16.09.21, 17:07Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Witek zawiadomiła prokuraturę w sprawie Brauna. Ziemkiewicz: to głupota!

Elżbieta Witek złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów "będziesz pan wisiał", które Grigorij Braun wygłosił w kierunku ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Braun oskarżył Niedzielskiego o spowodowanie kilkudziesięciu tysięcy nadmiarowych zgonów oraz licznych prób samobójczych wśród młodzieży. Na koniec swojego wystąpienia, już po wyłączeniu mikrofonu przez przewodzącą obradom wicemarszałek Kidawę-Błońską, Braun powiedział do Niedzielskiego "będziesz pan wisiał".

"Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury" - napisała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w mediach społecznościowych.

Zgodnie z prawem pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej wymaga zgody Sejmu wyrażonej bezwzględną większością głosów. Uwagę na ten aspekt zwrócił Rafał Ziemkiewicz.

"Straszenie prokuratorem posła Brauna jest dużo głupsze i szkodliwsze od zachowania jego samego. Immunitet posła w sprawowaniu funkcji, pozwalający mu powiedzieć z sejmowej trybuny wszystko, nie może być w żaden sposób podważany ani naruszany. To jedna z podstaw demokracji" - stwierdził.

Wbrew jednak temu, co mówi Ziemkiewicz, immunitet może być podważany, a taką sytuację przewidział polski ustrojodawca w art. 105 ust. 6 Konstytucji. O pozbawieniu immunitetu mówi także ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

