01.04.21, 11:00

Rusza antypolska wystawa w Moskwie. "Rosja niczego Polsce nie zapomniała". Nawet tego, co sama wymyśliła

W Moskwie zorganizowana została skrajnie antypolska wystawa pod tytułem "Wojna polsko-sowiecka w latach 1919-1921. Traktat ryski".

- Bez pełnego namysłu studiowania niemożliwe jest zrozumienie i uzmysłowienie sobie kluczowych wydarzeń historycznych w pełnym ich kształcie, w tym i tych, które doprowadziły do wybuchu II Wojny Światowej - te słowa z okazji otwarcia wystawy wystosował Władimir Putin, a przeczytał szef rosyjskich archiwów Andriej Artizow.

"Eksponaty, ci milczący świadkowie epoki, wyraźnie pokazują, kto zmierzał w tamtym latach (jak również i dzisiaj) do uregulowania licznych złożonych kwestii. Kto chciał ustanowienia cywilizowanych stosunków. I kto w dalszej kolejności torpedował proces pokojowy, w nadziei na przyszłą nową wojnę. Kiedy Europa skończy z bolszewizmem. A w rezultacie cały rząd symbolicznych tragedii II wojny światowej miał miejsce w tamtym czasie. Oczywiste, że nie miało miejsca żadne międzynarodowe osądzenie tych kwestii. Oświecona Europa zdecydowała się zamknąć oczy na przestępstwa" - czytamy w tekście Armjena Gasparjana na oficjalnej rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti.

Akapit ten ma jasny wydźwięk i kontynuuje strategię Władimira Putina polegającą na obciążaniu Polski winą za wybuch II Wojny Światowej. 

Wystawa skupia się na piętnowaniu dokonywanych przez Polaków pogromów Żydów. Na takie zaś pogromy mają wskazywać dokumenty, które ujawniły rosyjskie archiwa państwowe.

"Rosja niczego Polsce nie zapomniała" - głosi tytuł felietonu w RIA Nowosti.

W tekście z okazji otwarcia wystawy nie brakuje również oskarżeń dotyczących historycznych zaszłości między Polską a Litwą, gdzie Polska przedstawiona jest jako antysowiecki mąciciel regionu.

Nie brak i odniesień do obecnych wydarzeń.

"Przecież Polska, zgodnie z tym dokumentem (Pokojem ryskim z 1921 r. kończącym wojnę polsko-sowiecką), zobowiązała się nie wspierać i nie tworzyć antysowieckich organizacji na swoim terytorium. A Warszawa postanowiła działać tak, jak poprzednio. Wspomnijcie wydarzenia na Białorusi w lecie ubiegłego roku i rolę polskich centrów w tych wydarzeniach. Niczego to nie przypomina?" - czytamy w felietonie Gasparjana.

"Wówczas otwarcie rusofobiczna polityka epoki Piłsudskiego, wychwalana dziś w Warszawie na wszystkie sposoby, w oczywistym rezultacie spowodowała zepsucie stosunków z Moskwą i państwowy krach w przyszłości. Nie byłoby źle, gdyby Polska sobie o tym przypomniała, ponieważ można odnieść wrażenie, że obecni polscy politycy mówią ustami agitatorów sprzed 100 lat. W pełni zrozumiała retoryka." - pointuje Gasparjan.

