27.11.20, 17:50Fot. screenshot - YouTube (TVP Info, Janusz Jaskółka)

Posłowie Kukiz’15 dołączą do Zjednoczonej Prawicy? PiS daje zielone światło

Czy po zerwaniu koalicji z PSL posłowie Kukiz’15 dołączą do klubu Zjednoczonej Prawicy? O takiej możliwości mówi się od dłuższego czasu, a niedawno media informowały o nieoficjalnym spotkaniu Pawła Kukiza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Choć do tej pory o żadnych oficjalnych ustaleniach nie poinformowano, politycy ugrupowania rządzącego dają Pawłowi Kukizowi zielone światło.

- „Według obecnych informacji nie ma takiego akcesu” – powiedział dziś w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce szef KPRM Michał Dworczyk.

Podkreślił przy tym, że Zjednoczona Prawica jest otwarta na współpracę ze wszystkim politykami, które podzielają fundamentalne wartości, na których swój program opiera obóz władzy.

- „Podkreślamy zawsze, że chcemy współpracować ze wszystkimi tymi politykami, którzy budują swoje działania na fundamencie wartości na którym zbudowane jest też Prawo i Sprawiedliwość” – mówił polityk.

W podobnym tonie wypowiadali się dziś również szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski oraz wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, o czym więcej pisaliśmy [TUTAJ].

Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało się na zerwanie koalicji z Kukiz’15 po tym, jak ugrupowanie Pawła Kukiza poparło w Sejmie działania rządu związane z negocjacjami nad unijnym pakietem budżetowym. Informując o zerwaniu koalicji lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał, że jego ugrupowanie za rację stanu uznaje silną współpracę z Unią Europejską, a różnice w tej kwestii z Kukiz’15 są zbyt daleko idące.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

jan2020.11.27 20:39
ebane ścierwojady piso kukizowe qrwy okradają nas
Anonim2020.11.27 18:54
Kukiz - człowieku - pora sie obudzić - to nasz Polska, nie oddaj jej -czerwonym kurwiszo...om
Anonim2020.11.27 18:53
To następna sprzedajna qwa
pawlak2020.11.27 18:16
ZSL-PSL to taka Q.. obrotowa