jkg/twitter

Komentarze

Jan Radziszewski2021.10.2 20:36
Polacy, tak bardzo pragnę, abyście wzmogli swoje działania, starania, waszą gorącą płynącą z waszego serca modlitwę, posty, ekspiację, bo szatan chce znacznie przyspieszyć w Polsce likwidację Mszy Świętych. Zmiany, które wprowadziła masoneria kościelna do liturgii, czynią Mszę Świętą świętokradzką, niegodną. Syn zatracenia, Antychryst niecierpliwi się tym, że Polacy są mu nieposłuszni, nie likwidują Najświętszej Ofiary Mszy Świętej. W tym celu, aby te procesy przyspieszyć, masoneria może odwołać Polski Episkopat, na to miejsce powołać ludzi sobie posłusznych, zamienić ich z obecnie będących, na ich przeciwników. Jesteście obecnie na progu wielkich, ważnych wydarzeń. Waży się los całego świata. Choć wyrywam się do działania, to Trójca Święta nakazuje Mi czekać, aby mogły zrealizować się Pisma, aby na jaw wyszły zamysły wielu serc ludzi demona. Choć chciałabym przyspieszenia czasu i nadchodzących wydarzeń, to również wiem, że to mogłoby nie pozwolić zbawić się zbyt wielu osobom. Wiedząc to, nie miałam wyjścia i poprosiłam Trójcę Świętą o dodatkowy czas na Moje dalsze działania. Czas ten dostałam, jak już wiecie. Spróbuję uratować o wiele więcej dusz od wiecznego ognia, od smutnego ich końca, lecz do tego potrzebuję Mojej Armii Różańcowo - pokutnej. Chcę, abyście już nie wymieniali swoich intencji, lecz wszystko oddawali do Bożego Skarbca. Z Woli Bożej to Ja mam klucze do Niego i to Ja dysponuję jego zawartością, a to wszystko czynię w Mocy i z postanowienia Trójcy Świętej.
Jan Radziszewski2021.10.2 20:04
Dla dobra wielu, Sąd Bożej Sprawiedliwości, a także Oświetlenie Sumień Światłem Bożej Sprawiedliwości mocno się opóźniło ze względu na dodatkowe działanie i starania Maryi. Ona dzięki temu już zdołała pozyskać dla Zbawienia dodatkowe tysiące dusz, a to wiele dla Trójcy Świętej i dla tych dusz znaczy. Nim zacznie w pełni działać Boża Sprawiedliwość, to osobiście rozświetlę serca duszy wszystkich ludzi na ziemi, Światłem Świętej Bożej Sprawiedliwości Wiem, że żyjecie w końcowym czasie Apokalipsy Świętego Jana Apostoła, a demony działają prawie swobodnie. Syn zatracenia, Antychryst przemieszcza się w kolejne, ważne strategicznie rejony świata, tym razem trafił do Rzymu. Udaje tego kim nie jest, czyni wiele fałszywych cudów. Rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia przez niego Tronu Świętego Piotra. Wy, jako przeciętni wierni Bogu ludzie, niczego nie musicie się obawiać, lecz to wszystko musi się stać, aby mogły zrealizować się wszelkie Pisma prawdziwych proroków wszystkich czasów.
Jan Radziszewski2021.10.2 19:45
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen. Klątwę Bożą rzucił i Słowa Pana Jezusa Króla otrzymał Cyprian Polak
katolik2021.10.1 7:09
witek twoja łapa łapę myje, jesteś nieuczciwa, nie znasz się a nie jestes przeciwna mordowaniu chemia genetyczną, ale jeszcze jesteś za zniewoleniem Polaków
katolik2021.10.1 7:07
braun powiedział prawdę, prawda jest że masonski rząd i sejm morduje polaków chemią genetyczną, ZŁU trzeba stawić opór, powiedzieć, ze jest morderstwem na Polakach i mordercy musza poniesć konsekwencje, nie zostali wybrani po to, aby wchodzić w układ z Billem, bo on tak chce i dokonywać płatnego mordu, zniewalać ludzi !
Skrzypek na dachu2021.09.27 13:04
Pan Grzegorz Braun na Prezydenta Polski . Nikt inny jak nie Konfederacja nie powie prawdy w Sejmie .
Pytanie2021.09.19 17:58
Dlaczego mozna bezkarnie usmiercic 75.tys.Polakow, przez zamkniecie sluzby zdrowia, a nie mozna powiedziec do ekonoma niedzielskiego 'bedziesz wisial"? Co z nitrasem i "pilowaniem katolokow", gdzie jest prokuratura? Co z bandyta ktory napadl na ksiedza? cisza?Nie wolno stawiac mu zarzutow? gdzie my zyjemy w panstwie prawa, czy sodomie i gomorze?
JonB2021.09.19 12:04