jkg/ria nowosti

Komentarze

Eustachy2021.04.2 7:19
Rosja niestety wraca do kultu Stalina.Kłamstwo ,kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo .Żle to się dla nich skończy.Chiny ich zjedzą na surowo .
Filip2021.04.2 6:48
Mateusz Morawiecki zawiązuje sojusz z Matteo Salvinim i Victorem Orbanem, czyli z sojusznikami Władimira Putina. Matteo Salvini dostaje pieniądze od Władimira Putina na sfinansowanie partii w Europarlamencie, które dążą do rozbicia Unii Europejskiej. Jarosław Kaczynski, Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki realizują strategiczne cele Władimira Putina polegające na rozwalaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej będzie mogła Polsce dyktować warunki, tak jak Białorusi. To jest polityka zdrady narodowej. Mamy drugą Targowice!
historyk2021.04.1 21:50
A przecież największy zbrodniarz Yewgienij Yagoda ruski żyd wymordował 10 milionów ludzi włączając swoich braci. Wykonywał robotę tak gorliwie ze soso stalin się przestraszył, kilk google .
Krakus, hello jews motherfuckers!2021.04.1 20:11
Happy Passover kikes! - - - - Not infected with the Covid yet? Be patient: All good things come to those who wait. Meanwhile, I hope you choke on matzo ball.
Krakus2021.04.1 18:28
"Fronda" i PiS niby są wrogami Putina i Rosji. Ale tak naprawdę wspierają sojusze z Putinem - vide spotkanie Morawieckiego, Orbana (!) i Salviniego (ten sie nawet nie kryje proputinwszczyzny). No dajcie sobie dalej jajecznice z mózgu robić i dalej glosujcie na proklremlowski PiS.
Piotr Nowak2021.04.1 16:35
He, he, kto to ogląda ? Tych paru ruskich debili ?!!!
SOJUSZ KACAPSKO-ŻYDOWSKI2021.04.1 14:49
No cóż... Uczą się o Żydów, jak g...em obrzucać Polskę i Polaków..Wszak cele mają wspólne.
1232021.04.1 15:35
od szwabskich świń tak samo
Europa2021.04.1 15:43
Nie myl Słowian z żydomotlochem z nkwd !!! zwykli ludzie tam nie maja nic do gadania a są tacy sami jak my tylko tak samo okupowani przez parchate łajno !!!
Aldona, hello jews motherfuckers!2021.04.1 14:33
Happy Passover kikes! - - - - Not infected with the Covid yet? Be patient: All good things come to those who wait. Meanwhile, I hope you choke on matzo ball.
Aldona2021.04.1 14:11
Oto do czego dąży judeo-bolshevia !!! A Polsk a temu sprzyjała i wydaje się ,że też sprzyja ? wydaje się ,że niektóre media i politycy z pewnością. W swoim wiekopomnym dziele M.K. Adolf Hitler w latach dwudziestych XX wieku określił tą judeo-bolshewie jako "lud ze wschodu" . Kto to był ? ano była to tzw.klasa średnia bezpaństwowych organizatorów rewolucji bolshevitzkiej a mający korzenie syjonistyczne nastawieni na dominacje i czerpaniu maksymalnych korzyści dla siebie i syjonistów wszelkiej maści.To ci syjonistyczni bolshevicy poprowadzili jako oficerowie polityczni 500 tyś biedoty azjatyckiej na Polskę w 1920 r. z zamiarem opanowania Niemiec i Europy Zachodniej.To ci syjoniści tak ochoczo witali judeo-bolshevie idącą na Polskie ziemie po wycofaniu się Niemców , to oni zakladali przyczółki syjonistyczne z zamiarem objęcia rządów. Tera w styczniu 2020 r w Jerusalem spotkali sie na sabacie pod egidą Yad Vashem Netanjahu . Putina , Kantora , Katza i reszty tej hołoty. Obecnie w uzgodnieniu z Putinem zorganizowali pseudo wystawę z judeo-kacapska narracją historyczną. Uwaga trzeba trzeba odpowiedzieć bo świat wychowany jest na filmach z Hollywood. czyli basniach jednej nacji.
////2021.04.1 13:44
Putin przemuje Białoruś .Wiemy kiedy Rosja i Białoruś ogłoszą szczegóły integracji. kresy 24pl
