02.03.21, 18:50Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Zbigniew Kuźmiuk: A może to szara strefa paliwowa przypuściła atak na prezesa Obajtka?

1. Od paru dni w niektórych mediach trwa wręcz „festiwal” ataków na prezesa Orlen S.A Daniela Obajtka, jedna z gazet posługując się nagraniami sprzed 8 lat, sugeruje, że ówczesny wójt Pcimia wydawał więcej niż zarabiał, co więcej miał prowadzić jak to ujęto „z tylnego siedzenia” działalność gospodarczą w sytuacji kiedy pełnił funkcję publiczną.

Powtarzają je od paru dni wszystkie media, które od 5 lat wręcz otwarcie wspierają obecną opozycję, ba niektórzy politycy opozycji w swoistym amoku, ogłaszają na jednym z portali internetowych z dumą „że nie tankują na Orlenie”, sugerując robienie tego samego swoim sympatykom.

Natomiast zarzuty stawiane prezesowi Obajtkowi wydają się dęte, choćby dlatego, że od wielu już lat oświadczenia majątkowe osób sprawujących funkcje publiczne kontrolują właściwe dla ich miejsca zamieszkania urzędy skarbowe, co więcej robi to także CBA i to bardzo wnikliwie szczególnie w sytuacjach, kiedy pojawiają się jakiekolwiek rozbieżności pomiędzy wykazywanymi dochodami, a wydatkami szczególnie o charakterze majątkowym.

2. Mimo to, ataki nie ustają, posłowie Platformy złożyli już wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ówczesnego wójta Pcimia i żądają nadzoru nad nim ze strony Prokuratora Generalnego, ba żądają także od ministra Aktywów Państwowych wniosku do Rady Nadzorczej o odwołanie prezesa Obajtka.

Być może powodem nasilenia się tych ataków jest jedna z ostatnich akwizycji dokonanych przez Orlen S.A, w grudniu ubiegłego roku spółka ta podpisała umowę przedwstępną na nabycie 100% akcji koncernu Polska Press od niemieckiego właściciela, który posiada aż 20 z wydawanych w naszym kraju 24 dzienników regionalnych, 120 tygodników lokalnych i około 500 różnego rodzaju witryn online.

Transakcja nie została zakwestionowana przez UOKiK i z dniem 1 marca Orlen S.A. stał się właścicielem tych mediów, co więcej wcześniej przejął czołowego dystrybutora pracy spółkę Ruch i w ten sposób wzmacnia detaliczną część swojej działalności opartą o istniejące stacje benzynowe.

3. Ale jak się wydaje jeszcze poważniejszym powodem do tych ataków, mogą być doskonałe wyniki finansowe koncernu Orlen S.A, a także gwałtowny przyrost sprzedaży oleju napędowego i benzyn od roku 2016, co dobitnie pokazuje rozmiary szarej strefy w tej branży tolerowanej przez cały okres rządów PO-PSL.

Jak poinformował na początku lutego prezes Obajtek w 2020 roku jego koncern mimo kryzysu w gospodarce wypracował blisko 3,4 mld zł zysku netto, a sumarycznie w latach 2016-2020 zysk ten osiągnął kwotę 26,2 mld zł, a więc był blisko 10-krotnie wyższy niż w okresie 8 lat rządów PO-PSL (2008-2015), kiedy wyniósł tylko 2,9 mld zł.

Zwraca uwagę nie tylko ogromny przyrost zysku netto (a więc już po opłaceniu podatku dochodowego) ale także fakt, że w roku w którym polską gospodarkę dotknęła recesja (spadek PKB w kolejnych dwóch kwartałach), a w całym roku 2020 spadek ten wyniósł 2,8%, Orlen osiągnął zysk netto wyższy niż przez 8 lat rządów PO-PSL.

Jednocześnie jak podkreślił prezes Obajtek wynik finansowy EBITDA LIFO (zysk operacyjny+amortyzacja+ odsetki+ wycena zapasów) w tym trudnym czasie 2020 roku sięgnął kwoty 12,1 mld zł, co pokazuje skalę możliwości finansowych koncernu.

4. Ponadto prezes Obajtek zwrócił uwagę na korzyści jakie osiągnął Skarb Państwa w związku z działalnością Orlen S.A, suma podatków jakie koncern odprowadził do budżetu tylko w 2020 roku, sięgnęła kwoty 33 mld zł.

Oznacza to, że podatki, które odprowadził Orlen S.A do budżetu państwa stanowią blisko 10% wszystkich wpływów podatkowych budżetu w 2020 roku (dochody podatkowe zostały zaplanowane w znowelizowanym budżecie na poziomie ok. 380 mld zł).

