09.10.19, 09:20

Broń. Jak skuć bramy piekła Różańcem Świętym

Broń. Jak skuć bramy piekła Różańcem Świętym Michaela Vorisa to arcyciekawa pomoc w odmawianiu różańca świętego. Pismo Święte i Tradycja uczą, że na wojnie o zbawieni duszy większość przegrywa. Matka Boża podarowała nam jednak różaniec, wielkie modlitewne wsparcie duchowych zmagań. Wydana przez AA książka Vorisa uświadamia, jak ważne jest, by z tego matczynego daru korzystać.

 

Od tytułu aż po ostatnie zdania praca naszpikowana jest terminologią wojskową. Voris, znany także w Polsce amerykański dziennikarz katolicki, przypomina, że nasze tutaj życie to nieustanna walka z diabłem, w której stawką jest zbawienie. Modlitwa różańcowa, przyznaje, jest trudna, wymagająca, zmuszająca do ciągłego zmagania się ze słabościami, rozproszeniami i niechęcią. W tym tkwi jednak jej wielka wartość; staje się odmawianie różańca prawdziwą szkołą duchowej walki z siłami piekła. Po różaniec, sądzi Voris, powinny sięgać nie tylko kobiety; także dla mężczyzn to doskonałe narzędzie duchowego doskonalenia. Ich właśnie Voris chce zachęcić do modlitwy.

I rzeczywiście, jeśli można tak powiedzieć, książka Vorisa czyni różaniec nieco łatwiejszym. Autor inspirującym i żywym językiem przechodzi przez wszystkie tajemnice, prowadząc czytelnika do lepszego ich zrozumienia. Nie znajdziemy tu zawikłanych wyjaśnień teologicznych; nie będzie też skomplikowanej filologicznej egzegezy Pisma. Prowadząc czytelnika przez kolejne wydarzenia Nowego Testamentu Voris chce przede wszystkim uświadomić, że na polu bitwy o zbawienie nigdy nie wolno odpuszczać: walka o duszę toczy się właśnie teraz, tutaj, a diabeł nie przepuszcza żadnych okazji do ataku. Książka Vorisa to tak naprawdę prosty, przystępny i autentyczny komentarz do słów Pisma; to rozważania cenne dzięki wielkiej gorliwości autora i jego nieustannemu zwracaniu nam uwagi na konieczność wyboru między Królestwem Bożym a bramami piekła.

Voris pokazuje z wielką żywotnością, jak wielką wagę dla naszego zbawienia może mieć ta wspaniała modlitwa, różaniec - i jak bardzo pogrążony jest szatan, kiedy ją świadomie odmawiamy. Po lekturze „Broni” staje się tym jaśniejsze, że Matka Boża dała nam narzędzie, z którego po prostu musimy korzystać, a jeżeli tego nie robimy, to doprawdy trudno szukać usprawiedliwienia innego niż lenistwo – bo dzięki uwagom Vorisa nie da się już zasłaniać niewiedzą o mocy różańca.

Interesującym dodatkiem do książki jest aneks z cytatami z Pisma Świętego. Autor używa ich sam walcząc w ten sposób z rozproszeniami. To cenna pomoc i ciekawa metoda modlitwy, dla bardzo wielu może okazać się właśnie tym, czego potrzebują by wreszcie zacząć regularnie odmawiać różaniec.

Zwłaszcza w październiku Kościół wzywa nas do częstej modlitwy różańcowej. Komu niełatwo temu sprostać, niech sięgnie po książkę Vorisa.