W swobodnym elokwenie stawow obedzich tego durnia jednak bym powiesil.
***** brauna i cały Ozjaszowy KIBUC!2021.09.19 10:35
Panie red. Ziemkiewicz, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo w związku z tym jak się zachował i zachowuje pacjent BRAUN, cała opozycja stanęła murem za ....PiSowskim ministrem.
JonB2021.09.18 18:58
Co nie zmienia, ze Niedzielski powinien byc poruszany wiatrem bujajac sie swobodnie.
Anonim2021.09.17 14:10
morawa ma poprawiać rząd to pewno Niedzielski z covidowcami wyleci a jest szansa ,że mówiących słabo po polsku też wyrzuci
JonB2021.09.18 19:00
A coz to poprawi, wstawia innych slupow !
iyz2021.09.17 11:43
Ziemkiewicz między wierszami mówi, że Braun ma rację. Nikt nie ściga Niedzielskiego za to co robi. Straszy ludzi, szantażuje lockdownami wbrew prawu. No i ponad 100 tys. ludzi w piachu. Za to Braun napiętnowany.
+++++++++2021.09.17 10:53
Kiedy fronda STAŁA SIĘ PISOWSKĄ GADZINÓWKĄ?
M2021.09.17 9:04
Mądry się znalazł...
ali2021.09.17 8:38
a co na ar.105 konstytucji jaśnie pan Ziemkiewicz ?
hartmantocvel2021.09.17 6:30
test
Szczęść Boże2021.09.17 3:04
Braun jest kwintesencją konfideratów
Kasa robi swoje2021.09.17 3:01
Ziemkiewicz to jak pijak odbija sie od jednej sciany do drugiej.Czasem powie coś mądrego by za dwa tygodnie sobie zaprzeczyć
6969692021.09.17 2:43
Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej.
lucek2021.09.17 11:19
Na biednego nie trafiło.
Jerzy2021.09.17 1:33
witek ze swym przepitym, żydowskim ryjem idealnia nadaja się na donosiciela - to przecież icch narodowa specjalność
Palestyna2021.09.17 3:03
Ty popatrz na siebie gudłajui na żydow w konfie
Kupawamnagłowe2021.09.17 10:57
Tylko że to gudłajów z *** Amerykanie i Żydzi walą w dupę kijem z sękami jak jakieś najtańsze stare bezzębne lampucery z syfilisem.
Urszula2021.09.16 21:30
Pani m. Witek, dla mnie ciocia Zenia, to wisienka na pisowskim TORCIE!!!
Wrog Kacapow Konfe i Szwabow TyfuSSka2021.09.16 21:22
Ktos słusznie zauważył - `Baraun jest jak gangster, który usłyszał wyrok sędziego i krzyczy do niego: "już nie żyjesz!". Dla takich nie powinno byc żadnej litości! Jest Kodeks Karny i go należy stosować! Grozisz śmiercią POSŁOWI? MINISTROWI ? Gnijesz za kratami! `.
JonB2021.09.18 19:03
Jak ja cie podziwiam, moj ty zloty napletku.
Wrog Kacapow2021.09.16 21:19
Często sie z Ziemkiewiczem można zgodzić, ale jak zacznie pipszyc o Piłsudskim i o swojej wrogosci do niego, pirdlic o strasznym, niepotrzebnym Powstaniu Warszawskim (co za pacan!) a teraz pierdzi o nienaruszalności mandatu kremlo Barauna... znów rozbawia do lez... Rafauku, ktos grozi śmiercią, nawet posel, a szczególnie ten Kremlo p Osel Baraun, powinien ZGNIĆ ZA KRATAMI!
Piotrek2021.09.16 22:43
Ale Ziemkiewicz zrobił swój risercz i tak mu wyszło, więc na pewno tak jest.
JonB2021.09.18 19:06
pipszyc, pirdlic ... poczekaj az ci spadnie, powiedzmy do 1,4 promilla i wtedy zabierz glos. Na razie trudno to ogarnac.
anonim2021.09.16 21:01
Tępa dzida!
eryk2021.09.16 20:58
Nie głupiej Ziemkiewicz, nie głupiej! Co to znaczy, że może powiedzieć "wszystko" ? Kto ci nakładł takiej głupoty do głowy! Nie musisz w swojej arogancji twierdzić, że marszałek Witek zrobiła głupio, bo to niegrzeczne, a jak się nie będzie reagować na tak skrajne chamstwo, to wkrótce Sejm RP będzie jak stodoła, na to czekasz? Braun jak gangster, który usłyszał wyrok sędziego i krzyczy do niego: "już nie żyjesz!"
obserwator2021.09.16 20:34
pani Witek to nauczycielka bedzie wszystko wykonywac co jej kaza
Noel2021.09.16 19:50
Ziemkiewicz, zanim się odezwiesz, zajrzyj najpierw do Konstytucji !
POkatoliku2021.09.16 18:59
Cytowanie Ziemkiewicza jest bez sensu . Jeszcze nigdy nie powiedział i napisał niczego mądrego.
Albert2021.09.16 18:11
