12.03.21, 09:50

Jak bronić wiary i rodziny w dzisiejszym świecie? Idźcie do św. Józefa!

W czasach wzmożonego ataku na Kościół, wiarę i rodzinę, potrzebujemy mocnego punktu odniesienia, który pozwoli nam zwycięsko przetrwać ten kryzys. Na ratunek przychodzi św. Józef – Obrońca Chrystusa i Głowa Najświętszej Rodziny. Jego potężna opieka i przykład świętego życia są bezpiecznym portem pośród szalejącej wokół burzy zła!

O zbawiennej mocy Opiekuna Kościoła Świętego pisze ks. Donald Calloway MIC w najnowszej książce “Konsekracja św. Józefowi”.

Nasz Troskliwy Ojciec

Święty Józef żarliwie chronił Jezusa od chwili, gdy anioł mu zapowiedział, że będzie ojcem Mesjasza, aż do wydania ostatniego tchnienia w ramionach Syna i Maryi.

Święty Józef zawsze bronił swojego Syna przed wszelkim niebezpieczeństwem. Był sumiennym strażnikiem, chroniącym, broniącym i poświęcającym wszystko dla Jezusa i dla Jego bezpieczeństwa. Taką samą opieką otoczył swoją żonę. Chronił oboje tak, jak powinien to robić kochający ojciec i wierny mąż.

W niektórych tłumaczeniach Litanii do św. Józefa tytuł „Troskliwy Obrońco Chrystusa” (po łacinie Christi Defensor Sedule) brzmi „Gorliwy Obrońco Chrystusa” lub „Uważny Obrońco Chrystusa”. Oba tłumaczenia są do przyjęcia i mają zbliżone znaczenie – wiadomo, św. Józef bronił Jezusa. Jako dziecko św. Józefa możesz mieć absolutną pewność, że twój duchowy ojciec pragnie również gorliwie bronić ciebie.

Święty Józef troskliwie broni ciebie. Ojcowska misja św. Józefa jeszcze nie została zakończona. Praca ojca nigdy się nie kończy. Ojciec czeka, aż jego dzieci znajdą się bezpiecznie w domu. W niebie św. Józef już nie musi pilnować i chronić Jezusa. Ale ty przecież jeszcze tam nie jesteś. Potrzebujesz więc ochrony św. Józefa. Twój ojciec duchowy wie, co może zaszkodzić twojej duszy. Pragnie cię strzec i pomóc ci dotrzeć bezpiecznie do domu. Nigdy cię nie opuści. Twoja rola polega na pełnym powierzeniu się jego troskliwej opiece i na nieuleganiu zwątpieniu.

WIĘCEJ O DUCHOWYM OJCOSTWIE ŚW. JÓZEFA PRZECZYTASZ TUTAJ

Obrońca Chrystusa

Święty Józef wzmocni naszą żarliwą miłość do Jezusa. Święty Józef jako twój ojciec i wzór, nauczy cię żarliwie bronić Chrystusa. Jeśli jesteś wiernym uczniem Jezusa Chrystusa, świat będzie cię krytykował, nienawidził, wyśmiewał i szydził z ciebie – często będzie to czyniła twoja własna rodzina i przyjaciele. Będziesz bardzo cierpiał, ale twoje świadectwo prawdy, wierność Jezusowi, będzie ważniejsze. Święty Józef pomoże ci być żarliwym świadkiem prawdy o Jezusie Chrystusie.

Twoja obrona Chrystusa musi być wspaniała. Powinieneś zawsze starać się bronić osoby oraz imienia Jezusa Chrystusa przeciwko wszelkim bluźnierstwom, zniewagom i świętokradztwom. Musisz bronić Kościoła, jego nauczania i sakramentów przeciwko wszelkim atakom, herezjom i fałszerstwom. Bronić Kościoła to bronić Chrystusa. Musisz być podobny do swojego ojca duchowego, zawsze gotowy poświęcić siebie z miłości do prawdy. Tak jak św. Józef ty też możesz przyprowadzić do Jezusa wiele dusz.

Głowa Rodziny

Dziś nazywanie mężczyzny głową rodziny jest źle widziane. Bóg jednak nie przejmuje się poprawnością polityczną. Stworzył rodzinę i wyznaczył ojców na głowy swoich rodzin. Nie, to nie oznacza, że mężczyźni są lepsi od kobiet. Największa istota ludzka, która kiedykolwiek żyła na świecie, nie była mężczyzną, lecz kobietą. To Maryja, Matka Boga. ( Jezus jest Osobą Boską). Jezus i Maryja byli szczęśliwi, że w ich domu decydujący głos ma św. Józef.