Te doskonałe wyniki nie biorą się znikąd jak informował prezes Obajtek sprzedaż oleju napędowego koncernu wzrosła w tym okresie o blisko 50%, a benzyn o ponad 30% i nawet przy założeniu, że część tego wzrostu sprzedaży to rezultat rozwoju gospodarki, to jednak jego skala pokazuje także rozmiary szarej strefy w tej branży za rządów PO-PSL i rozmiary „lewych” interesów jakie robiono na paliwach w tamtym okresie.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Walter2021.03.3 11:37
Postępowanie karne i umorzenie. 15 kwietnia 2013 Daniel Obajtek został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚ) pod zarzutem m.in. przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. zł. Prokuratura wystąpiła o areszt, sąd nakazał jednak zwolnić wójta. Według doniesień dziennika „Gazeta Krakowska” Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim postawiła mu zarzut „współdziałania ze zorganizowaną grupą przestępczą kierowaną przez Macieja C. „Prezesa”, wyłudzenie z firmy Elektroplast w Stróży 1,4 mln zł i podzielenie się tą kwotą z przestępcami, do tego przyjęcie od „Prezesa”, już jako wójt Pcimia, 50 tys. zł łapówki”. 30 października 2013 do Sądu Okręgowego w Sieradzu wpłynął akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom działającym w grupie „Prezesa”, wśród których znalazł się Daniel Obajtek. W akcie oskarżenia znalazły się zarzuty: przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 50 tys. złotych i dwukrotnego wprowadzenia w błąd właścicieli zakładu „Elektroplast” w Stróży odnośnie ilości dostarczonego towaru na kwoty odpowiednio – 315 tys. zł oraz co najmniej 1 075 847,62 zł. Przez prawie trzy lata proces nie mógł się rozpocząć, gdyż ze względu na niestawianie się wszystkich oskarżonych nie można było odczytać aktu oskarżenia. W marcu 2016 Prokuratura Apelacyjna w Łodzi odebrała sprawę prokuraturze w Ostrowie Wielkopolskim i przekazała ją do prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim wycofała we wrześniu 2016 akt oskarżenia w celu jego uzupełnienia nowymi dowodami w zakresie m.in. „ustalenia obowiązków i uprawnień Daniela Obajtka w okresie zatrudnienia w Elektroplaście”, „zasad obiegu dokumentów”, a także „rozważenia powołania biegłego z zakresu rachunkowości, ekonomiki przedsiębiorstwa oraz technologii PCV na okoliczność ustalenia, czy brak dostarczenia do spółki Elektroplast w latach 2003–2004 surowca w ilości 551 ton umożliwiał tej spółce produkcję (…)”. W połowie lutego 2017 śledztwo z wątkiem Daniela Obajtka przejęła od prokuratury w Piotrkowie Trybunalskim Prokuratura Krajowa i przekazała je do małopolskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej. We wrześniu 2017 śledztwo wobec Daniela Obajtka umorzono. Publikacja nagrań z 2009 26 lutego 2021 „Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania dotyczące Daniela Obajtka z 2009 tj. z czasu sprawowania przez niego stanowiska wójta gminy Pcim. Obszerny materiał zawierał wielogodzinne rozmowy telefoniczne z partnerami biznesowymi, które miały świadczyć o złożeniu niezgodnych z prawdą depozycji w sprawie dzielenia funkcji wójta z kierowaniem spółką TT Plast. Całość materiału była szeroko komentowana w mediach krajowych i przez polityków.
Mariusz2021.03.3 12:03
i co? Platformerski sąd niczego się nie dopatrzył? Skoro nawet oni nie byli w stanie niczego Obajtkowi udowodnić to znaczy, że niczego nie było. Proste
Mariusz2021.03.3 12:11
Czy "Walter" to na cześć tego generała co się kulom nie kłaniał? Gratuluję idoli
Hue2021.03.3 12:34
We wrześniu 2017 śledztwo wobec Daniela Obajtka umorzono. Wtedy rzadzil PIS.
Mariusz2021.03.3 12:41
ale nagonkę na niego rozpoczęto w 2013 r., a wtedy wy rządziliście. Zresztą do dziś sądy są wasze
Hue2021.03.3 12:51
Zdefinuj nagonke i wasze sady. Rozmawiajmy o faktach.
Mariusz2021.03.3 13:03
Mądry zrozumie, a głupiemu nie ma co tłumaczyć
Hue2021.03.3 13:41
Ja rozumiem, ale tobie wytlumacze. Nagonke to mamy na przedsiebiorcow, ktorym konstytucja pozwala na prowadzenie firmy o ile nie ma stanu wyjatkowego. PIS neka ich policja i sanepidem uzywajac rozporzadzenia, ktore nic nie znaczy. Zarowno policja i sanepid wlepia kary, ktore odrzucane sa przed sady. Natomiast Objatek zlamal prawo, co slychac na tasmach. Wiec to nie nekanie, a sprawiedliwosc, poniewaz nie mozna prowadzic firmy, kiedy jest sie wojtem.
Mariusz2021.03.3 13:58
Bredzisz misiu. "Obajtek złamał prawo co słychać na taśmach"- skoro jesteś tego taki pewny to podaj go do sądu, przecież sądy są dziś przychylne opozycji i sędziowie często manifestują swoją niechęć do PiS, więc nie lękaj się misiu, chyba że nie jesteś taki głupi i zdajesz sobie sprawę że twoje argumenty są dęte i w sądzie nic się nie da z tym zrobić
Hue2021.03.3 14:10
A znasz Ziobro, ktorego rece umorzaja? A jak bylo z wnioskiem do prokuratury, zeby sprawdzic legalnosc wyborow kopertowych? Prezes prokuratury wrocil z urlopu, aby odebrac i zamknac sprawe pani prokurator, ktora tylko przyjela zawiadomienie. A potem zaczeli ja wysylac na delegacje 300 km od miejsca zamieszkania. To jest wlasnie nekanie, ktore PIS uwielbia.
Mariusz2021.03.3 14:15
skaczesz z tematu na temat bo sam widzisz, że w tej kwestii nie masz już argumentów
Hue2021.03.3 14:18
Napisalem, ze zgloszenie nic nie da, bo Ziobro umarza sprawy przeciw PIS. Tak jak umorzyl przeciw Obajtkowi. Gdzie widzisz zmiane tematu?
Mariusz2021.03.3 14:23
To wracam do spostrzeżenia, że postawiliście zarzuty Obajtkowi już w 2013 roku i nic z tego nie wyszło, a przecież Ziobry wtedy nie było w prokuraturze. Nienawiść cię misiu zaślepia
Hue2021.03.3 14:31
Wg twojej teori sady nie lubia PIS. Wg tego co piszesz, w 2013 PO powinno posadzic Obajtka, za zlamanie prawa, skoro mieli taka super okazje. Jednak tak sie nie stalo. Wiec sam sobie przeczysz.