Przypadek albo zorganizowana nagonka?2021.04.1 13:16
Kwiecień to jest kolejna rocznica zbrodni katyńskiej, której bolszewizm się wypierał przez pół wieku i dalej się wypiera. W USA lesbo-jew Masha Gessen publikuje paszkwil, który jej promotor polakożerca prof. Grabowski zachwala. Przypadek? Na tej nieludzkiej ziemi, jaką jest ta ziemia na wschód od Polski i od Europy, od tysiącleci NIE MA PRZYPADKÓW, jest tylko wyrachowana bestialska polityka.
Z sieci2021.04.1 13:48
FAŁSZERZE HISTORII W uczciwych ludziach krew aż się gotuje Gdyż naród wybrany historię fałszuje. Proceder taki trwa już od lat bardzo wielu Nietrudno jest odgadnąć co mają na celu. Rzecz to dobrze wiadoma co mają na celu Chcą się u nas panoszyć tak jak w Izraelu. Jakbyśmy mało mieli rodzimej zarazy Wrogowie chcą tu stworzyć drugą Strefę Gazy. Plemiona pustynnych pasterzy i zabójców Chcą z Polaków zrobić naród ludobójców. Na ich twarzach chciwości widoczne są żądze Żywy obraz co z nimi zrobiły pieniądze. Za nic mają uczciwość no i sprawiedliwość Żywy przykład jak ludzi opętała chciwość Dawne szczepy kapłanów, pustynnych rolników Polaków chcą zmienić w plemię niewolników. Głowice jądrowe ukryte w silosach Więc całemu światu grają dziś na nosach W okamgnieniu glob zniszczyć mogą Chazarowie Więc oni są zagrożeniem, nie żadni Persowie. Z ich fałszów tylko jeden podły cel wyziera Z Polaków pragną zrobić wspólników Hitlera Bandytów co dla zysku wojnę rozpętali No i Niemców zmusili, by nam pomagali. Tymczasem całkiem inna prawda włosy jeży Wśród Niemców wielu było żydowskich żołnierzy. Którzy za miskę ryżu mordercom służyli Chętnie swoim ziomkom holocaust zrobili. Nawet w gettach mieszkało niemało folksdojczów Co do obozów słali własne matki, ojców. I wywózki do Auschwitz chętnie prowadzili A Niemcy przy tym byli i tylko patrzyli. A o wszystkim wiedzieli Żydzi z Ameryki Lecz oni futrowali niemieckie fabryki. Dzielni polscy kurierzy świat alarmowali Gdy Karski raport przywiózł Żydzi go wyśmiali. Dziś kto więcej wycierpiał wciąż się wykłócają A ofiary innych w ciemnym tyłku mają. Doszli w swym obłędzie na szczyt kretynizmu Oni chcą być jedyną ofiarą nazizmu. Własne zbrodnie i podłość chcą przykryć kłamstwami Po to wywołują wojny z Polakami. Lecz Polacy nie gęsi i swój rozum mają I żydowskie kłamstewka szybko obnażają. Setki milionów trupów to ich dzieło głównie Bo też do bolszewizmu się garnęli tłumnie. W czasach komunizmu też nas mordowali Leninowi gorliwie się wysługiwali. Wiec zamiast z Izraelem sojusze montować Już lepiej ze skorpionem wspólnie zanocować Łapska unurzali w krwi Palestyńczyków Polacy sobie nie życzą takich sojuszników.
matis89-katolik, hello jews motherfuckers!2021.04.1 13:15
Happy Passover kikes! - - - - Not infected with the Covid yet? Be patient: All good things come to those who wait. Meanwhile, I hope you choke on matzo ball.
Zdzislaw2021.04.1 13:10
Objawienia w Fatimie miały miejsce w 1917 roku. Są one uznane przez kościół jako prawdziwe ,jednak do tej pory żaden papież nie odważył się by razem z wszystkimi biskupami świata poświęcić Rosje Niepokalanemu Sercu Maryi o co prosi Matka Boża. Poświęcenie Rosji doprowadzi do jej nawrócenia... a tak mamy to co mamy... Nawet nasz papież nie mógł poświęcić Rosji bez współudziału w tym akcie kościoła z całego świata, mimo że był jego głową nie mógł tego na nas wymusić.
Zmora jak lenin i Piketty2021.04.1 13:07