Dlaczego obecnie tak wielu ludzi czuje się obrażonych tym określeniem? Niestety, jest to często skutkiem emocjonalnego, fizycznego lub seksualnego znęcania się ojca nad dziećmi. Takie nadużycia sprawiają, że Bogu pęka serce. A jednak kryzys męskości można odwrócić, jeśli tylko mężczyźni zaczną naśladować św. Józefa. Jego ojcowski przykład świadczy o tym, że siła, autorytet i zwierzchnictwo mają służyć innym.

Mężowie i ojcowie powinni naśladować św. Józefa. Rodziny na całym świecie doświadczą rewolucji świętości, jeśli mężowie zaczną naśladować św. Józefa. Ludzie przestaną uważać najważniejsze fragmenty Nowego Testamentu za obraźliwe, lecz uznają je za życiodajne.

Uczyń św. Józefa duchową głową swojej rodziny. Przynieś do domu figurę lub piękny wizerunek św. Józefa. Umieść go w eksponowanym miejscu i często wzywaj jego wstawiennictwa w życiu rodziny. Z czasem zobaczysz różnicę.

WIĘCEJ O ZAWIERZENIU SIEBIE I SWOICH BLISKICH ŚW. JÓZEFOWI PRZECZYTASZ W KSIĄŻCE “KONSEKRACJA ŚW. JÓZEFOWI” KS. DONALDA CALLOWAYA

Tekst został opracowany na podstawie książki “Konsekracja św. Józefowi” ks. Donalda Callowaya MIC, wydawnictwo Esprit

