – metodologię. To nie politycy, nie dowódcy wojsk, nie bankierzy i właściciele połowy bogactw ziemi decydują o tym, co przed nami. Przyszłość jest w rękach niewidocznych dla świata ludzi - tak świętych w swym zjednoczeniu z Bogiem, że szatan, nawet zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niosą, okazuje się absolutnie bezradny. Cokolwiek uczyni, pomnoży tylko chwałę Bożą. Doda cierpienia? Ale ono zostanie wykorzystane jako źródło łaski dla świata! Zabierze życie? To będzie jak zmartwychwstanie! Odbierze możliwości kontaktu? Ale ci ludzie o to nie zabiegają i wręcz cieszyliby się, gdyby poszli w całkowite zapomnienie.

WIĘCEJ O BŁ. ALEKSANDRINIE PRZECZYTASZ TUTAJ

Właśnie oni decydują o kształcie jutra – a skoro tacy ludzie istnieją, możemy być pewni, że Bóg zrobi z historią świata to, co wpisał w plany swej Opatrzności.

Skarb narodu

W każdym pokoleniu Bóg szuka swoich narzędzi. Spoglądając w życie Alexandriny, możemy rozpoznać, czego On dziś potrzebuje i kogo dziś wybiera. Jednocześnie zaczynamy rozumieć, że świętość ludzi jak ona – choćby była to garstka mała jak zapowiadana w Biblii „reszta Izraela”, ma decydujący wpływ na losy świata.

Ale życie Alexandriny sugeruje coś więcej. Tacy, jak ona są największym skarbem w… narodzie. To ze względu na nich na przyszłych losach ich ojczyzn będzie się zawsze kładł bezcenny cień łaski.

W Portugalii zawsze będzie zachowany dogmat wiary…” Znamy tę obietnicę złożoną przez Matkę Bożą Fatimską, ale od lat 60. XX w., od kiedy ten iberyjski kraj zmaga się z naporem lewicowej propagandy, wielu stawia sobie pytanie, czy rzeczywiście Portugalia zachowa wiarę. Po lekturze książki odpowiedź brzmi: „tak”.

Kobiety, które ocaliły świat

Jeśli przyjąć, że – jak zapewnia niebo – świat zostanie ocalony od zguby, a rządy szatańskiego pokolenia czeka niesławny koniec, to rzeczywiście nie możemy nie mówić o zasługach Portugalii. Alexandrina z Balazar i Łucja z Fatimy to najważniejsze postacie XX w. Te dwie mieszkanki Portugalii zmieniły świat.

Kim jest ta pierwsza? Mało kto słyszał o wizjonerce, która w wypełnieniu zapowiedzi fatimskich odegrała rolę współmierną z Siostrą Łucją. Nie zna jej nikt poza kręgiem ludzi wybranych, pochylających się nad tematem Fatimy, z którą wiążą nadzieję na zwycięstwo Boga. Ale może gdy inni o niej usłyszą, także oni zdecydują się wstąpić do ukrytego zakonu ludzi oddanych Maryi?

Podjęcie misji Alexandriny w wieku XXI (Bóg z pewnością szuka takich ludzi) oznacza, że znowu garść nic po ludzku nie znaczących i zapomnianych zadecyduje o przyszłości świata, i o tym, że będzie ona należeć do Boga.

Ta książka o tym opowiada i dlatego jest to przewodnik/klucz do przyszłości.

ZOBACZ WIĘCEJ W NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE “UKRYTA W UŚMIECHU. BŁ. ALEKSANDRINA MARIA DA COSTA” O. GABRIELE AMORTHA, WYDAWNICTWO ESPRIT

Komentarze

fcuk piss2021.03.11 16:42
ta baba na tym zdjeciu to dopalacze wziela ?
Torchwood2021.03.10 16:11
Ocaliła świat? Jak dokładnie - stworzyła lek na jakąś bardzo zaraźną chorobę o wysokiej śmiertelności, albo tarczę chroniącą przed dużymi meteorytami?
Pietro2021.03.9 21:44
Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga! Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny. Nie ma nikogo, kto by dobrze czynił. Pan spogląda z niebios na ludzi, Aby zobaczyć, czy jest kto rozumny, Który szuka Boga. Wszyscy odstąpili, wespół się splugawili. Nie ma kto by dobrze czynił, nie ma ani jednego. / Ps. 14:1
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.9 20:20
wystarczy wejść na pierwszy lepszy oddział psychiatryczny by zobaczyć tam zyebów z podobnym przygłupim uśmieszkiem jaki miała ta wariatka aleksandrina...
dfdfdf2021.03.9 13:22
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.....>>>>> Netprofit10.com
"To jedna z tych, które ocaliły świat"2021.03.8 22:58
Przed czym? Przed waszym nieskończenie miłościwym bogo?
Val2021.03.8 21:10
Na takiego człowieka kusy nie ma ŻADNEGO haka, w tym ich siła, ale czy współcześnie jeszcze istnieją tacy duchowi antyavengersi ofiarą życia ratujący świat ?
Tak.2021.03.9 12:15
Tak, są jeszcze tacy, są także świeccy.
JPIII2021.03.8 18:07
A jak nogi rozkraczała?
***2021.03.8 19:51
Spie...aj!!!...dziadu!
Ejże, Lechu.."JP III"! WŁĄCZ MYŚLENIE, NIE BOLI!2021.03.8 20:25
CZY TY WIESZ CO PISZESZ? CZY TY KIEDYKOLWIEK BĘDZIESZ MYŚLAŁ ROZUMEM ? CZY JUŻ CAŁKIEM GO NIE MASZ ?! Taki człowiek, Lechu..., jak ty nie umie myśleć o niczym więcej, tylko o pedalstwie i narządach z tym związanych! OPAMIĘTAJ SIĘ STARY DZIADKU, PRZECIEŻ MASZ GRUBO PONAD 70 LAT! Możesz już tylko sobie pogadać...tyle twego! cha...cha...cha...! DURNIU, GDZIE TY TU WIDZISZ NOGI!? To ty swoje nogi lecz, bo na rozum masz już za późno.."!
CamilaLindgren2021.03.8 12:41
Google płaci 92 dolary za każdą godzinę, a mój ostatni czek wyniósł 8400 dolarów, pracując w sieci przez 10 godzin tygodniowo. Mój młodszy towarzysz z rodzeństwa osiągał w ostatnich miesiącach średnio 18 tysięcy i pracuje około 24 godzin tygodniowo. Nie mogę zaakceptować, jakie to było proste, kiedy próbowałem. To jest właśnie to, co robię !!!!!!!!!!------------------ Netprofit10.com
Aj, waj...!2021.03.8 20:29
Wypchaj się sianem i tymi pseudo- dolarami! ...Ktoś pomyślałby, że to prawda.?
Grizzly2021.03.8 10:01
Bajdy i klechdy dla naiwnych :D
***2021.03.8 19:52
Nikogo nie interesuje twój głupi komentarz.
Grizzly2021.03.9 23:25
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy parchu!
APEL2021.03.8 9:26
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
AAAtomek2021.03.8 9:20
Historia zna takie przypadki, np. mistycy Vaticanu uratowali po 1945 roku tysiące nazistów przed piekłem sądów i trybunałów. Nihil novi.
***2021.03.8 19:55
Kogo interesują pomówienia frondowych idiotów.
AAAtomek2021.03.9 9:13
Dlatego nikt ciebie nie komentuje, a ja to zrobiłem żeby ci to powiedzieć.
***2021.03.9 19:16
Taa...widząc ilość komentarzy pod twoim wpisem, to kto ma rację.