Mariusz2021.03.4 8:01
Masz ogromne problemy z logiką. Wasze sądy nie posadziły Obajtka, bo po prostu nie miały za co, choć bardzo chciały. A ten brak logicznego myslenia wynika u ciebie z zaślepienia, z fanatyzmu. Takim jak ty słowo fanatyzm kojarzy się z religią i nie dostrzegasz, że dziś fanatyzm pojawia się częściej u przeciwników religii- zaczęło się od komsomolców, przez hunwejbinów do Hue ;)
Bardzo kulturalny 🚬2021.03.3 10:53
Patrzę na tę rurę, chcę ci powiedzieć, że szukają ch**a do d.u.p.y Powiem ci szczerze, że jedynie "37" była cieńsza, ale wizualnie rura jak rura.“ Obajtek szef PKN Orlen - pelna kultura, Bravo!
Mariusz2021.03.3 12:24
Gdy dorosły facet mówi w prywatnej rozmowie "do du..." to jesteście święcie oburzeni upadkiem kultury, natomiast gdy stado nastolatek wydziera się na ulicach "je...ć, wy...ć" to jesteście zachwyceni intelektualnym poziomem współczesnej młodzieży. Powiedzieć o was "obłudnicy" to w sumie nic nie powiedzieć. Nie ma na to określeć innych niż z wyżej cytowanego słownika
Hue2021.03.3 12:35
To wy jestescie swietoszkami. To wy jestescie tymi lepszymi. Lepszym sortem. A ***** *** jest uzasadniony za to co robi PIS z Polska.
Mariusz2021.03.3 12:44
Skoro sam pan twierdzi, że my jesteśmy lepsi to przez wrodzoną skromność nie zaprzeczę ;)
Hue2021.03.3 12:52
Gratuluje. W klamaniu, oszczerstwach i obludzie jestescie niepokonani :).
Mariusz2021.03.3 13:05
Wytrzyj pianę z buzi i zgłoś się do lekarza, bo grozi ci seria bolesnych zastrzyków przeciw wściekliźnie
Hue2021.03.3 13:44
Obajtkowi tez to radziles? Ponad 200 przeklenstw w ciagu 2h pokazuje wyjatkowa wscieklizne argresji.
Mariusz2021.03.3 14:04
a z ciekawości zapytam: jaki jest pana stosunek do dziewczynek wydzierających się na ulicy: " wyp....ć, je...ć" ?
Hue2021.03.3 14:14
Maja wiecej jaj w walce z komunistycznym PIS-em, niz elektorat PIS, ktory niby nie lubi komunistow, ale nie ma problemu z komunista Piotrowiczem, Kryze. Elektorat, ktorzy nie widza propagandy TVP, centralizacji wladzy, obsadzania wszystkich urzedow przez PIS. Nie widza kolejnych podatkow nakladanych przez PIS, i nie slysza na tasmach, ze Obajtek lamie prawo. Nie widza, jak PIS rozwala gospodarke, gnebi przedsiebiorcow, zadluza kraj. Tak jak powiedzial Kurski - ciemny (pisowski) to kupi. I kupuje.
Mariusz2021.03.3 14:19
a więc jeśli dzieci bluzgają to jest super jeśli bluzgają na PiS. Jesteś zacietrzewionym fanatykiem. Taka jest moja diagnoza wstępna
Hue2021.03.3 14:35
PIS i kosciol wchodzi z butami w zycie ludzi. Jezeli ktos wielokrotnie nie slyszy, ze jest niemile widziany, to schodzi sie do jego poziomu, aby w koncu zrozumial. Zauwaz, ze PIS zrezygnowal z jakiegokolwiek dialogu ze spoleczenstwem. Kiedys byly debaty, konsultacje. Skoro nie chca rozmawiac, i narzucaja nieludzkie prawo, to konczy sie mocnym odezwem spoleczenstwa. Co takiego bolalo Obajtka, ze tyle klnal? Wujek mu krzywde zrobil, dajac mu zatrudnienie?
Mariusz2021.03.4 8:05
Najbardziej podobały mi się wasze debaty z górnikami protestującymi pod Pałacem Kultury- mieliście wtedy mocne argumenty: armatki wodne i gaz łzawiący- taka jest siła waszych argumentów
Mariusz2021.03.4 8:12
albo to jak debatowaliście z uczestnikami Marszu Niepodległości. Byłem tam i widziałem napierający na nas szpaler zomowców z armatkami wodnymi
Dżepetto2021.03.3 9:55
A może to kosmici ze Srebrnej plus Pinokio kontratakują ?
Mariusz2021.03.3 12:25
a może zacznij się leczyć?
Hue2021.03.3 12:36
Niby czemu? To prawica udaje, ze nie slyszy co jest na tych tasmach. Idzie do lekarza od uszu.
Mariusz2021.03.3 13:22
Sądy i sędziowie w Polsce słyną z tego, że nienawidzą PiS więc jeśli takie sądy nie znalazły w tych taśmach nic za co można by się do Obajtka przyczepić, to znaczy że zwyczajnie nic konkretnego na niego nie ma i jedyne co lewactwo może zrobić, to bić pianę że Obajtek brzydko mówi i tego typu zarzuty. To obszczekiwanie przez ratlerki tylko Obajtka wzmocni . Ja przynajmniej podziwiam go coraz bardziej
Hue2021.03.3 13:48
Sad niczego nie oddalil. Jak mial to zrobic, skoro prokuratura Ziobry wycofala zarzuty? Obajtek zlamal prawo i tu nie ma kwestii czy sad to lubi czy nie. Zlamanie prawa jest obiektywne, ewidetne i sa dowody w postaci tasm.