Komentarze

Moly2021.03.15 23:57
Co to wiara jak sie sama nie obroni
A2021.03.15 10:38
OK zwrócę się do Józefa. Dacie jakieś namiary? Mail, telefon czy adres?
???????2021.03.14 7:07
Argumenty katoli: Poczekaj jak wygonisz kler, to przyjdą islamiści, wtedy zobaczymy czy taki odważny będziesz jak ci łeb utną. Zaiste mocno mnie intryguje co ma jedno z drugim wspólnego? Co, że kościół katolicki i księża będą nas bronić przed islamem? Czym? Koszyczkiem na ofiarę?
wers2021.03.14 11:33
Ten argument , jak się wyraziłeś, znienawidzonych przez ciebie katoli jest bardzo trafny, ale nie jedyny. Jeśli Polacy stracą wiarę, do której to stanu ty i tobie podobni bardzo dążą, wówczas stracimy swoją (naszą) tożsamość ufundowaną na chrześcijaństwie i kościele powszechnym, czyli katolickim. A wtedy islamiści będą mogli wprowadzić swoje rządy i ideologię.
Felek2021.03.13 13:43
Ciekawe jak zareagowali koledzy Józefa z warsztatu stolarskiego jak im powiedział, że Maryja jest w ciąży ale nie z nim tylko z bogiem.
dar2021.03.13 8:17
Bóg stworzył pierwszego człowieka bez jego pomocy, kobieta została stworzona później... Kto wierzy, ten wie, że życie może powstać w cudowny sposób, niezrozumiały dla wulgarnych, prymitywnych ludzi, często uwikłanych w pornofilię i z takimi wywodami. Czym żyją, tym odmierzają innym.
Żałosna wiara katolicka2021.03.13 12:32
Co ty pieprzysz bencwale? „ kto wierzy, ten wie”???? Wierzyć w coś a wiedzieć to dwie różne kwestie. Wiesz coś na pewno, gdy zostało coś udowodnione w różnych niezależnych od siebie eksperymentach. A to w co wy wierzycie w żaden sposób nie zostało udowodnione, wiec może wam się co najwyżej coś wydawać. Życie nie powstaje ot tak w jakiś cudowny sposób i takie są UDOWODNIONE fakty.
EGZORCYZM...2021.03.12 20:39
" ...ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE!...WSPOMAGAJ NAS W WALCE!..A PRZECIW NIEGODZIWOŚCIOM I ZASADZKOM ZŁEGO DUCHA...BĄDŹ NASZĄ OBRONĄ!..OBY GO BÓG POGROMIĆ RACZYŁ, POKORNIE O TO PROSIMY.... A TY WODZU NIEBIESKICH ZASTĘPÓW,...SZATANA I INNE DUCHY ZŁE, KTÓRE NA ZGUBĘ DUSZ LUDZKICH PO TYM ŚWIECIE KRĄŻĄ... -M--O- C- Ą-- - B-O-Ż- Ą --STRĄĆ -DO- PIEKŁA ... AMEN!
Józef rogacz2021.03.12 20:04
Józef to ten jeleń, któremu Maryja przyprawiała rogi puszczając się z Rzymianami a jak zaszła w ciąże, to wmówiła mu, ze to było cudowne poczęcie? Buahahaha.
Boli cię nasza Wiara, masz wyrzuty...!2021.03.12 20:49
.... Oj, będziesz ty się niedługo śmiał! ...Ale wilczym głosem...! Żal mi ciebie Lechu, chłopem, aby walczyć z kimś i czymś, co nie istnieje!?? Przecież, głuptaku, jako ateista w nic nie wierzysz, nie wierzysz w Boga, w Niebo, piekła też nie ma! ...WIĘC Z KIM WALCZYSZ?... Wytłumacz to! Masz rozdwojenie jaźni! NORMALNY TROCHĘ JESTEŚ !?
Tak2021.03.14 0:23
Od straszenia to sa duchy, logiki troche bracie
Anonim2021.03.13 4:22
pedalski odpadzie...zapytaj matki kto cie rzezbil...
Dar2021.03.13 8:12
Jakie życie i wybory, takie historie. Aż obrzydzenie bierze, mimo że jesteś daleko. Spójrz w lustro - też cię ogranie
Jak bronić wiary i rodziny2021.03.12 13:16
w dzisiejszym świecie? Idźcie do św. Józefa! //// W czasach wzmożonego ataku na Kościół, wiarę i rodzinę, potrzebujemy mocnego punktu odniesienia, który pozwoli nam zwycięsko przetrwać ten kryzys. Na ratunek przychodzi św. Józef – Obrońca Chrystusa i Głowa Najświętszej Rodziny. Jego potężna opieka i przykład świętego życia są bezpiecznym portem pośród szalejącej wokół burzy zła! O zbawiennej mocy Opiekuna Kościoła Świętego pisze ks. Donald Calloway MIC w najnowszej książce “Konsekracja św. Józefowi”. Nasz Troskliwy Ojciec Święty Józef żarliwie chronił Jezusa od chwili, gdy anioł mu zapowiedział, że będzie ojcem Mesjasza, aż do wydania ostatniego tchnienia w ramionach Syna i Maryi. Święty Józef zawsze bronił swojego Syna przed wszelkim niebezpieczeństwem. Był sumiennym strażnikiem, chroniącym, broniącym i poświęcającym wszystko dla Jezusa i dla Jego bezpieczeństwa. Taką samą opieką otoczył swoją żonę. Chronił oboje tak, jak powinien to robić kochający ojciec i wierny mąż. W niektórych tłumaczeniach Litanii do św. Józefa tytuł „Troskliwy Obrońco Chrystusa” (po łacinie Christi Defensor Sedule) brzmi „Gorliwy Obrońco Chrystusa” lub „Uważny Obrońco Chrystusa”. Oba tłumaczenia są do przyjęcia i mają zbliżone znaczenie – wiadomo, św. Józef bronił Jezusa. Jako dziecko św. Józefa możesz mieć absolutną pewność, że twój duchowy ojciec pragnie również gorliwie bronić ciebie. Święty Józef troskliwie broni ciebie. Ojcowska misja św. Józefa jeszcze nie została zakończona. Praca ojca nigdy się nie kończy. Ojciec czeka, aż jego dzieci znajdą się bezpiecznie w domu. W niebie św. Józef już nie musi pilnować i chronić Jezusa. Ale ty przecież jeszcze tam nie jesteś. Potrzebujesz więc ochrony św. Józefa. Twój ojciec duchowy wie, co może zaszkodzić twojej duszy. Pragnie cię strzec i pomóc ci dotrzeć bezpiecznie do domu. Nigdy cię nie opuści. Twoja rola polega na pełnym powierzeniu się jego troskliwej opiece i na nieuleganiu zwątpieniu.
c.d.2021.03.12 13:17
Obrońca Chrystusa Święty Józef wzmocni naszą żarliwą miłość do Jezusa. Święty Józef jako twój ojciec i wzór, nauczy cię żarliwie bronić Chrystusa. Jeśli jesteś wiernym uczniem Jezusa Chrystusa, świat będzie cię krytykował, nienawidził, wyśmiewał i szydził z ciebie – często będzie to czyniła twoja własna rodzina i przyjaciele. Będziesz bardzo cierpiał, ale twoje świadectwo prawdy, wierność Jezusowi, będzie ważniejsze. Święty Józef pomoże ci być żarliwym świadkiem prawdy o Jezusie Chrystusie. Twoja obrona Chrystusa musi być wspaniała. Powinieneś zawsze starać się bronić osoby oraz imienia Jezusa Chrystusa przeciwko wszelkim bluźnierstwom, zniewagom i świętokradztwom. Musisz bronić Kościoła, jego nauczania i sakramentów przeciwko wszelkim atakom, herezjom i fałszerstwom. Bronić Kościoła to bronić Chrystusa. Musisz być podobny do swojego ojca duchowego, zawsze gotowy poświęcić siebie z miłości do prawdy. Tak jak św. Józef ty też możesz przyprowadzić do Jezusa wiele dusz. Głowa Rodziny Dziś nazywanie mężczyzny głową rodziny jest źle widziane. Bóg jednak nie przejmuje się poprawnością polityczną. Stworzył rodzinę i wyznaczył ojców na głowy swoich rodzin. Nie, to nie oznacza, że mężczyźni są lepsi od kobiet. Największa istota ludzka, która kiedykolwiek żyła na świecie, nie była mężczyzną, lecz kobietą. To Maryja, Matka Boga. ( Jezus jest Osobą Boską). Jezus i Maryja byli szczęśliwi, że w ich domu decydujący głos ma św. Józef. Dlaczego obecnie tak wielu ludzi czuje się obrażonych tym określeniem? Niestety, jest to często skutkiem emocjonalnego, fizycznego lub seksualnego znęcania się ojca nad dziećmi. Takie nadużycia sprawiają, że Bogu pęka serce. A jednak kryzys męskości można odwrócić, jeśli tylko mężczyźni zaczną naśladować św. Józefa. Jego ojcowski przykład świadczy o tym, że siła, autorytet i zwierzchnictwo mają służyć innym. Mężowie i ojcowie powinni naśladować św. Józefa. Rodziny na całym świecie doświadczą rewolucji świętości, jeśli mężowie zaczną naśladować św. Józefa. Ludzie przestaną uważać najważniejsze fragmenty Nowego Testamentu za obraźliwe, lecz uznają je za życiodajne. Uczyń św. Józefa duchową głową swojej rodziny. Przynieś do domu figurę lub piękny wizerunek św. Józefa. Umieść go w eksponowanym miejscu i często wzywaj jego wstawiennictwa w życiu rodziny. Z czasem zobaczysz różnicę.
Anonim2021.03.12 10:03
Święty Piotr w ramach relaksu pozwolił innym świętym postrzelać sobie do aniołów. Trwa strzelanina, anioły wrzeszczą, pióra się sypią, jest świetnie. Nagle wpada Piotr i wrzeszczy: - Przerwać ogień! Natychmiast przerwać ogień! Będzie leciał Duch Święty. Nastaje cisza, ukazuje się majestatycznie szybujący Duch Święty i wtedy pada strzał. - Kto strzelał? Kto strzelał? -histerycznie wrzeszczy Piotr. - Ja... - odpowiada flegmatycznie święty Józef, dmuchając w lufę dubeltówki. - Dlaczego!? Dlaczego to zrobiłeś?! - Są takie rzeczy, których prawdziwy mężczyzna nigdy nie wybacza!
LECZ SIĘ .... Boże zmiłuj się nad nim!2021.03.12 20:31
LECHU KELLER! nie "anonimie" .. IDŹ SPAĆ! JESTEŚ NA PROCHACH! JAK MOŻNA TAK BLUŹNIĆ NA BOGA i KK!?? NIE MIEŚCI SIĘ W PALE! Przecież prosiłeś o modlitwę za ciebie ! No i co ? Wiedziałam, że to tylko podpucha! !
dar2021.03.13 8:14
ten się śmieje kto się śmieje ostatni... pa, powodzenia, będziesz go potrzebował