Celem praktyk, jakie zostały opisane przez Perkinsa i jakie stosuje w Polsce Morawiecki, jest doprowadzenie kraju na dorobku do bankructwa oraz jego całkowite uzależnienie od amerykańskich i międzynarodowych instytucji finansowych i korporacji. To nie przypadek, że Morawiecki gorąco popierał umowę TTIP (na szczęście Unia ją odrzuciła), dokłada zachodnim montowniom do interesu z polskiego budżetu (zob. Mercedes), a równocześnie przeprowadza prawdziwy holocaust małych i średnich polskich firm, które w tej chwili składają się na większość polskiego budżetu. A lud pisowski i nie tylko uważa go za patriotę…. Polacy, myślcie trochę! https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/morawiecki-piketty-ekonomista,230,0,2399206.html?src01=7e744
Roman2021.04.1 13:02
Putin wielki mocarz może naskoczyć Chińczykom lub Amerykanom, dlatego leczy swoje kompleksy i podkręca swoje poparcie wśród wypranych ruskich mózgownic kosztem znienawidzonej Polski. Ten wielki bohater jest tak wystrachany, że nie spotyka się z nikim, kto wcześniej nie odbył dwutygodniowej kwarantanny. Rosja - mocarstwo o PKB niższym od PKB Holandii. W Polsce może się za to cieszyć gotowością do współpracy swoich wypróbowanych towarzyszy, starych partyjnych po PZPR-owskich pierdzieli i ich potomków tworzących w dzisiejszej Polsce tak zwaną lewicę. Na tych skłonnych do wysługiwania się kacapom lewusów musimy uważać.
Przypadek albo zorganizowana nagonka?2021.04.1 12:58
Kwiecień to jest kolejna rocznica zbrodni katyńskiej, której bolszewizm się wypierał przez pół wieku i dalej się wypiera. W USA lesbo-jew Masha Gessen publikuje paszkwil, który jej promotor polakożerca prof. Grabowski zachwala. Przypadek? Na tej nieludzkiej ziemi, jaka ta ziemia na wschód od Polski i od Europy, od tysiącleci NIE MA PRZYPADKÓW, jest tylko wyrachowana bestialska polityka.
Pravda, hello jews motherfuckers!2021.04.1 12:41
Happy Passover kikes! - - - - Not infected with the Covid yet? Be patient: All good things come to those who wait. Meanwhile, I hope you choke on matzo ball.
Anonim2021.04.1 12:41
Nie dziwie sie ze tak jest bo zgodnie z przyslowiem "na pochyle drzewo kazda koza skacze".Jesli zamiast porzadku w ojczyznie i madrych rzadzacych mamu polskie szabo to byle lachudra bedzie sobie pozwalal na wszystko:(
Prawda2021.04.1 12:40
Rosja jest ==Najbardziej Fałszywym Kraiem wraz z Niemcami Dzisiaj Rosja prowadzi polityke taką samą , jak prowdził w 1939 roku ==Stalin i Adolf Hitler --Niemcy wymordowali 6,miliona Nrodu Polski a Ruski --1,,5 miliona wymordowali Narodu Polski ==
Grizzly - hello kikes motherfucker!2021.04.1 12:37
How's Passover is going? Not dead yet... Sorry to hear it.
Grizzly2021.04.1 12:41
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!
Grizzly2021.04.1 12:28
Rosja powinna być naszym największym sojusznikiem, mamy przecież podobne systemy antydemokratyczne które dążą do kultu jednostki
Grizzly2021.04.1 12:41
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!
Grizzly2021.04.1 14:14
Przeproś
Grizzly2021.04.1 14:15
Przepraszam
Grizzly2021.04.1 14:36
Won trolle buraczane!
Grizzly II2021.04.1 21:52
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!
Grizzly VII2021.04.2 12:27
Won mendo!
Grizzly™️2021.04.2 17:28
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!
PRAWDA2021.04.1 12:10
Rosja dalej trakutuje nie jako kraje tylko ---dalszą Kraine Polske Litwe i Ukraine ===
Kacapy,2021.04.1 12:07
nie zmienię zdania. Brudne, zakłamane, wszawe towarzycho.
Po 11 ...2021.04.1 12:06