Mariusz2021.03.3 14:13
Taśmy są z roku 2009, a zarzuty postawiono w 2013 - mieliście wtedy wszystko: prokuraturę, sądy, wszystkie władze, wszystkie media... gdyby tam naprawdę było coś na Obajtka to byście rozjechali go na miazgę ale problem polega na tym, że tak na prawdę to tam nic nie ma i możecie tylko bić pianę przez usłużne wam media
Hue2021.03.3 14:16
Widze, ze mierzysz swoja miara. PO to nie PIS. Rzadzili, ale nie obstawiali wszystkich urzedow jak PIS. Sprawa Obajtka trafiala od prokuratury do prokuratury, ale to PIS ja umorzyl.
Mariusz2021.03.4 9:13
Nie masz pojęcia o czym piszesz- "PO i PSL nie obstawiały wszystkich urzędów swoimi ludźmi" - no takiego idiotyzmu to już dawno nie słyszałem. Z jakiej choinki się człowieku urwałeś ? :) :) :)
antoni.s2021.03.3 9:54
Tekst ten jest skierowany głównie do wyborców pis, czego dowodzi tłumaczenie w nawiasie co to jest zysk netto, pokazuje także że kużmiuk ma pełne rozeznanie co do poziomu intelektualnego tychże wyborców.
Mariusz2021.03.3 12:06
Kuźmiuk podał również zysk brutto wiec czego nie rozumiesz intelektualisto z Platformy? ;)
Hue2021.03.3 12:38
I co z tego wynika? Ze zarabiaja na Polakach, kiedy ropa jest dwa razy tansza niz za czasow Tuska? Przeciez Kaczynski kilka lat temu mowil, ze trzeba miec odwage obnizyc cene benzyny.
antoni.s2021.03.3 23:57
Nie należę do żadnej partii, do platformy również nie.
ala2021.03.3 9:20
Taśmy takie nie istnieją. Jest to wymysł GW. Jedyne taśmy, które istnieją, są z nagraniami z oficjalnych narad, stanowią tajemnicę służbową i są zdeponowane w kasie pancernej. Jeżeli GW posiada te taśmy, to weszła w ich posiadanie w drodze przestępstwa lub zostały sporządzone w sposób, w jaki SB sporządzała kiedyś!!! POdobne taśmy....
Hue2021.03.3 9:38
Ale cie 4 litery bola, ze wasz Obajtek Bonaparte to zwyczajny prostak :). Czlowiek wolnosci, wolny od kultury.
ODMAJTEK2021.03.3 16:18
O B A J T E K ; KULTURALNY B E Z O B J A W O W O !!!
Hue2021.03.3 8:31
Wg Kaczynskiego oto dar, ktory otrzymal Obajtek od Boga: Skur**syn. Ten ch** pier***ony, brudna pała. Wkur*** mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? Ten pie*****ny Elektroplast wiecznie, ku**a, słyszę. No wiesz, od razu, jakby się Lisa… podwyżkę można zastosować taką jakoś pięcio-, sześcioprocentową, człowieku, to by było inaczej, a tak to wiecznie Lis, Lis, już mi to bokiem wychodzi. Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć po sześćdziesiątce, a drugi już, kur**, koło siedemdziesiątki ma. Ja już tracę, kur**, siły do myślenia. Ja się nie lubię poddawać. Do was pretensji nie mam, bo widzę, że jeździcie, kur**, robicie, co można, no kur** no. (…) Nie damy się, my go i tak weźmiemy. Ch**a trypla - mówi na nagraniu Daniel Obajtek.
Hue2021.03.3 8:33
Wg prawicowej prasy to czlowiek wolnosci. Chyba od kultury. Ale elektorat PIS to lubi, widac to forum frondy, ze tak samo uzywacie inwektyw jak Obajtek.
Y2021.03.3 10:16
Tylko patrzeć jak ten od edukacji Czerniak wyskoczy z pomysłem aby zwroty Obajtka wprowadzić do podręczników szkolnych.
SZPARAGUS2021.03.3 16:27
Ten : ,, CH......J PIER......Y , ,, BRUDNA PAŁA '' , koło 70 - ki , który na emeryturze powinien siedzieć , to chyba mówił o ; P R E Z E S I E J . K . ????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
iwa2021.03.3 7:53
atak na obajtka pupila czerwonego pokraki z żoliborza przypuścili marsjanie
Józef2021.03.3 7:36
Czy Kuźmiuk jest na prawdę taki głupi, czy tak musi. Niemcy 1 marca piją szampana, pozbyli się problemu, a PiS się cieszy. Żeby dokładać do propagandy paliwo będzie kosztowało 7 zł za litr, ale PiS powie że warto było. Jeżeli chodzi o Obajtka, to jest tak jak z Kmicicem, każdy go może bronić na swój sposób, jednak Kmicic był mordercą i tego żaden edykt królewski nie może anulować.
józef2021.03.3 7:52
Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", nagrania z rozmów Daniela Obajtka i Bernadetty Obajtek z pracownikiem TT Plastu, Szymonem, od 2016 r. ma krakowska prokuratura, która nigdy nie zajęła się sprawą. Śledczy przyznali, że nawet nie odsłuchali taśm
Hue2021.03.3 8:08
Za czasow PIS to prokuratura Ziobry zastepuje sady. Ostatnio chcieli aby policjanci rowniez robili za sad, przez odebranie mozliwosci odmowy przyjecia mandatu.
ala2021.03.3 9:22
Taśmy takie nie istnieją. Jest to wymysł GW. Jedyne taśmy, które istnieją, są z nagraniami z oficjalnych narad, stanowią tajemnicę służbową i są zdeponowane w kasie pancernej. Jeżeli GW posiada te taśmy, to weszła w ich posiadanie w drodze przestępstwa lub zostały sporządzone w sposób, w jaki SB sporządzała kiedyś!!! POdobne taśmy....