Paweł Chmielewski

Komentarze

zbg.2019.10.10 11:14
Po co kuć bramy piekła różańcem.Można go łatwo zniszczyć.Bramy piekieł są otwarte dla grzeszników.
Adrian2019.10.9 16:57
Nieżle odjechany tekst.
DCF2019.10.9 22:38
DARIA, Lechu Keller, vel inne nicki! Lechu , Opanuj się ! Powyżej piszesz we wpisie, że używasz nicku Daria Danilczyk ! Ale zaraz pod swoim wpisem piszesz znów swój wpis z nickiem Darii D...., chwaląc sam siebie, jaki "odjechany tekst ! CHŁOPIE, TO NIE TEKST ODJECHANY ! TO TY ODJECHAŁEŚ / COŚ MASZ Z GŁOWĄ? / JESTEŚ NAĆPANY, CZY PIJANY?? Normalnie, każdy pomyślałby, a ty robisz z siebie głupa, większego niż jesteś!!
Lech Keller-Krawczyk - homo i pedofil2019.10.9 15:09
Kim jest ten: 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Sumując; andrzejhahn, JPIII, Agnieszka - to Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka.
JanP2019.10.9 12:59
"Jak skuć bramy piekła Różańcem Świętym" To zdanie nie trzyma się kupy. Jak wygląda różaniec wiadomo. Nic nim nie można "skuć". Czy piekło zajmuje jakiś określony obszar, że musi być ogrodzone i te bramy nieszczęsne. Piekło, to piekło i dla każdego będzie ono inne.
anonim2019.10.9 14:28
Trzyma się dla ludzi rozumnych ,wiedzą o co chodzi .
JPIII2019.10.9 12:40
Do anioła, proroka i kamila. Ja nie potrzebuję waszego klepania paciorków. Wasze durne przewidywania to tak jak mówienie staruszkowi, że za kilka lat będzie młodzieniaszkiem. Prawda was wyzwoli, durnie.
Kamil2019.10.9 14:05
Pana brak kultury jest żenujący i nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo potrzebuje Pan modlitwy.
Lennon2019.10.9 12:08
O różańcu jest w Nowym Testamencie, zaraz obok prawa do importu aut bez akcyzy przez Apostołów i dosłownie parę akapitów za tym, że Kościół kupuje ziemię z 99% bonifikata.
Arthur Schopenhauer2019.10.9 12:02
W ogólności można powiedzieć, że obowiązki względem Boga uszczuplają obowiązki względem ludzi, bo jest to bardzo wygodną rzeczą zastąpić powinności względem ludzi pochlebstwem względem Boga. Dlatego widzimy we wszystkich krajach, że ludziom o wiele łatwiej wyżebrać niebo przez modlitwy aniżeli zasłużyć na nie przez uczynki. W każdej religii wnet dochodzi do tego, że za wolę Bożą ogłasza się nie uczynki dobre, lecz ślepą wiarę, ceremonie i czynności kultu, które nawet powoli, szczególnie gdy z niemi związane są korzyści materyalne dla kapłanów, zajmują miejsce uczynków. Ofiary bydląt, zakupywanie mszy, fundowanie kaplic, krzyżów przydrożnych stają się wnet uczynkami pełnymi zasług, tak że nawet ciężkie zbrodnie bywają nimi zmazane, jak również i przez pokutę, uległość duchownym, spowiedź, pielgrzymki, procesye, dotacye, fundacye klasztorów itp. Kapłani w końcu figurują tylko jako pośrednicy w handlu ze sprzedajnemi bóstwami. A jeżeli tak daleko nie dochodzi, to gdzież jest religia, której wyznawcy nie uważają modlitw, pieśni pochwalnych itp. ćwiczeń duchownych za częściowy przynajmniej surogat moralnego postępowania?
Bebik2019.10.9 12:09
Nie da się kochać Boga, którego nie widać, jeżeli nie kocha się swojego brata (bliźniego), którego widać. Odwracając - kocha się Boga, jeżeli kocha się bliźniego. Miłość Boga polega m. in. na zachowywaniu Jego nauki - przykazań Bożych. Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego - to dość znane stwierdzenie.
Jan z Kiekut2019.10.9 11:43
A gdzie w Starym czy Nowym Testamencie jest mowa o różańcu> Jezus przekazał, że tylko jedna modlitwa ma moc i powinna być odmawiana- Ojcze nasz.
anonim2019.10.9 14:25
Dokształć się ,bo nie bardzo jesteś zorientowany w róańcu.
JPIII2019.10.9 10:55
Klepanie paciorków przynosi szczęście. Tylko katoli stać na takie idiotyzmy. Do katoli nie dociera, że 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Wniosek Katopedophile uważają starego pedophila zw. bogiem za swojego świętoszka. Prawda was wyzwoli katole.
Kamil2019.10.9 11:22
Żal mi Pana. Z tak ograniczonymi poglądami i brakiem szacunku dla innych i języka polskiego nie należy wypowiadać się publicznie. Odmówię różaniec w intencji Pana nawrócenia.
prorok2019.10.9 11:23
DO JPIII Taki mocny jesteś w pisaniu ... myślisz że jak możesz bluzgać na Boga to nic ci się nie stanie? Przyjdzie ci zapłacić spory rachunek za to....... Poznasz to po objawach, danych sytuacjach w których będzie ci tak ciężko że wolałbyś umrzeć. Czego ci nie życzę.
Anioł2019.10.9 11:29
Do JPIII znowu śpiewasz tą samą melodyjkę. Padłeś ofiarą diabła który się tobą wysługuje. On nie żartuje, posiądzie ciebie w całości i celem jego jest zniszczenie ciebie. Co tam twoje wpisy, on od środka cię zniszczy. Wątpisz? to obserwuj co się stanie nie teraz to później. "Któż jak Bóg"
Memento mori2019.10.9 19:17
Kiedy przyjdzie ten dzien, ta ostatnia twoja chwila, z ostatnim oddechem twoja marna dusza odejdzie w niebyt zwany pieklem. Wtedy przypomnisz sobie swoje obrzydliwe, bluzniercze slowa I zaplaczesz, ale bedzie za pozno. Dopoki zyjesz masz czas na nawrocenie. Oddaj swoje wszystkie problemy Bogu i zaufaj Mu a bedziesz szczesliwy.
JPIII2019.10.10 2:41
Mam problemy z pieniędzmi a ten hooj bóg nie pomaga
Ord2019.10.10 8:12
Boże odpuść mu bo nie wie co czyni.
Katolik2019.10.9 10:28
Uwaga - https://www.youtube.com/watch?v=eRnZjxwbOCg
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.9 10:39
Nędza, to jakiś odarty umysłowo partyzant
anonim2019.10.9 10:06
Tym bardziej, że przeżywamy jakieś apogeum ataków, które całkowicie chcą zamącić nasz rozum i serce.
Joanna2019.10.9 10:00
Zgadzam się z każdym słowem. Różaniec to potężna moc i w nim jedyna nadzieja na nasze zbawienie i nie ma wytłumaczenia dla naszego lenistwa.
Cogito ergo sum2019.10.9 9:33
Różaniec jest modlitwą kontemplacyjną o wielu poziomach. Tylko ignoranci mówią o tzw klepaniu.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.9 10:37
To jest katolicka mantra. Ma na celu wyłączenie świadomości i wprowadzenie w stan transu.