PiS, w swej bezgranicznej perfidności, uprawia politykę i propagandę skrajnie nacjonalistyczną. W skrócie: my jesteśmy kryształowi, a wszyscy dookoła nas atakują, krzywdzą i zdradzają. Za całe zło odpowiedzialni są inni. To typowa gadka skierowana do rządzonych totalitarnie tępych społeczeństw. Coż zatem dziwnego jest w tym, że Putin robi TAK SAMO. To też dyktator, a naród ma chyba jeszcze głupszy.
Przykłady proszę, tylko bez; gdyby, co by2021.04.1 12:35
"PiS, w swej bezgranicznej perfidności, uprawia politykę i propagandę skrajnie nacjonalistyczną" - - - - "perfidności" ? - - - Kłopoty z polskom jazykom "profesorze"?
Po 11 ...2021.04.1 17:48
Perfidność - podstępność, chytrość, złośliwość, przebiegłość.
Żyd, w swej bezgranicznej PERFIDII ....2021.04.1 20:15
tyle tytułów naukowych, a po polskiemu ni w ząb... Oj ....
Tomek2021.04.1 12:06
Kto to oglada troche żydow i paru trzezwych kacapow
sołtys2021.04.1 12:04
Zaczeła sie druga zmiana gudłajskich brejzlowcow i kacapow
Ryszard2021.04.1 11:50
Ruski kacap kocha kłamstwo i karmi się kłamstwem, oni żyją kłamstwem!
matis892021.04.1 11:57
Też mnie denerwują kłamliwe wypowiedzi Morawieckiego i Kaczyńskiego!
Skrzypek na dachu2021.04.1 11:12
Dla RP III od 1989 najlepsza najskuteczniejsza i jedyna aktualna polityka wschodnia jest dalej ta obecna Panow Giedrojca i Mieroszewskiego .
­2021.04.1 11:58
Nie stawiaj spacji PRZED kropką, bo wychodzisz na gimbus.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.1 11:11
Polscy katole tak kochali żydów jak teraz kochają uchodźców i osoby LGBT!
lewacka tęczowa lewatywa2021.04.1 11:12
UWAGA !!!!!!!!!!!! Ściek z #SokzBuraka, OMIJAĆ TO (IP dla Służb) !!!!!!!!!!!!!!!!
Laki2021.04.1 11:59
Dostałeś podwyżkę od Pereiry?
Anonim2021.04.1 11:47
Ciekawe co ty zrobiłeś dla żydów albo uchodźców bo wydawać cudze pieniądze to każdy potrafi
rychu2021.04.1 12:01
To sie ciesz ze gudłaju że mozesz tu mieszkac bo Palestynczykom odmawiacie prawa mieszkania na ich własnej ziemi
Sokoburaczana Propaganda Dla SzabesGojów2021.04.1 14:07
Sokoburacznae gnoje tak kochają Hitlera że zaczną stawiać pomniki mu w Israelu
jle_ffm2021.04.1 11:10
No, a pisowski rząd jak te barany na rzeź pcha się w ręce Putina wchodząc w alianse z Orbanem i Salvinim (obaj przyjaciele Putina i jeszcze pani Le Pen jest w tym towarzystwie) pod hasłami 'obrony wartości chrześcijańskich'. Taa, faszyści i wartości chrześcijańskie. To już było przerabiane za Mussoliniego.
Grizzly2021.04.1 21:53
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!
Paweł2021.04.1 11:06
Tomasz Piątek właśnie wydał książkę w której twierdzi, że Tadeusz Rydzyk od początku lat siedemdziesiątych był tajnym współpracownikiem SB. Miał wiele kontaktów z SB-kami bardziej prokremlowskimi od Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Nigdy nie miał w PRL-u problemów z otrzymaniem paszportu i wielokrotnymi wyjazdami do zachodniej Europy. Rozgłośnia Radiomaryja miała dwa przekaźniki w Rosji. Tadeusz Rydzyk realizuje interesy strategiczne Władimira Putina polegające na antyeuropejskości. PiS również realizuje strategiczne interesy Moskwy polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej mogłaby Polsce dyktować warunki. Według Tomasza Piątka Rozgłośnia Radiomaryja, to współczesna wersja Targowicy. Targowica też opierała się na katolicyzmie i miała poparcie biskupów.
tęczowa superniania2021.04.1 11:04
podobno kuratorem tej wystawy jest AAAtomek
Grizzly2021.04.1 11:10
Niestety kuratorem jest Orban i Salvini.
Skrzypek na dachu2021.04.1 11:15
Zgaduje ze jestes falszywy Grizzly bo widac wyraznie ze to glupi komentarz .
Grizzly2021.04.1 11:25
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!