Hue2021.03.3 10:16
Ty nie istniejesz. Jakis bot wkleja ten sam tekst.
Ginek Kolog2021.03.3 16:31
Hej ; ,, a l a '' , MÓŻDŻEK cI SIĘ R O Z Z P P Y E R R D D A L L A !!!
Anonim2021.03.3 7:28
Obajtek sam siebie zaorał. Zespół Tourette’a - haha. "Przekleństwa wypowiadane przez osoby niedotknięte koprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a" – czytamy w oświadczeniu Polskiego Stowarzyszenia Syndromu Tourette’a wydanym w związku z medialnymi doniesieniami, jakoby na to rzadkie schorzenie cierpiał prezes Orlenu Daniel Obajtek. Burak z Pcimia i tyle. Ale potrzebny Kaczorowi, ma wykonać zadanie. Jeśli nie wykona skończy jak Falenta.
Hue2021.03.3 7:31
Jakas magia. Wczesniej mial Touretta, teraz nie ma. Rozumiem, ze na kolejnych konferencjach Orlenu bedzie klnal na wspaniale wyniki finansowe majace zrodlo w naszych kieszeniach?
Mariusz2021.03.3 12:30
Gdy dorosły facet mówi w prywatnej rozmowie "do du..." to jesteście święcie oburzeni upadkiem kultury, natomiast gdy stado nastolatek wydziera się na ulicach "je...ć, wy...ć" to jesteście zachwyceni intelektualnym poziomem współczesnej młodzieży. Powiedzieć o was "obłudnicy" to w sumie nic nie powiedzieć. Nie ma na to określeć innych niż z wyżej cytowanego słownika
Mariusz2021.03.3 12:39
a swoją drogą Obajtek ma Zespół Tourette'a. Byłem świadkiem takiego ataku. to było szokujące ale tym bardziej podziwiałem go, że cierpiąc na tak poważną chorobę, ma tak bystry umysł i rewelacyjnie prowadził wówczas całkiem sporą firmę. Poszedł wyżej i słusznie, bo to nietuzinkowy człowiek i rewelacyjny organizator
Hue2021.03.3 17:56
My obłudnicy? Przecież pis wjechał do Sejmu na taśmach, gdzie PO klnelo. Więc spójrz w lustro, to zobaczysz obłudnika. Poza tym jest różnica między klnieciem na komunistyczny rząd pis, a na własną rodzinę. Liczy się intencja. Po drugie poczytaj na czym polega zespół touretta. To głównie tiki. Jest choroba, gdzie się kłamie, ale są wyrywkowe. U Obajtka klniecie to integralna część zdania. Poczytaj sobie list chorych na touretta. Obajtek i tvp kłamie, że klnal przez touretta.
Marek2021.03.3 7:02
Jednak z Kuźmiuka PSL nie wyszedł.
Emeryt2021.03.3 6:57
Tak to juz jest schyłek demokracji i prawdziwa lewicowa bolszewia ( jak napisał "prawy") jeśli mój prawicowy prezydent podpisuje ustawę pozwalającą na to , żeby każdy baran mogł zostać ambasadorem. Tylko u bolszewików było mozliwe aby człowiek bez wyższego wykształcenia, nie znający języków mógł zostać nominowany na to stanowisko z nadania partyjnego. W S T Y D moja prawico !!! Nie wiem co jest przyczyną, czy to oznacza, że ludzie wykształceni z kompetenmcjami nie chcą juz z nami współpracować? czy może przyczyną jest szerzący się nepotyzm. Co mnie obchodzą Niemcy jeśli w moim kraju dokonywane są tak bolszewickie działania. Dożyłem czasów kiedy znów "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"
Hue2021.03.3 7:20
Nie rozumiem zdziwienia. To samo bylo ze sluzba cywilna na poczatku rzadow PIS. Prezes TK Przylebska to 3-kowa uczennica. Wiekszosc rozpraw prowadziala w sposob niedbaly. Ziobro rowniez ledwo zdal egzaminy a teraz msci sie na wszystkich, ktorzy byli zdolniejsi od niego.
ladychapel2021.03.3 6:42
"Nowe nagrania udowadniają kłamstwa prezesa Orlenu" "Gazeta Wyborcza" opublikowała kolejną część nagrań Daniela Obajtka. Tym razem oprócz prezesa Orlenu na pierwszym planie znajduje się żona jego kuzyna, Bernadetta Obajtek. To dowód, że zostały one zarejestrowane, gdy Daniel Obajtek był już wójtem Pcimia. Nagrania ma w posiadaniu krakowska prokuratura. Śledczy nigdy nawet nie odsłuchali obciążających taśm.
Anonim2021.03.3 6:43
- Daniel powiedział, żebym się kontaktowała z panem, jak Polskę dzielić - mówiła w sierpniu 2009 r. Bernadetta Obajtek do dyrektora handlowego firmy TT Plast. Daniel Obajtek był wtedy wójtem Pcimia i - zgodnie z przepisami - nie mógł prowadzić żadnej działalności biznesowej.
Anonim2021.03.3 6:48
ladychapel - siejesz taką propagandę , że Lektorzy z dawnych Komitetów Wojewódzkich PZPR mogli by brać u Ciebie naukę - skończ waść i wstydu oszczędź.
Hue2021.03.3 7:58
Jaka propagande? Propaganda to jest gadanie bez argumentow. Wiec mowisz o sobie samym.