"Wbrew jednak temu, co mówi Ziemkiewicz, immunitet może być podważany, a taką sytuację przewidział polski ustrojodawca w art. 105 ust. 6 Konstytucji." - jakoś żaden z prawackich geniuszy, a już Witkowa w szczególności, nie ogarnął takiej trywialnej sprawy, że Witkowa to sobie wnioski może składać gdzie tylko zechce - a i tak wszyscy ją oleją. Ściganie prokuratura rozpoczyna na wniosek poszkodowanego, a nie jakiejś katoidiotki, której się wydaje, że wszystko może, choć nic sama nie wie.
Tadeusz2021.09.16 18:21
Ty tak sam z siebie czy masz wsparcie ?
Albert2021.09.17 9:16
Coś ci się nie podoba katoćwoku?
Anonim2021.09.16 18:51
Witek nie jest zasadniczo katoliczką, tylko Inuitką, pajacu.
Ale2021.09.16 18:06
senatorowi kopertowcowi jakoś immunitetu nie zabierają. Bo on swój chłop taki jak my. O takim przywileju wobec ministra zdrowia mało kto mówi wobec jawnych przestępców i zdrajców jacy zalegają parlament. A należało by im powiedzieć Braunem i sfinalizować wykonawczo.
Albert2021.09.16 18:12
"senatorowi kopertowcowi jakoś immunitetu nie zabierają." - bo nie ma ku temu żadnych powodów. Nie ma dowodów, nie ma świadków, nie ma oskarżeń. Tylko zwykłe urojenia i wymysły katoćwoków niepoparte żadnymi argumentami. No chyba że masz na myśli Karczewskiego - to faktycznie skandal, że ten złodziej jeszcze nie siedzi.
Dell2021.09.16 19:09
"Nie ma dowodów, nie ma świadków, nie ma oskarżeń". "Albert", jak zwykle, zanurzony po uszy w soku z buraka i dlatego nie słyszał ani o świadkach, ani o oskarżeniach dotyczących "Trzeciej Osoby". Ani pewnie o tym, że "Trzecia Osoba" od jakichś pięciu miesięcy uniemożliwia uchylenie Jej immunitetu.
Albert2021.09.17 9:17
Wymieniaj świadków i zarzuty.
Ponad 100 !2021.09.17 12:08
świadków - pewnie się zmówili i gadają wszyscy to samo, nie wiedzieć z jakiego powodu. Jeżeli zeznanie świadków nie stanowi dowodu to co nim jest ? Pewnie przyniesienie jego odrąbanej łapy z zaciśniętą w niej forsą w kopercie.
Albert2021.09.17 13:31
To wymień jednego z tych 100.
Stały czytelnik2021.09.16 17:41
Do niedouczonego anonimowego autora tekstu. Wyjaśnię, co Braun powiedział, bo sam, anonimowy redaktorze, do tego widzę nie dojdziesz. Braun powiedział, że Niedzielski jest winien ludobójstwa na Narodzie Polskim (150 tys. nadmiarowych zgonów wskutek zamknięcia służby zdrowia i odmawianiu śmiertelnie chorym ludziom pomocy medycznej), a to nie ulega przedawnieniu. Dlatego gdy Konfederacja dojdzie do władzy i zreformuje państwo wraz z systemem sądownictwa, pan zbrodniarz Niedzielski stanie przed prawdziwym sądem i dostanie karę śmierci. Rozumiesz teraz, redaktorze, czy nadal za trudne?
Polak mały2021.09.16 18:24
Zastanów się zamiast pisać sci-fi "konfederacja dojdzie do władzy" nawet Lem by tego nie wymyślił.
piotr2021.09.16 18:26
Tyle tylko że Konfederacja NIGDY nie dojdzie do władzy.. A teraz rozumiesz , czy nadal za trudne..?
cam2021.09.16 19:47
"...gdy Konfederacja dojdzie do władzy ..." HA HA HA HA HA... ty tak serio? Z drugiej strony fajnie, że masz jakieś marzenia, przecież nie muszą być realne.
Stały czytelnik2021.09.16 20:11
Dla nieuczonych w piśmie wersja z cudzysłowem. Braun powiedział: "Gdy Konfederacja dojdzie do władzy i zreformuje państwo wraz z systemem sądownictwa, pan zbrodniarz Niedzielski stanie przed prawdziwym sądem i dostanie karę śmierci."
makaron2021.09.16 21:03
To chyba jednak ty nieuczony, bo jak się kogoś cytuje to się stawia cudzysłów, synu! Poza tą uwagą, to dziękuję za przytoczenie tego co ten przygłup wygaduje, jakiś koszmar, co to za facet!
Stały czytelnik2021.09.17 7:38
Fakt pozostaje faktem, nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi - ani mojej, ani posła Brauna.
makaron2021.09.17 8:46
Mylisz się, doskonale zrozumiałem, ale doszkol się w pisaniu po polsku.
Z wiekiem Braun głupieje2021.09.16 17:37
Albo prowadzący naciska coraz mocniej.
Anonim2021.09.16 17:28
Sluchalem cale wystapienie na YT. Braun w stylu Palikota mowi tak ze nic nie mozna mu udowodnic.