09.07.19, 09:43zdj. screen Youtube

'Złote myśli' Czarzastego. 'Z obozem władzy zawsze łączą się mendy'

W programie "Onet Rano" przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty wygłosił garść "złotych myśli". Mówił m.in. o swojej przynależności do PZPR i innych komunistycznych organizacji oraz o "mendach" w obozie władzy. 

"Od swojej historii nikt nie ucieknie. Moje życie składa się z różnych elementów. Składa się z PZPR-u, Zrzeszenia Studentów Polskich i składa się z SLD. Nie mówię, że nie byłem i się nie ukrywam"-stwierdził polityk. Lider SLD skomentował w ten sposób swój wpis na Twitterze sprzed kilku dni. 

"Byłem z Julią Przyłębską w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich a ze Stanisławem Piotrowiczem i Marcinem Wolskim w PZPR. Myślałem, że jestem wielką mendą a okazuje się że można być większą. Można z taką przeszłością zapisać się do PIS i awansować. Uczę się całe życie"-napisał niedawno Włodzimierz Czarzasty. 

Dziś w rozmowie z Onetem polityk stwierdził, że "aktualnie, kiedy rządzi PiS, część ludzi, która służyła reżimowi, chowa to wszystko pod koszulę i mówi: nigdy w życiu".

"To jest mendziarstwo. Każdy ma swój życiorys i musi za niego brać odpowiedzialność. A jak się chowa, że się gdzieś było, to i tak to się znajdzie"-przekonywał. 

"Z obozem władzy zawsze łączą się mendy. To normalna sprawa"-stwierdził Czarzasty, dodając, że odróżnienie "mendy" od "nie-mendy" leży w gestii przedstawicieli władzy.

yenn/Onet.pl, Fronda.pl

Komentarze

Henryk2019.07.9 16:09
A towarzysz Ciapciasty ,nie był nigdy z obozem władzy???Jeśli był,to do jakich mend się zalicza????
JanP2019.07.9 14:03
Też mi sensacja. Zawsze tak jest. Obojętnie, kto jest u władzy zawsze znajdą się mendy, które do niej się przykleją. Gorszy sort, to przechrzty wyklęte, którym w każdym ustroju jest dobrze. Te ludzkie odpadki za nic mają moralność, godność i zwykłą przyzwoitość. Jeżeli siedzą cicho, to jeszcze pół biedy. Najgorsi są nowi mentorzy i kaznodzieje nawiedzeni.
JR2019.07.9 13:15
Panie Czarzasty, a kim towarzysz był? Taki czerwony nos... Co robili komuchy, komu sprzyjali i dlaczego mieli stałe połączenia telefoniczne z Moskwą!? Zapomniał towarzysz? Zapomniał towarzysz jak wasz dobry kolega i przewodnik obiecywał gruszki na wierzbie? Ja zakończył, tak jak prawdziwy mężczyzna? Czy jest towarzysz jeszcze człowiekiem?
B.B2019.07.9 12:23
Komunistyczno ubecka menda pijus Czasiasty
jozef2019.07.9 10:57
Czysta prawda, nareszcie Fronda nazwała PiS po imieniu.
krzysztof 542019.07.9 10:32
tu ma racje towarzysz, ze kc to przechowalnia najgorszych scierw przewarbowanych czerwonych ubekow i innych szumowin , celna wypowiedz towarzysza
antek.b2019.07.9 12:13
Chyba chodziło o pis,pan pomylił
krzysztof 542019.07.9 12:20
Chodzi o pis poczytaj w necie ile jest przewarbowanych i ubekow ktorzy biora wysokie emerytury