Anonim2021.03.3 6:39
Prosta kalkulacja : Jeżeli w jednym pięcioleciu 2010-2015 Orlen za czasów Platformy Obywatelskie zysk- 2,9 mld, a za czasów PiS 2015-2020 zarobił - zysk 29 mld., to oczywistym staje się gdzie się podziało te 26 mld zysku Orlenu za czasów PO skoro Po stwierdza że Orlen w ich czasach był b. dobrze zarządzany, czyli miał podobny zysk .
Hue2021.03.3 8:00
Za PO barylka byla dwa razy drozsza. A benzyna wciaz kosztuje tyle samo. Zlodzieje z Orlenu nie obniza ceny. Trzeba byc naprawde niedopieszczonym umyslowo, aby sie cieszyc z wynikow Orlenu, ktore polegaja na wyciaganiu kasy z naszych kieszeni.
Mariusz2021.03.3 13:33
Zysk wzrósł 10 razy i dodatkowo kilka razy wzrosły inwestycje. Ropa nie potaniała aż tyle byście mogli zwalić wszystko na dobrą koniunkturę . Zresztą jakoś zawsze tak jest, że jak wy rządzicie to idzie coraz gorzej i zwalacie na kryzys światowy, a jak my rządzimy to nasze sukcesy tłumaczycie dobrą światową koniunkturą. Teraz nie ma dobrej światowej koniunktury a i tak nieźle wypadamy w porównaniu z innymi gospoodarkami
prawy2021.03.3 6:29
pis nie lamie PRAWA to bolszewi rozumie prawo innaczej dla komuny prawe jest bezprawie!!!!!!!!!! widac to i czuc wszedzie lewactwo chce zburzyc POrządek SWIATA!!!!urzadzic go PO swojemu !!!!ALE NIGDY im siemte nie uda !!!!za małe glowy mają!!
ladychapel2021.03.3 6:31
Marcel! Do książek!
Hue2021.03.3 8:20
To jak rozumiesz prowadzenie firmy przez Obajtka, kiedy piastowal urzednicze stanowisko? Jest to prawnie zabronione.
prawy2021.03.3 6:13
GŁUPIEC NIE ROZUMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! !k o m u n a niszczy tylko MOCNYCH,MĄDRYCH ....głupcy żyją z boku jeszcze swoich prześladowcow wybierają !!!!!!!!!!!!!!!!!
Hue2021.03.3 8:21
Dokladnie opisales dzialanie PIS, ktory uzywa komunistycznych mechanizmow :).
***** ***2021.03.2 23:49
K...... h.. j......... p......... rozumicie to taka horoba....
???2021.03.3 5:28
Skąd prezes Obajtek wie, że jego wuj ma brudną pałę? Czy biuro prasowe Orlenu podjęło się już wyjaśnienia tego intrygującego zagadnienia?
Grizzly2021.03.2 21:24
Ewidentnie pana Kuźmiuka szare komórki dawno nie atakowały :)
Grizzly2021.03.3 0:20
A was zaatakował covid szary? Wy macie zwichrowana osobowość. Radze lewatywę u Dziadzi, podwójna.
Hue2021.03.3 8:23
Akurat covid doswiadcza Polske najbardziej ze wszystkich krajow Europy. Najwieksza smiertelnosc od czasow 2 wojny swiatowej. Chwala sie tym w TVP? Przeciez PIS to tylko same sukcesy.
Grizzly2021.03.3 8:25
Won złodziejskie mendy bolszewickie od mojego nicka! Won szmaciarze!
brudna pała św danielka2021.03.2 21:01
znaczy się 33mld wpłynęło do budżetu, jest tak super, że trzreba jeszcze okraść Polaków na OFE? Ani 1 artykuł€ dziś o tym. Pomijam fakt, że przeciętny wyborca pis nie "czai" o co chodzi w systemi emerytalnym i z czym to się je.
Hue2021.03.2 20:40
Drodzy wyborcy pis. Co robicie kiedy pis łamie prawo? Zamykacie oczy, czy też lubicie patrzeć jak to Ibis robia?
Anonim2021.03.3 6:43
PiS NIGDY nie łamał prawa tylko dział ZGODNIE Z PRAWEM - wbij to sobie do głowy.
Hue2021.03.3 8:24
Przeciez oni wrecz lamia prawo, ktore sami napisali :). Emilowicz na stoku, Pawlowicz w spa. Czarnek w szpitalu u babci. Kaczynski na grobach. Zabawny jestes, albo zwyczajnie slepy :).
Minona2021.03.2 20:34
" Te doskonałe wyniki nie biorą się znikąd jak informował prezes Obajtek sprzedaż oleju napędowego koncernu wzrosła w tym okresie o blisko 50%, a benzyn o ponad 30% i nawet przy założeniu, że część tego wzrostu sprzedaży to rezultat rozwoju gospodarki, to jednak jego skala pokazuje także rozmiary szarej strefy w tej branży za rządów PO-PSL i rozmiary „lewych” interesów jakie robiono na paliwach w tamtym okresie. "
Anonim2021.03.3 6:45
Dlatego niech PO rozliczy się z utraconych 250 MILIARDÓW złotych należących do POLAKÓW>
Anonim2021.03.2 20:28
Wyoie....dalać bogobojną prawicę raziło ale k....wa, brudna pała, ch...uj - to już ich nie razi, bo to swój człowiek jest. Idźta w PiSdu pisia wasza kacza mać
x2021.03.2 20:25
A może to akcjonariusze PKN Orlen, którzy stracili dzięki niemu 20 mld zł?
Anonim2021.03.2 20:15
Najbardziej zdumiewający zarzut ze strony przeciwników niedawnych demonstracji "Strajku Kobiet" dotyczył ... grubiaństwa.
man.of.Stagira2021.03.2 20:20
"Teraz QRVA to paliwo może być po 7 złotych" -Donald Tusk, Premier RP (doradca Marty Lempart)
Hue2021.03.2 20:35
Tusk w odróżnieniu do was i Obajtka nie kreuje się na świętobliwego katolika. Zakłamanie to wasza cecha.
man.of.Stagira2021.03.2 20:44
OTÓŻ, Donald kreuje się, kreuje. Kiedy trzeba biegnie do Kościoła Katolickiego i...bierze ślub kościelny przed wyborami // Wylarwia się, co nie co, wypełza do rynsztoka razem z Lempart...i tapla się tam razem ze swoim zapleczem z SS Galizien // Ot, co..
Minona2021.03.2 20:45
bo to podły człowiek jest
Hue2021.03.3 8:56
Slub kazdy moze wziac, gdzie to swietliwosc? Za to nikt nie moze wziac rozwodu. No chyba, ze jest sie Kurskim, ktory majac kilka dzieci i zone dostaje rozwod od kosciola po wielu latach wspolnego pozycia.
ladychapel2021.03.2 20:09
K..wa, ja per.....dolę, jasny ch....uj, brudna pała, ku....wa - to był atak!
man.of.Stagira2021.03.2 20:18
Heil Lempart! Sieg Heil!..
Hue2021.03.2 20:20
Kaczynski: Obajtek ma dar od Boga. Klniecie 300 inwektyw na 2h.
Panie Obajtek jest naczelna zasada2021.03.2 19:57
nie tylko w interesach, ale i życiu: "Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen".
Toudi2021.03.2 19:50
Mój Orlenowski Księciuniu: to nie szara strefa Cię atakuje miłości ma... tylko tęczowa!!!
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.2 19:49
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
Na premiera brudną pałę!2021.03.2 19:46
Jak dla mnie Obajtek k..., brudna pała, wybitny ch...j jest!!! Żąany k...a zmiany premiera na tę k...a brudną pałę!!! Zazdroszcze ch...wi łba ekonomicznego!!! Więcej k...s potrafił oszczdzić niż zarabiał! K...a mać! :) Debesciak jak dla mnie przech...j!!! Na premiera ch...ja dawać! Jest k...a przech....j!!!
man.of.Stagira2021.03.2 19:52
"TERAZ QRVA..." -Donald Tusk, Premier RP o cenach.
AAAtomek2021.03.2 20:13
Tusk powiedział przekleństwo???? Niepojęte! Jak można przeklinać??????
A ja se tobie śpiewam:2021.03.2 19:52
https://www.youtube.com/watch?v=eGOOxc_WW9U
Anonim i banda jego klonów2021.03.2 19:45
Moje credo: Mój antypolonizm jest wrodzony i nieusuwalny. Szlag mnie trafia gdy słyszę Polska, a zwłaszcza Kościół. Bo Polska od początku swych dziejów była, nadal jest i zawsze będzie chrześcijańska. A tego nienawidzi mój pan – szatan. Moją metodą jest kłamstwo, krętactwo, bezczelność. Przykład tej metody: każdy ksiądz = pedofil, każdy żołnierz wyklęty = bandyta, każdy Polak = antysemita, każdy głosujący na PIS = faszysta itd. Pojęcie wstydu, honoru i prawdy jest mi z natury obce. W końcu jestem wiernym pachołkiem mego pana. Mam też broń specjalną - zarzut antysemityzmu. Stosuję ją bez wahania w przypadku każdej krytyki.
Hueja wiesz obrzezany hueju!2021.03.2 19:45
Kradnie... Przedstaw dowody!
Kat2021.03.2 19:43
Czyli, że jak? Mafia paliwowa wiedziała już w 2009 roku, że Obajtek będzie szefem Orlenu i zaplanowała akcję? Pan Obajtek chwali się zyskiem, jaki wypracował Orlen, a ja się pytam z czego ten zysk pochodzi, czy to nie aby z dojenia pieniędzy od Polaków? Albo jeszcze inaczej, skoro Orlen wypracował taki zysk, to dlaczego nie ulży naszym portfelom i nie obniży ceny paliw?
Hue2021.03.2 19:40
Obajtek nie kradł. Emilewicz nie jeździła na stoku. Czarnek nie odwiedzał w pandemii babci w szpitalu. Sasin nie wydał 70 mln na lewe wynory. Morawiecki nie kupił ziemi od księdza wartej kupy kasy. Szumowski wcale nie kupował maseczek od kumpla narciarza. Pawlowicz wcale nie była w spa podczas Lock down. Banas nie prowadził burdeli, a szef knf wcale nie korumpowal czarneckiefo. A kaczynski nie oszukał rodziny na dwóch wiezach. Pis nie kradnie. Pis nigdy nie jest winne. Przenigdy. To ta zła opozycja każe im kraść.
Zenek2021.03.2 19:49
Zobacz jakie rzeczy potrafią robić dla naszego dobra!
Hue2021.03.2 20:20
Jakie?
Anonim2021.03.2 19:40
Czy to ten Obajtek, który mając mniej niż 200 tysi rocznie dochodu, potrafił z tego zaoszczędzić 300 tysi, oraz spłacić dwa kredyty? ;P Super ekonomista, dawać do rzadu ha ha ha ha
Józef K. a mi fucka w sraka, w kaka2021.03.2 19:39
Czekam na męża Lesia Keller-Krawczyk aby po tym ficko fucka w sraka i w kaka oblizał mi ptaka.
AAAtomek2021.03.2 19:38
Hej Kuźmiuku, przecież cała szara strefa paliwowa siedzi w celach+ ????? A może jednak ich nie wsadziliście?
Józef K.2021.03.2 19:36
Tak , mafia paliwowa spreparowała taśmy , żeby obalić geniusza ekonomicznego , absolwenta Wyższej Szkoły BHP w Radomiu i ex wójta w Pcimiu , Obajtka. A tak w ogóle to jest kryształowy, etyczny Człowiek ( przez duże C ), chodząca Kindersztuba ( chyba w tym miejscu wyraz o niemieckim pochodzeniu to tak średnio) , istna Dziewica Orleańska. A tu wredni mafiozi chcą skrzywdzić to genialne biedactwo.
man.of.Stagira2021.03.2 19:44
Macie kompleksy, facet z Pcimia załatwił MAFIĘ paliwową. Wasz Tusk dał sobie ukraść EMERYTURY Polaków. // Kompleksy!..
Hue2021.03.2 20:22
Jak załatwił mafię i co tusk ukradł. Konkrety, panie.
ala2021.03.3 9:24
Sytuacja Sławomira Nowaka jaskrawo pokazuje, co działo się w Polsce za rządów Tuska. Ile Polacy by mieli za same tylko 250 mld zł z afery vatowskiej za 8 lat nie rządów PO? Polacy żyli by jak pączki w maśle .....
man.of.Stagira2021.03.2 19:26
"TERAZ QRVA...to paliwo może być PO ...7 ZŁOTYCH" -Donald Tusk, Premier RP
jle_ffm2021.03.2 19:37
I pewnie wkrótce będzie. Trzeba jakoś sfinansować te obiecane emerytom i górnikom 13-stki, 14-stki, zadbać o swoich partyjnych towarzyszy i ich rodziny, a samo zajumanie 15% z OFE może nie wystarczyć, tak więc wicie, rozumicie...
Hue2021.03.2 19:43
To prawda. Tak powiedział. Ale paliwo tyle nie kosztowało. Za to za Obajtka paliwo tańsze o połowę niż za tuska, a dalej kosztuje 5 zl. A debile z pis się cieszą, że orlen przynosi mega zyski. Trzeba być głupkiem aby się cieszyć, że za ten sukces płaci się ze swojej kieszeni.
man.of.Stagira2021.03.2 19:45
"TERAZ ..QRVA!.." -powiedział Premier RP.
Hue2021.03.2 20:22
Mój wujek, który dał mi pracę to brudna pala - Obajtek
JM2021.03.2 19:20
Najwięksi zdrajcy i złodzieje teraz usiłują w sposób bezczelny odwrócić kota ogonem. Nie uda wam się ten manewr. Polacy są za mądrzy aby uwierzyć takim obłudnikom jakimi są członkowie totalnej bandy, która zaśmieca Sejm Senat i inne organy państwowe włącznie z niektórymi, ale dość licznymi sędziami. Zamknijcie te wstrętne ryje. Może wreszcie przyjdzie czas aby zajęte fotele zamienić na twarde siedzenia za kratkami. Oby jak najszybciej!!!!!!!!
Hue2021.03.2 19:37
Dohrze opisałeś pis. Brswo.
Hue2021.03.2 19:19
Jasne. Gandal szary też jest przeciw Obajtkowi Bonaparte.
Huej ci w dupe !2021.03.2 19:29
Wiem hueju, że to lubisz! To może huej ci w pysk ! Tak, tak wiem tylko koszerne.
Hue2021.03.2 19:43
Co powiesz na brudne pały, które tak lubi Obajtek?
gumowa kaczka2021.03.2 19:16
a może są w studni? /a może poszli do lasu ?
Prawda2021.03.2 19:14
PIS --to Sługa Narodu Polski ---Ujarzmili Złodzieji taraz WYJĄ ==
Hue2021.03.2 20:23
Nikt nie kradł do tej pory jak pis. Obajtek obstawił rodzinę i znajomych po polskich firmach.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.2 19:08
towarzyszu kuźmiuk a może to partyjni koledzy załatwili obajtka! nikt nie zionie taką zawiścią jak PiS-katol! gryzą się przy korycie i podkładają świnie...
Anonim2021.03.2 19:07
Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego ceny akcji są najniższe w historii 5 lat . Prezes widocznie zle działa na giełdę.
taktak2021.03.2 19:04
Obajtek nowym papieżem.
Foster2021.03.2 19:01
Obajtek to taki facet, który jako jedyny w kraju może przeklinać - zuch chłopak, też bym chciał mu kilka ....posłać ale boję się, że naruszę polskie prawo.
man.of.Stagira2021.03.2 19:32
"TERAZ QRVA ...to paliwo może być po 7 złotych" -Donald Tusk, Premier RP //
Chór jednoosobowy kurwy żydowskiej:2021.03.2 19:00
AAAtomek, Po11... Cadyk spod Trocin, Cadyk bez Prostaty, doomsday, wd-59, Darek, Max, Michał jakiś, Klapa na sedes, ladysucksmydog'sdick, Izydor, chłopka, Grizzly, ateusz, belfer, Filip,...
Po 11 ...2021.03.2 18:56
Partyzanci schowali się przed Niemcami w pustej studni i postanowili udawać echo. Nadchodzą Niemcy. Jeden z nich zagląda do studni i pyta: - Czy są tu partyzanci? Echo odpowiada: - Czy są tu partyzanci? Niemiec znowu pyta: - A może poszli do lasu? - A może poszli do lasu? Kolejne pytanie: - A może wrzucimy granat? A echo: - A może poszli do lasu?
kapral CBA2021.03.3 0:23
Stary z broda kawal od Ormowców . Na marginesie byleś a w ORMO czy ZOMO?